Borettslaget Nørvegata 22 AL
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 128 000 | 1 981 000 | 1 870 000 | 1 870 000 | 1 871 000 | 1 827 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 128 000 | 1 981 000 | 1 870 000 | 1 870 000 | 1 871 000 | 1 827 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 130 000 | 115 000 | 128 000 | 128 000 | 125 000 | 125 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 56 000 | 2 000 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 931 000 | 826 000 | 696 000 | 777 000 | 838 000 | 599 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 117 000 | 943 000 | 826 000 | 906 000 | 963 000 | 724 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 011 000 | 1 038 000 | 1 044 000 | 964 000 | 908 000 | 1 103 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 30 000 | 23 000 | 7 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 30 000 | 23 000 | 7 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 839 000 | 719 000 | 419 000 | 271 000 | 338 000 | 419 000 |
|
|
| Netto finans | -809 000 | -696 000 | -412 000 | -269 000 | -334 000 | -414 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 202 000 | 342 000 | 632 000 | 694 000 | 574 000 | 689 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 202 000 | 342 000 | 632 000 | 694 000 | 574 000 | 689 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 202 000 | 342 000 | 632 000 | 694 000 | 574 000 | 689 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 202 000 | 342 000 | 632 000 | 694 000 | 574 000 | 689 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 457 000 | 4 457 000 | 4 457 000 | 4 457 000 | 4 457 000 | 4 457 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 174 000 | 74 000 | 17 000 | 19 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 631 000 | 4 531 000 | 4 474 000 | 4 476 000 | 4 457 000 | 4 457 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 6 000 | 43 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 43 000 | 30 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 637 000 | 4 574 000 | 4 504 000 | 4 476 000 | 4 457 000 | 4 457 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 42 000 | 22 000 | 19 000 | 17 000 | 16 000 | 19 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 42 000 | 22 000 | 19 000 | 17 000 | 16 000 | 19 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 208 000 | 1 196 000 | 1 055 000 | 1 064 000 | 975 000 | 1 042 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 250 000 | 1 217 000 | 1 074 000 | 1 081 000 | 991 000 | 1 061 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 888 000 | 5 791 000 | 5 578 000 | 5 558 000 | 5 448 000 | 5 518 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -8 622 000 | -8 823 000 | -9 166 000 | -9 798 000 | -10 492 000 | -11 066 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -8 622 000 | -8 823 000 | -9 166 000 | -9 798 000 | -10 492 000 | -11 066 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -8 619 000 | -8 821 000 | -9 163 000 | -9 795 000 | -10 489 000 | -11 063 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 000 | 72 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 489 000 | 14 526 000 | 14 724 000 | 15 282 000 | 15 913 000 | 16 507 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 489 000 | 14 526 000 | 14 724 000 | 15 282 000 | 15 913 000 | 16 507 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 372 000 | 14 439 000 | 14 580 000 | 15 167 000 | 15 798 000 | 16 392 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 000 | 4 000 | 2 000 | 54 000 | 9 000 | 60 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 4 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 000 | 6 000 | 8 000 | 10 000 | 9 000 | 7 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 17 000 | 85 000 | 17 000 | 70 000 | 24 000 | 73 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 506 000 | 14 611 000 | 14 741 000 | 15 352 000 | 15 937 000 | 16 580 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 888 000 | 5 791 000 | 5 578 000 | 5 558 000 | 5 448 000 | 5 518 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,8% | 18,7% | 18,9% | 17,5% | 16,6% | |||
| Resultat av driften i % | 47,5% | 52,4% | 55,8% | 51,6% | 48,5% | 60,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 48,9% | 53,6% | 56,2% | 51,7% | 48,7% | 60,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,3% | -3,8% | -6,7% | -6,8% | -5,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,3% | -3,8% | -6,7% | -6,8% | -5,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 16,4 | 17,2 | 14,6 | 14,6 | 15,0 | 14,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 73,5 | 14,3 | 63,2 | 15,4 | 41,3 | 14,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 73,5 | 14,3 | 63,2 | 15,4 | 41,3 | 14,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 71,1 | 14,1 | 62,1 | 15,2 | 40,6 | 14,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -146,4% | -152,3% | -164,3% | -176,2% | -192,5% | -200,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -405,0% | -445,3% | -490,0% | -523,8% | -560,6% | -605,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,7 | -1,7 | -1,6 | -1,6 | -1,5 | -1,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 1,5% | 0,3% | 1,3% | 0,4% | 1,3% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 246,1% | 250,8% | 264,0% | 275,0% | 292,1% | 299,1% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
