Borettslaget Harry Borthensvei 13
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 338 000 | 2 241 000 | 2 179 000 | 2 112 000 | 2 065 000 | 2 011 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 338 000 | 2 241 000 | 2 179 000 | 2 112 000 | 2 065 000 | 2 011 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 124 000 | 140 000 | 141 000 | 141 000 | 135 000 | 138 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 3 000 | 3 000 | 6 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 362 000 | 4 028 000 | 1 356 000 | 2 087 000 | 1 662 000 | 1 248 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 489 000 | 4 171 000 | 1 503 000 | 2 238 000 | 1 807 000 | 1 396 000 |
|
|
| Driftsresultat | 849 000 | -1 930 000 | 676 000 | -126 000 | 258 000 | 615 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 14 000 | 32 000 | 29 000 | 16 000 | 10 000 | 6 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 000 | 32 000 | 29 000 | 16 000 | 10 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 509 000 | 429 000 | 182 000 | 139 000 | 149 000 | 185 000 |
|
|
| Netto finans | -495 000 | -397 000 | -153 000 | -123 000 | -139 000 | -179 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 355 000 | -2 328 000 | 523 000 | -248 000 | 119 000 | 435 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 355 000 | -2 328 000 | 523 000 | -248 000 | 119 000 | 435 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 355 000 | -2 328 000 | 523 000 | -248 000 | 119 000 | 435 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 355 000 | -2 328 000 | 523 000 | -248 000 | 119 000 | 435 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 8 512 000 | 8 512 000 | 8 512 000 | 8 512 000 | 8 512 000 | 8 512 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 183 000 | 1 000 | 4 000 | 11 000 | 21 000 | 30 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 695 000 | 8 513 000 | 8 516 000 | 8 523 000 | 8 533 000 | 8 543 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 8 695 000 | 8 513 000 | 8 516 000 | 8 523 000 | 8 533 000 | 8 543 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 121 000 | 181 000 | 116 000 | 73 000 | 84 000 | 78 000 |
|
|
| Andre fordringer | 25 000 | 46 000 | 35 000 | 18 000 | 26 000 | 29 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 146 000 | 227 000 | 151 000 | 91 000 | 110 000 | 107 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 292 000 | 187 000 | 796 000 | 766 000 | 1 321 000 | 551 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 438 000 | 414 000 | 948 000 | 857 000 | 1 431 000 | 658 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 9 133 000 | 8 927 000 | 9 464 000 | 9 380 000 | 9 964 000 | 9 201 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 411 000 | 56 000 | 2 384 000 | 1 861 000 | 2 109 000 | 1 990 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 411 000 | 56 000 | 2 384 000 | 1 861 000 | 2 109 000 | 1 990 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 411 000 | 56 000 | 2 384 000 | 1 861 000 | 2 109 000 | 1 990 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 8 400 000 | 8 741 000 | 6 919 000 | 7 331 000 | 7 748 000 | 7 040 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 8 400 000 | 8 741 000 | 6 919 000 | 7 331 000 | 7 748 000 | 7 040 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 031 000 | 8 372 000 | 6 550 000 | 6 962 000 | 7 379 000 | 6 671 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 295 000 | 103 000 | 123 000 | 153 000 | 68 000 | 128 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 000 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 25 000 | 24 000 | 34 000 | 32 000 | 36 000 | 40 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 322 000 | 130 000 | 161 000 | 189 000 | 108 000 | 172 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 722 000 | 8 871 000 | 7 080 000 | 7 520 000 | 7 856 000 | 7 212 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 9 133 000 | 8 927 000 | 9 464 000 | 9 380 000 | 9 964 000 | 9 201 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,6% | -20,7% | 7,5% | -1,1% | 2,8% | |||
| Resultat av driften i % | 36,3% | -86,1% | 31,0% | -6,0% | 12,5% | 30,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 36,9% | -84,7% | 32,4% | -5,2% | 13,0% | 30,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 152,0% | -190,8% | 24,6% | -12,5% | 5,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 152,0% | -190,8% | 24,6% | -12,5% | 5,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 18,9 | 16,0 | 15,5 | 15,0 | 15,3 | 14,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 3,2 | 5,9 | 4,5 | 13,3 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 3,2 | 5,9 | 4,5 | 13,3 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 1,4 | 4,9 | 4,1 | 12,2 | 3,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 4,5% | 0,6% | 25,2% | 19,8% | 21,2% | 21,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 17,6% | 2,5% | 109,4% | 88,1% | 102,1% | 99,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 21,2 | 158,4 | 3,0 | 4,0 | 3,7 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,5% | 1,5% | 1,7% | 2,0% | 1,1% | 1,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 92,0% | 97,9% | 73,1% | 78,2% | 77,8% | 76,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
