Borettslaget Hurrødåsen vest
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 16 000 | 35 000 | 0 | 1 000 | 0 | 6 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 404 000 | 2 181 000 | 1 982 000 | 1 850 000 | 1 773 000 | 1 701 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 421 000 | 2 216 000 | 1 982 000 | 1 851 000 | 1 773 000 | 1 707 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 37 000 | 0 | 10 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 120 000 | 120 000 | 114 000 | 106 000 | 120 000 | 118 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 832 000 | 1 158 000 | 1 403 000 | 3 449 000 | 1 511 000 | 1 242 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 952 000 | 1 278 000 | 1 517 000 | 3 592 000 | 1 631 000 | 1 370 000 |
|
|
| Driftsresultat | 469 000 | 938 000 | 465 000 | -1 741 000 | 142 000 | 337 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | -3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 3 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 454 000 | 380 000 | 237 000 | 171 000 | 176 000 | 233 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 454 000 | 380 000 | 237 000 | 171 000 | 176 000 | 233 000 |
|
|
| Netto finans | -451 000 | -376 000 | -236 000 | -171 000 | -175 000 | -232 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 18 000 | 562 000 | 229 000 | -1 912 000 | -33 000 | 106 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 18 000 | 562 000 | 229 000 | -1 912 000 | -33 000 | 106 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 18 000 | 562 000 | 229 000 | -1 912 000 | -33 000 | 106 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 18 000 | 562 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 451 000 | 6 451 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 94 000 | 94 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 | 6 545 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 16 000 | 29 000 | 2 000 | -16 000 | 31 000 | 34 000 |
|
|
| Andre fordringer | 30 000 | 0 | 22 000 | 24 000 | 56 000 | 22 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 46 000 | 29 000 | 24 000 | 8 000 | 88 000 | 55 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 915 000 | 518 000 | 548 000 | 597 000 | 195 000 | 478 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 961 000 | 547 000 | 572 000 | 605 000 | 283 000 | 533 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 507 000 | 7 092 000 | 7 117 000 | 7 150 000 | 6 828 000 | 7 078 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 |
|
|
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 | 1 226 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 764 000 | -1 782 000 | -2 344 000 | -2 573 000 | -661 000 | -628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 764 000 | -1 782 000 | -2 344 000 | -2 573 000 | -661 000 | -628 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -539 000 | -557 000 | -1 119 000 | -1 347 000 | 564 000 | 598 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 524 000 | 524 000 | 524 000 | 524 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 524 000 | 524 000 | 524 000 | 524 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 7 773 000 | 7 334 000 | 7 512 000 | 7 753 000 | 5 713 000 | 5 898 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 7 773 000 | 7 334 000 | 8 036 000 | 8 277 000 | 6 237 000 | 6 422 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 7 773 000 | 7 334 000 | 7 512 000 | 7 753 000 | 5 713 000 | 5 898 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 106 000 | 123 000 | 37 000 | 59 000 | 19 000 | 50 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 167 000 | 192 000 | 162 000 | 161 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 273 000 | 315 000 | 199 000 | 220 000 | 26 000 | 58 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 046 000 | 7 649 000 | 8 235 000 | 8 497 000 | 6 263 000 | 6 480 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 507 000 | 7 092 000 | 7 117 000 | 7 150 000 | 6 828 000 | 7 078 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,5% | 13,3% | 6,5% | -24,9% | 2,1% | |||
| Resultat av driften i % | 19,4% | 42,3% | 23,5% | -94,1% | 8,0% | 19,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | -3600,0% | -66,7% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 19,5% | 42,5% | 23,5% | -94,1% | 8,1% | 19,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,3% | -67,1% | -18,6% | 488,4% | -5,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,3% | -67,1% | -18,6% | 488,4% | -5,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 20,2 | 18,5 | 17,4 | 17,5 | 14,8 | 14,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 1,7 | 2,9 | 2,8 | 10,9 | 9,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 1,7 | 2,9 | 2,8 | 10,9 | 9,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,4 | 1,6 | 2,8 | 2,7 | 7,5 | 8,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,2% | -7,9% | -15,7% | -18,8% | 8,3% | 8,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -22,3% | -25,1% | -56,5% | -72,8% | 31,8% | 35,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -14,9 | -13,7 | -7,4 | -6,3 | 11,1 | 10,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,6% | 4,4% | 2,8% | 3,1% | 0,4% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 103,5% | 103,4% | 112,9% | 115,8% | 91,3% | 90,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
