Borettslaget Bjørn Stallaresvei 21-29
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 909 000 | 4 090 000 | 3 403 000 | 3 395 000 | 3 422 000 | 3 426 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 909 000 | 4 090 000 | 3 403 000 | 3 395 000 | 3 422 000 | 3 426 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 278 000 | 264 000 | 255 000 | 254 000 | 253 000 | 241 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 9 965 000 | 2 935 000 | 2 785 000 | 2 880 000 | 2 111 000 | 1 983 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 251 000 | 3 207 000 | 3 048 000 | 3 139 000 | 2 364 000 | 2 224 000 |
|
|
| Driftsresultat | -5 342 000 | 883 000 | 355 000 | 256 000 | 1 058 000 | 1 202 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 45 000 | 6 000 | 2 000 | 4 000 | 10 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 45 000 | 6 000 | 2 000 | 4 000 | 10 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 192 000 | 748 000 | 435 000 | 283 000 | 358 000 | 433 000 |
|
|
| Netto finans | -1 147 000 | -742 000 | -433 000 | -279 000 | -348 000 | -418 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -6 490 000 | 141 000 | -78 000 | -23 000 | 710 000 | 783 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -6 490 000 | 141 000 | -78 000 | -23 000 | 710 000 | 783 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -6 490 000 | 141 000 | -78 000 | -23 000 | 710 000 | 783 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -6 490 000 | 141 000 | -78 000 | -23 000 | 710 000 | 783 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 078 000 | 12 078 000 | 12 078 000 | 12 078 000 | 12 078 000 | 12 078 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 11 000 | 19 000 | 27 000 | 35 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 12 089 000 | 12 097 000 | 12 105 000 | 12 114 000 | 12 078 000 | 12 078 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 089 000 | 12 097 000 | 12 105 000 | 12 114 000 | 12 078 000 | 12 078 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 1 000 | 0 | 8 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 43 000 | 47 000 | 43 000 | 49 000 | 46 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 000 | 43 000 | 55 000 | 43 000 | 49 000 | 46 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 763 000 | 667 000 | 202 000 | 1 106 000 | 1 634 000 | 1 559 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 766 000 | 710 000 | 257 000 | 1 149 000 | 1 683 000 | 1 606 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 12 855 000 | 12 807 000 | 12 363 000 | 13 263 000 | 13 761 000 | 13 684 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -10 844 000 | -4 354 000 | -4 495 000 | -4 418 000 | -4 394 000 | -5 105 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -10 844 000 | -4 354 000 | -4 495 000 | -4 418 000 | -4 394 000 | -5 105 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -10 837 000 | -4 347 000 | -4 488 000 | -4 411 000 | -4 387 000 | -5 098 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 7 000 | 559 000 | 3 000 | 2 000 | 2 000 | 3 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 418 000 | 16 055 000 | 16 603 000 | 17 252 000 | 17 942 000 | 18 592 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 23 418 000 | 16 055 000 | 16 603 000 | 17 252 000 | 17 942 000 | 18 592 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 21 891 000 | 15 080 000 | 15 072 000 | 15 720 000 | 16 410 000 | 17 061 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 191 000 | 477 000 | 150 000 | 350 000 | 131 000 | 121 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 8 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 6 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 68 000 | 56 000 | 88 000 | 62 000 | 67 000 | 60 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 274 000 | 1 099 000 | 248 000 | 421 000 | 207 000 | 190 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 692 000 | 17 154 000 | 16 851 000 | 17 673 000 | 18 149 000 | 18 782 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 12 855 000 | 12 807 000 | 12 363 000 | 13 263 000 | 13 761 000 | 13 684 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -41,3% | 7,1% | 2,8% | 1,9% | 7,8% | |||
| Resultat av driften i % | -108,8% | 21,6% | 10,4% | 7,5% | 30,9% | 35,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -107,9% | 21,7% | 10,5% | 7,7% | 31,2% | 35,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 85,5% | -3,2% | 1,8% | 0,5% | -15,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 85,5% | -3,2% | 1,8% | 0,5% | -15,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 17,7 | 15,5 | 13,3 | 13,4 | 13,5 | 14,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 0,6 | 1,0 | 2,7 | 8,1 | 8,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,8 | 0,6 | 1,0 | 2,7 | 8,1 | 8,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,8 | 0,6 | 0,8 | 2,6 | 7,9 | 8,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -84,3% | -33,9% | -36,3% | -33,3% | -31,9% | -37,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -220,8% | -106,3% | -131,9% | -129,9% | -128,2% | -148,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,2 | -3,9 | -3,8 | -4,0 | -4,1 | -3,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 2,1% | 8,6% | 2,0% | 3,2% | 1,5% | 1,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 182,2% | 125,4% | 134,3% | 130,1% | 130,4% | 135,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
