Borettslaget Epleveien 4-12
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 3 420 000 | 3 218 000 | 2 845 000 | 2 678 000 | 2 709 000 | 2 792 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 420 000 | 3 218 000 | 2 845 000 | 2 678 000 | 2 709 000 | 2 792 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 120 000 | 86 000 | 86 000 | 107 000 | 83 000 | 108 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 051 000 | 2 326 000 | 1 879 000 | 2 437 000 | 2 096 000 | 8 930 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 181 000 | 2 412 000 | 1 965 000 | 2 544 000 | 2 179 000 | 9 038 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 239 000 | 806 000 | 880 000 | 134 000 | 530 000 | -6 246 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 18 000 | 2 000 | 2 000 | 9 000 | 11 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 18 000 | 2 000 | 2 000 | 9 000 | 11 000 | 14 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 662 000 | 614 000 | 350 000 | 215 000 | 257 000 | 292 000 |
|
|
| Netto finans | -644 000 | -612 000 | -348 000 | -206 000 | -246 000 | -278 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 595 000 | 194 000 | 532 000 | -72 000 | 284 000 | -6 524 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 595 000 | 194 000 | 532 000 | -72 000 | 284 000 | -6 524 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 595 000 | 194 000 | 532 000 | -72 000 | 284 000 | -6 524 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -595 000 | -194 000 | -532 000 | 72 000 | -284 000 | 6 524 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 14 033 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 033 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 | 13 987 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 291 000 | 262 000 | 261 000 | 259 000 | 482 000 | 385 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 291 000 | 262 000 | 261 000 | 259 000 | 482 000 | 385 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 532 000 | 517 000 | 821 000 | 1 005 000 | 203 000 | 578 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 823 000 | 778 000 | 1 082 000 | 1 265 000 | 685 000 | 963 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 855 000 | 14 766 000 | 15 070 000 | 15 252 000 | 14 672 000 | 14 950 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -4 591 000 | -5 186 000 | -5 380 000 | -5 912 000 | -5 840 000 | -6 124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -4 591 000 | -5 186 000 | -5 380 000 | -5 912 000 | -5 840 000 | -6 124 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -4 585 000 | -5 180 000 | -5 374 000 | -5 906 000 | -5 834 000 | -6 118 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 19 188 000 | 19 604 000 | 20 031 000 | 20 680 000 | 20 185 000 | 20 682 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 19 188 000 | 19 604 000 | 20 031 000 | 20 680 000 | 20 185 000 | 20 682 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 11 694 000 | 12 110 000 | 12 537 000 | 13 186 000 | 12 691 000 | 13 188 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 188 000 | 162 000 | 216 000 | 235 000 | 126 000 | 192 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 63 000 | 180 000 | 196 000 | 243 000 | 196 000 | 195 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 252 000 | 342 000 | 412 000 | 478 000 | 322 000 | 387 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 440 000 | 19 946 000 | 20 443 000 | 21 158 000 | 20 507 000 | 21 069 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 855 000 | 14 766 000 | 15 070 000 | 15 252 000 | 14 672 000 | 14 950 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,5% | 5,4% | 5,8% | 1,0% | 3,7% | |||
| Resultat av driften i % | 36,2% | 25,0% | 30,9% | 5,0% | 19,6% | -223,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 36,8% | 25,1% | 31,0% | 5,3% | 20,0% | -223,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -12,2% | -3,7% | -9,4% | 1,2% | -4,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -12,2% | -3,7% | -9,4% | 1,2% | -4,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 28,5 | 37,4 | 33,1 | 25,0 | 32,6 | 25,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,3 | 2,3 | 2,6 | 2,6 | 2,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,3 | 2,3 | 2,6 | 2,6 | 2,1 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,1 | 1,5 | 2,0 | 2,1 | 0,6 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -30,9% | -35,1% | -35,7% | -38,7% | -39,8% | -40,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -134,1% | -161,0% | -188,9% | -220,5% | -215,4% | -219,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -4,2 | -3,9 | -3,8 | -3,6 | -3,5 | -3,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 1,7% | 2,3% | 2,7% | 3,1% | 2,2% | 2,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 129,2% | 132,8% | 132,9% | 135,6% | 137,6% | 138,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
