Borettslaget Dælenenggaten 31-33
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 1 105 000 | 5 837 000 | 1 467 000 | 2 425 000 | 980 000 | 946 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 105 000 | 5 837 000 | 1 467 000 | 2 425 000 | 980 000 | 946 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 51 000 | 46 000 | 34 000 | 23 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 913 000 | 1 630 000 | 2 741 000 | 812 000 | 637 000 | 609 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 964 000 | 1 676 000 | 2 775 000 | 835 000 | 660 000 | 632 000 |
|
|
| Driftsresultat | 141 000 | 4 161 000 | -1 308 000 | 1 590 000 | 320 000 | 314 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 106 000 | 92 000 | 11 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 106 000 | 92 000 | 11 000 | 10 000 | 11 000 | 12 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 181 000 | 267 000 | 159 000 | 114 000 | 134 000 | 150 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 170 000 | 276 000 | 168 000 | 114 000 | 134 000 | 150 000 |
|
|
| Netto finans | -64 000 | -184 000 | -157 000 | -104 000 | -123 000 | -138 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 77 000 | 3 976 000 | -1 465 000 | 1 486 000 | 197 000 | 177 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 77 000 | 3 976 000 | -1 465 000 | 1 486 000 | 197 000 | 177 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 77 000 | 3 976 000 | -1 465 000 | 1 486 000 | 197 000 | 177 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 | 4 906 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 906 000 | 4 908 000 | 4 908 000 | 4 908 000 | 4 908 000 | 4 908 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 17 000 | 0 | 6 000 | 2 000 | 9 000 |
|
|
| Andre fordringer | 146 000 | 158 000 | 139 000 | 126 000 | 127 000 | 16 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 146 000 | 175 000 | 139 000 | 131 000 | 129 000 | 25 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 146 000 | 4 208 000 | 681 000 | 1 734 000 | 404 000 | 315 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 292 000 | 4 382 000 | 820 000 | 1 865 000 | 533 000 | 340 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 197 000 | 9 291 000 | 5 728 000 | 6 774 000 | 5 441 000 | 5 248 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 10 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 3 233 000 | 3 146 000 | -840 000 | 608 000 | -878 000 | -1 075 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 3 233 000 | 3 156 000 | -838 000 | 610 000 | -876 000 | -1 073 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 3 235 000 | 3 158 000 | -836 000 | 611 000 | -875 000 | -1 071 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 793 000 | 5 927 000 | 5 829 000 | 5 965 000 | 6 143 000 | 6 278 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 793 000 | 5 927 000 | 5 829 000 | 5 965 000 | 6 143 000 | 6 278 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 301 000 | 4 435 000 | 4 337 000 | 4 473 000 | 4 621 000 | 4 756 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 147 000 | 158 000 | 682 000 | 146 000 | 149 000 | 1 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 22 000 | 47 000 | 53 000 | 52 000 | 24 000 | 39 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 169 000 | 205 000 | 735 000 | 198 000 | 173 000 | 40 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 962 000 | 6 132 000 | 6 564 000 | 6 163 000 | 6 316 000 | 6 318 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 197 000 | 9 291 000 | 5 728 000 | 6 774 000 | 5 441 000 | 5 248 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 3,2% | 56,6% | -20,7% | 26,2% | 6,2% | |||
| Resultat av driften i % | 12,8% | 71,3% | -89,2% | 65,6% | 32,7% | 33,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,8 | 0,2 | 0,4 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 22,4% | 72,9% | -88,4% | 66,0% | 33,8% | 34,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,4% | 342,5% | 1302,2% | -1125,8% | -20,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 2,4% | 342,5% | 1302,2% | -1125,8% | -20,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 21,7 | 126,9 | 43,1 | 105,4 | 42,6 | 41,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 7,6 | 21,4 | 1,1 | 9,4 | 3,1 | 8,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 7,6 | 21,4 | 1,1 | 9,4 | 3,1 | 8,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,8 | 20,5 | 0,9 | 8,8 | 2,3 | 7,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 52,2% | 34,0% | -14,6% | 9,0% | -16,1% | -20,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 292,8% | 54,1% | -57,0% | 25,2% | -89,3% | -113,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,8% | 0,5% | 1,0% | 0,7% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,9 | -7,9 | 10,1 | -7,2 | -5,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,7% | 2,2% | 12,8% | 2,9% | 3,2% | 0,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 45,1% | 63,8% | 101,8% | 88,1% | 112,9% | 119,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
