Borettslaget Killingen-Gausel
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 026 000 | 4 643 000 | 4 042 000 | 3 724 000 | 3 794 000 | 2 829 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 026 000 | 4 643 000 | 4 042 000 | 3 724 000 | 3 794 000 | 2 829 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 97 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 | 57 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 11 283 000 | 1 349 000 | 1 330 000 | 1 614 000 | 999 000 | 1 068 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 11 380 000 | 1 406 000 | 1 387 000 | 1 671 000 | 1 056 000 | 1 125 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 354 000 | 3 237 000 | 2 655 000 | 2 053 000 | 2 738 000 | 1 704 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 12 000 | 5 000 | 2 000 | 1 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 12 000 | 5 000 | 2 000 | 1 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 439 000 | 1 084 000 | 627 000 | 509 000 | 748 000 | 801 000 |
|
|
| Netto finans | -1 427 000 | -1 079 000 | -625 000 | -508 000 | -746 000 | -798 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 781 000 | 2 158 000 | 2 030 000 | 1 545 000 | 1 992 000 | 905 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -4 781 000 | 2 158 000 | 2 030 000 | 1 545 000 | 1 992 000 | 905 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 781 000 | 2 158 000 | 2 030 000 | 1 545 000 | 1 992 000 | 905 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 781 000 | 2 158 000 | 2 030 000 | 1 545 000 | 1 992 000 | 905 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 25 000 | 48 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 000 | 48 000 | 39 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 79 815 000 | 79 838 000 | 79 829 000 | 79 790 000 | 79 790 000 | 79 790 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 5 000 | 23 000 | 34 000 | 0 | 152 000 | 28 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 5 000 | 23 000 | 34 000 | 0 | 155 000 | 28 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 312 000 | 946 000 | 364 000 | 509 000 | 892 000 | 745 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 317 000 | 969 000 | 399 000 | 509 000 | 1 047 000 | 774 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 81 132 000 | 80 807 000 | 80 228 000 | 80 299 000 | 80 837 000 | 80 564 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 38 902 000 | 43 683 000 | 41 524 000 | 39 495 000 | 37 950 000 | 35 958 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 38 902 000 | 43 683 000 | 41 524 000 | 39 495 000 | 37 950 000 | 35 958 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 38 906 000 | 43 686 000 | 41 528 000 | 39 498 000 | 37 953 000 | 35 961 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 | 427 000 | 5 000 | 2 000 | 4 000 | 5 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 42 197 000 | 36 600 000 | 38 691 000 | 40 774 000 | 42 713 000 | 44 486 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 42 197 000 | 36 600 000 | 38 691 000 | 40 774 000 | 42 713 000 | 44 486 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 26 224 000 | 21 022 000 | 22 699 000 | 24 818 000 | 26 759 000 | 28 533 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 000 | 94 000 | 4 000 | 5 000 | 161 000 | 112 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 000 | 0 | 0 | 20 000 | 6 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 000 | 521 000 | 9 000 | 27 000 | 171 000 | 117 000 |
|
|
| Sum gjeld | 42 227 000 | 37 121 000 | 38 700 000 | 40 801 000 | 42 884 000 | 44 603 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 81 132 000 | 80 807 000 | 80 228 000 | 80 299 000 | 80 837 000 | 80 564 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -4,1% | 4,0% | 3,3% | 2,5% | 3,4% | |||
| Resultat av driften i % | -41,8% | 69,7% | 65,7% | 55,1% | 72,2% | 60,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -41,6% | 69,8% | 65,7% | 55,2% | 72,2% | 60,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,6% | 5,1% | 5,0% | 4,0% | 5,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,6% | 5,1% | 5,0% | 4,0% | 5,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 82,7 | 81,5 | 70,9 | 65,3 | 66,6 | 49,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 43,9 | 1,9 | 44,3 | 18,9 | 6,1 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 43,9 | 1,9 | 44,3 | 18,9 | 6,1 | 6,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 43,7 | 1,8 | 40,4 | 18,9 | 5,2 | 6,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 48,0% | 54,1% | 51,8% | 49,2% | 47,0% | 44,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 484,7% | 940,9% | 1027,4% | 1060,6% | 1000,3% | 1271,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,6% | 0,0% | 0,0% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 52,0% | 45,3% | 48,2% | 50,8% | 52,8% | 55,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
