Borettslaget Bergensgata 3
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 394 000 | 2 155 000 | 2 062 000 | 1 961 000 | 1 900 000 | 1 845 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 394 000 | 2 155 000 | 2 062 000 | 1 961 000 | 1 900 000 | 1 845 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 98 000 | 68 000 | 68 000 | 59 000 | 50 000 | 51 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 791 000 | 11 831 000 | 1 517 000 | 1 286 000 | 970 000 | 1 416 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 889 000 | 11 899 000 | 1 585 000 | 1 345 000 | 1 020 000 | 1 467 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 495 000 | -9 744 000 | 477 000 | 616 000 | 880 000 | 378 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 63 000 | 58 000 | 18 000 | 4 000 | 8 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 63 000 | 58 000 | 18 000 | 4 000 | 8 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 001 000 | 376 000 | 170 000 | 117 000 | 146 000 | 179 000 |
|
|
| Netto finans | -938 000 | -318 000 | -152 000 | -113 000 | -138 000 | -164 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -4 433 000 | -10 061 000 | 325 000 | 503 000 | 741 000 | 214 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -4 433 000 | -10 061 000 | 325 000 | 503 000 | 741 000 | 214 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 433 000 | -10 061 000 | 325 000 | 503 000 | 741 000 | 214 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -4 433 000 | -10 061 000 | 325 000 | 503 000 | 741 000 | 214 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 | 12 514 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | -5 000 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 151 000 | 44 000 | 43 000 | 90 000 | 36 000 | 159 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 147 000 | 44 000 | 43 000 | 90 000 | 38 000 | 159 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 660 000 | 2 427 000 | 2 492 000 | 2 380 000 | 2 252 000 | 1 726 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 806 000 | 2 470 000 | 2 535 000 | 2 470 000 | 2 290 000 | 1 885 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 14 320 000 | 14 984 000 | 15 048 000 | 14 984 000 | 14 804 000 | 14 398 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -9 139 000 | -4 707 000 | 5 355 000 | 5 030 000 | 4 527 000 | 3 786 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -9 139 000 | -4 707 000 | 5 355 000 | 5 030 000 | 4 527 000 | 3 786 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -9 136 000 | -4 704 000 | 5 358 000 | 5 033 000 | 4 530 000 | 3 788 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 000 | 66 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 977 000 | 17 401 000 | 9 530 000 | 9 837 000 | 10 159 000 | 10 464 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 977 000 | 17 401 000 | 9 530 000 | 9 837 000 | 10 159 000 | 10 464 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 18 827 000 | 13 311 000 | 5 375 000 | 5 681 000 | 6 003 000 | 6 309 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 468 000 | 2 175 000 | 152 000 | 104 000 | 75 000 | 132 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 000 | 46 000 | 7 000 | 10 000 | 40 000 | 13 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 479 000 | 2 287 000 | 160 000 | 114 000 | 115 000 | 146 000 |
|
|
| Sum gjeld | 23 456 000 | 19 688 000 | 9 690 000 | 9 951 000 | 10 274 000 | 10 610 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 14 320 000 | 14 984 000 | 15 048 000 | 14 984 000 | 14 804 000 | 14 398 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -23,4% | -64,5% | 3,3% | 4,2% | 6,1% | |||
| Resultat av driften i % | -146,0% | -452,2% | 23,1% | 31,4% | 46,3% | 20,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -143,4% | -449,5% | 24,0% | 31,6% | 46,7% | 21,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 64,1% | -3076,8% | 6,3% | 10,5% | 17,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 64,1% | -3076,8% | 6,3% | 10,5% | 17,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 24,4 | 31,7 | 30,3 | 33,2 | 38,0 | 36,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 | 1,1 | 15,8 | 21,7 | 19,9 | 12,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,8 | 1,1 | 15,8 | 21,7 | 19,9 | 12,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,5 | 1,1 | 15,6 | 20,9 | 19,6 | 11,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -63,8% | -31,4% | 35,6% | 33,6% | 30,6% | 26,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -381,6% | -218,3% | 259,8% | 256,7% | 238,4% | 205,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 0,8% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -2,6 | -4,2 | 1,8 | 2,0 | 2,3 | 2,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,3% | 15,3% | 1,1% | 0,8% | 0,8% | 1,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 160,5% | 116,1% | 63,3% | 65,7% | 68,6% | 72,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
