Borettslaget Maridalsveien 64
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 6 141 000 | 5 686 000 | 5 443 000 | 4 613 000 | 4 624 000 | 4 612 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 6 141 000 | 5 686 000 | 5 443 000 | 4 613 000 | 4 624 000 | 4 612 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 205 000 | 194 000 | 194 000 | 194 000 | 194 000 | 154 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 092 000 | 3 213 000 | 4 162 000 | 3 568 000 | 3 650 000 | 2 464 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 297 000 | 3 407 000 | 4 356 000 | 3 762 000 | 3 844 000 | 2 618 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 844 000 | 2 279 000 | 1 087 000 | 851 000 | 780 000 | 1 994 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 37 000 | 34 000 | 35 000 | 34 000 | 39 000 | 31 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 37 000 | 34 000 | 35 000 | 34 000 | 39 000 | 31 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 843 000 | 925 000 | 830 000 | 493 000 | 326 000 | 426 000 |
|
|
| Netto finans | -806 000 | -891 000 | -795 000 | -459 000 | -287 000 | -395 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 037 000 | 1 388 000 | 291 000 | 392 000 | 493 000 | 1 600 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 037 000 | 1 388 000 | 291 000 | 392 000 | 493 000 | 1 600 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 037 000 | 1 388 000 | 291 000 | 392 000 | 493 000 | 1 600 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 037 000 | 1 388 000 | 291 000 | 392 000 | 493 000 | 1 600 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 854 000 | 14 854 000 | 14 827 000 | 14 827 000 | 14 827 000 | 14 827 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 14 854 000 | 14 854 000 | 14 827 000 | 14 827 000 | 14 827 000 | 14 827 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 31 000 | 43 000 | 22 000 | 105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 000 | 43 000 | 22 000 | 105 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 14 885 000 | 14 897 000 | 14 849 000 | 14 931 000 | 14 827 000 | 14 827 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 11 000 | 90 000 | 11 000 | 217 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 20 000 | 90 000 | 11 000 | 217 000 | 11 000 | 11 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 979 000 | 822 000 | 453 000 | 965 000 | 1 414 000 | 1 797 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 998 000 | 912 000 | 464 000 | 1 181 000 | 1 424 000 | 1 808 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 884 000 | 15 809 000 | 15 313 000 | 16 113 000 | 16 251 000 | 16 634 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 989 000 | -48 000 | -1 436 000 | -1 728 000 | -2 119 000 | -2 612 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 989 000 | -48 000 | -1 436 000 | -1 728 000 | -2 119 000 | -2 612 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 999 000 | -39 000 | -1 427 000 | -1 718 000 | -2 110 000 | -2 602 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 4 000 | 5 000 | 148 000 | 4 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 703 000 | 15 586 000 | 16 380 000 | 17 288 000 | 18 131 000 | 19 125 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 703 000 | 15 586 000 | 16 380 000 | 17 288 000 | 18 131 000 | 19 125 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 500 000 | 15 372 000 | 16 329 000 | 17 010 000 | 17 955 000 | 18 949 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 178 000 | 257 000 | 212 000 | 539 000 | -10 000 | 39 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | -1 000 | 0 | 0 | 238 000 | 70 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 182 000 | 261 000 | 360 000 | 543 000 | 230 000 | 111 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 885 000 | 15 847 000 | 16 740 000 | 17 831 000 | 18 361 000 | 19 236 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 884 000 | 15 809 000 | 15 313 000 | 16 113 000 | 16 251 000 | 16 634 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,9% | 14,9% | 7,1% | 5,5% | 5,0% | |||
| Resultat av driften i % | 30,0% | 40,1% | 20,0% | 18,4% | 16,9% | 43,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 30,6% | 40,7% | 20,6% | 19,2% | 17,7% | 43,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 216,0% | -189,4% | -18,5% | -20,5% | -20,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 216,0% | -189,4% | -18,5% | -20,5% | -20,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 30,0 | 29,3 | 28,1 | 23,8 | 23,8 | 29,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,5 | 3,5 | 1,3 | 2,2 | 6,2 | 16,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,5 | 3,5 | 1,3 | 2,2 | 6,2 | 16,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,4 | 3,1 | 1,3 | 1,8 | 6,1 | 16,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 6,3% | -0,2% | -9,3% | -10,7% | -13,0% | -15,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 16,3% | -0,7% | -26,2% | -37,2% | -45,6% | -56,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 14,9 | -406,3 | -11,7 | -10,4 | -8,7 | -7,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,1% | 1,7% | 2,4% | 3,4% | 1,4% | 0,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 92,6% | 98,6% | 107,0% | 107,3% | 111,6% | 115,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
