Borettslaget H.P. Andersens Støperi og Maskinverksted
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 408 000 | 5 530 000 | 4 535 000 | 6 612 000 | 5 881 000 | 6 405 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 408 000 | 5 530 000 | 4 535 000 | 6 612 000 | 5 881 000 | 6 405 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 148 000 | 148 000 | 148 000 | 148 000 | 143 000 | 148 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 33 000 | 33 000 | 33 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 192 000 | 1 615 000 | 1 704 000 | 1 899 000 | 1 753 000 | 2 011 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 373 000 | 1 796 000 | 1 885 000 | 2 047 000 | 1 896 000 | 2 159 000 |
|
|
| Driftsresultat | 6 035 000 | 3 734 000 | 2 650 000 | 4 565 000 | 3 985 000 | 4 246 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 40 000 | 36 000 | 26 000 | 24 000 | 25 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 40 000 | 36 000 | 26 000 | 24 000 | 25 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 092 000 | 1 078 000 | 677 000 | 489 000 | 667 000 | 839 000 |
|
|
| Netto finans | -1 052 000 | -1 042 000 | -651 000 | -465 000 | -642 000 | -812 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 4 983 000 | 2 692 000 | 1 999 000 | 4 100 000 | 3 343 000 | 3 435 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 4 983 000 | 2 692 000 | 1 999 000 | 4 100 000 | 3 343 000 | 3 435 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 983 000 | 2 692 000 | 1 999 000 | 4 100 000 | 3 343 000 | 3 435 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 4 983 000 | 2 692 000 | 1 999 000 | 4 100 000 | 3 343 000 | 3 435 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 67 000 | 100 000 | 134 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 92 385 000 | 92 418 000 | 92 452 000 | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 92 385 000 | 92 418 000 | 92 452 000 | 92 318 000 | 92 318 000 | 92 318 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 49 000 | 30 000 | 15 000 | 12 000 | 216 000 | 33 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 49 000 | 30 000 | 15 000 | 12 000 | 216 000 | 33 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 880 000 | 1 217 000 | 651 000 | 670 000 | 727 000 | 705 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 930 000 | 1 246 000 | 667 000 | 682 000 | 943 000 | 737 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 93 315 000 | 93 665 000 | 93 118 000 | 93 000 000 | 93 261 000 | 93 055 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 52 776 000 | 47 793 000 | 45 101 000 | 43 103 000 | 39 002 000 | 35 660 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 52 776 000 | 47 793 000 | 45 101 000 | 43 103 000 | 39 002 000 | 35 660 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 52 782 000 | 47 799 000 | 45 107 000 | 43 109 000 | 39 009 000 | 35 666 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 5 000 | 201 000 | 5 000 | 3 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 40 394 000 | 45 575 000 | 47 889 000 | 49 777 000 | 53 975 000 | 57 259 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 40 394 000 | 45 575 000 | 47 889 000 | 49 777 000 | 53 975 000 | 57 259 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 15 598 000 | 20 975 000 | 23 093 000 | 24 979 000 | 29 177 000 | 32 463 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 65 000 | 40 000 | 74 000 | 46 000 | 226 000 | 76 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 68 000 | 50 000 | 43 000 | 66 000 | 48 000 | 49 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 138 000 | 291 000 | 122 000 | 115 000 | 277 000 | 130 000 |
|
|
| Sum gjeld | 40 532 000 | 45 866 000 | 48 011 000 | 49 892 000 | 54 252 000 | 57 389 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 93 315 000 | 93 665 000 | 93 118 000 | 93 000 000 | 93 261 000 | 93 055 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,5% | 4,0% | 2,9% | 4,9% | 4,3% | |||
| Resultat av driften i % | 71,8% | 67,5% | 58,4% | 69,0% | 67,8% | 66,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 72,3% | 68,2% | 59,0% | 69,4% | 68,2% | 66,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 9,9% | 5,8% | 4,5% | 10,0% | 9,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,9% | 5,8% | 4,5% | 10,0% | 9,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 56,8 | 37,4 | 30,6 | 44,7 | 41,1 | 43,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,7 | 4,3 | 5,5 | 5,9 | 3,4 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,7 | 4,3 | 5,5 | 5,9 | 3,4 | 5,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,4 | 4,2 | 5,3 | 5,8 | 2,6 | 5,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 56,6% | 51,0% | 48,4% | 46,4% | 41,8% | 38,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 627,8% | 864,4% | 994,6% | 652,0% | 663,3% | 556,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,0 | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,1% | 0,3% | 0,1% | 0,1% | 0,3% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 43,3% | 48,7% | 51,4% | 53,5% | 57,9% | 61,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
