Borettslaget Hagerupsvei 45-47
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 2 241 000 | 2 036 000 | 1 688 000 | 1 674 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 58 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 661 000 | 1 661 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 299 000 | 2 037 000 | 1 688 000 | 1 674 000 | 1 661 000 | 1 661 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 74 000 | 63 000 | 63 000 | 68 000 | 61 000 | 51 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 446 000 | 1 158 000 | 1 086 000 | 1 009 000 | 1 048 000 | 865 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 520 000 | 1 221 000 | 1 149 000 | 1 077 000 | 1 109 000 | 916 000 |
|
|
| Driftsresultat | 779 000 | 816 000 | 539 000 | 597 000 | 552 000 | 745 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 23 000 | 15 000 | 4 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 23 000 | 15 000 | 4 000 | 1 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 640 000 | 545 000 | 310 000 | 189 000 | 247 000 | 320 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 640 000 | 545 000 | 310 000 | 189 000 | 247 000 | 320 000 |
|
|
| Netto finans | -617 000 | -530 000 | -306 000 | -188 000 | -244 000 | -315 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 162 000 | 286 000 | 233 000 | 409 000 | 308 000 | 429 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 162 000 | 286 000 | 233 000 | 409 000 | 308 000 | 429 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 162 000 | 286 000 | 233 000 | 409 000 | 308 000 | 429 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 162 000 | 286 000 | 233 000 | 409 000 | 308 000 | 429 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 | 3 120 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 90 000 | 96 000 |
|
|
| Andre fordringer | 92 000 | 127 000 | 115 000 | 100 000 | 11 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 92 000 | 127 000 | 115 000 | 100 000 | 101 000 | 96 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 834 000 | 408 000 | 304 000 | 415 000 | 414 000 | 464 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 926 000 | 535 000 | 419 000 | 515 000 | 515 000 | 560 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 045 000 | 3 655 000 | 3 539 000 | 3 635 000 | 3 635 000 | 3 679 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 327 000 | -7 489 000 | -7 775 000 | -8 007 000 | -8 416 000 | -8 724 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 327 000 | -7 489 000 | -7 775 000 | -8 007 000 | -8 416 000 | -8 724 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -7 325 000 | -7 486 000 | -7 772 000 | -8 005 000 | -8 413 000 | -8 722 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 11 189 000 | 10 894 000 | 11 155 000 | 11 488 000 | 11 872 000 | 12 234 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 11 189 000 | 10 894 000 | 11 155 000 | 11 488 000 | 11 872 000 | 12 234 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 851 000 | 10 556 000 | 10 817 000 | 11 150 000 | 11 534 000 | 11 896 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 76 000 | 150 000 | 61 000 | 55 000 | 99 000 | 90 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 97 000 | 89 000 | 86 000 | 88 000 | 71 000 | 71 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 181 000 | 247 000 | 155 000 | 151 000 | 177 000 | 167 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 370 000 | 11 141 000 | 11 310 000 | 11 639 000 | 12 049 000 | 12 401 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 045 000 | 3 655 000 | 3 539 000 | 3 635 000 | 3 635 000 | 3 679 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,8% | 23,1% | 15,1% | 16,5% | 15,2% | |||
| Resultat av driften i % | 33,9% | 40,1% | 31,9% | 35,7% | 33,2% | 44,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 34,9% | 40,8% | 32,2% | 35,7% | 33,4% | 45,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -2,2% | -3,7% | -3,0% | -5,0% | -3,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -2,2% | -3,7% | -3,0% | -5,0% | -3,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 31,1 | 32,3 | 26,8 | 24,6 | 27,2 | 32,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 2,2 | 2,7 | 3,4 | 2,9 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 2,2 | 2,7 | 3,4 | 2,9 | 3,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,6 | 1,7 | 2,0 | 2,7 | 2,3 | 2,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -181,1% | -204,8% | -219,6% | -220,2% | -231,4% | -237,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -318,6% | -367,5% | -460,4% | -478,2% | -506,5% | -525,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,6 | -1,5 | -1,5 | -1,5 | -1,4 | -1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,5% | 6,8% | 4,4% | 4,2% | 4,9% | 4,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 276,6% | 298,1% | 315,2% | 316,0% | 326,6% | 332,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
