Bolkan Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 56 603 000 | 69 093 000 | 78 273 000 | 72 900 000 | 74 280 000 | 98 580 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 749 000 | 2 193 000 | 5 228 000 | 4 609 000 | 3 874 000 | 268 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 57 352 000 | 71 286 000 | 83 501 000 | 77 509 000 | 78 154 000 | 98 848 000 |
|
|
| Varekostnad | 968 000 | 4 508 000 | 16 153 000 | 10 792 000 | 14 009 000 | 31 574 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 20 265 000 | 21 671 000 | 23 088 000 | 21 199 000 | 22 926 000 | 24 084 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 11 121 000 | 10 356 000 | 10 959 000 | 9 091 000 | 7 706 000 | 6 594 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 20 013 000 | 27 452 000 | 20 946 000 | 19 291 000 | 25 918 000 | 28 158 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 52 367 000 | 63 987 000 | 71 146 000 | 60 373 000 | 70 559 000 | 90 410 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 985 000 | 7 299 000 | 12 355 000 | 17 136 000 | 7 595 000 | 8 438 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 63 000 | 1 000 | 7 000 | 1 000 | 12 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 356 000 | 310 000 | 236 000 | 377 000 | 277 000 | 270 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 356 000 | 417 000 | 237 000 | 384 000 | 278 000 | 282 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 422 000 | 2 503 000 | 2 115 000 | 2 257 000 | 2 255 000 | 1 857 000 |
|
|
| Netto finans | -4 066 000 | -2 086 000 | -1 878 000 | -1 873 000 | -1 977 000 | -1 575 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 918 000 | 5 213 000 | 10 477 000 | 15 263 000 | 5 618 000 | 6 863 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 216 000 | 1 165 000 | 2 322 000 | 3 367 000 | 1 243 000 | 1 401 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 702 000 | 4 048 000 | 8 155 000 | 11 896 000 | 4 375 000 | 5 462 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 706 000 | 3 846 000 | 7 964 000 | 11 423 000 | 4 260 000 | 5 117 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 1 400 000 | 845 000 | 2 065 000 | 1 265 000 | 1 550 000 | 1 068 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -694 000 | 3 248 000 | 5 898 000 | 10 151 000 | 2 708 000 | 4 038 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 369 000 | 378 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 100 935 000 | 80 205 000 | 97 640 000 | 98 693 000 | 73 723 000 | 64 563 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 413 000 | 1 196 000 | 1 165 000 | 1 596 000 | 1 906 000 | 2 107 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 102 718 000 | 81 779 000 | 98 805 000 | 100 290 000 | 75 630 000 | 66 670 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 405 000 | 404 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 306 000 | 319 000 |
|
|
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 413 000 | 412 000 | 0 | 0 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 000 | 113 000 | 120 000 | 100 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 007 000 | 2 113 000 | 2 533 000 | 2 512 000 | 712 000 | 723 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 104 724 000 | 83 893 000 | 101 339 000 | 102 802 000 | 76 341 000 | 67 393 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 456 000 | 8 562 000 | 7 385 000 | 7 401 000 | 5 877 000 | 6 561 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 190 000 | 1 825 000 | 1 880 000 | 2 081 000 | 1 694 000 | 3 113 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 10 646 000 | 10 387 000 | 9 265 000 | 9 482 000 | 7 571 000 | 9 673 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 470 000 | 477 000 | 247 000 | 50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 470 000 | 477 000 | 247 000 | 50 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 13 391 000 | 20 939 000 | 19 480 000 | 15 367 000 | 10 318 000 | 9 072 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 507 000 | 31 804 000 | 28 992 000 | 24 899 000 | 17 889 000 | 18 745 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 129 231 000 | 115 696 000 | 130 331 000 | 127 701 000 | 94 230 000 | 86 139 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 | 600 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 151 000 | 1 151 000 | 1 151 000 | 1 151 000 | 1 151 000 | 1 151 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 751 000 | 1 751 000 | 1 751 000 | 1 751 000 | 1 751 000 | 1 751 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 247 000 | 245 000 | 239 000 | 238 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 39 795 000 | 39 956 000 | 36 663 000 | 30 711 000 | 20 520 000 | 17 811 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 224 000 | 1 916 000 | 1 759 000 | 1 622 000 | 1 188 000 | 1 073 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 39 795 000 | 39 956 000 | 36 910 000 | 30 956 000 | 20 759 000 | 18 049 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 1 224 000 | 1 916 000 | 1 759 000 | 1 622 000 | 1 188 000 | 1 073 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 42 770 000 | 43 623 000 | 40 420 000 | 34 329 000 | 23 698 000 | 20 873 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 967 000 | 5 789 000 | 6 238 000 | 5 955 000 | 4 663 000 | 3 909 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 967 000 | 5 789 000 | 6 238 000 | 5 955 000 | 4 663 000 | 3 909 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 70 537 000 | 54 106 000 | 68 317 000 | 73 935 000 | 54 554 000 | 49 327 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 76 504 000 | 59 895 000 | 74 555 000 | 79 890 000 | 59 217 000 | 53 236 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 537 000 | 54 106 000 | 68 317 000 | 73 935 000 | 54 554 000 | 49 327 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 3 234 000 | 2 794 000 | 4 109 000 | 4 201 000 | 4 562 000 | 3 898 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 32 000 | 1 522 000 | 2 039 000 | 2 075 000 | 489 000 | 955 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 1 499 000 | 1 766 000 | 1 619 000 | 1 938 000 | 1 659 000 | 2 214 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 192 000 | 6 097 000 | 7 589 000 | 5 268 000 | 4 605 000 | 4 963 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 9 957 000 | 12 179 000 | 15 356 000 | 13 482 000 | 11 315 000 | 12 030 000 |
|
|
| Sum gjeld | 86 461 000 | 72 074 000 | 89 911 000 | 93 372 000 | 70 532 000 | 65 266 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 129 231 000 | 115 696 000 | 130 331 000 | 127 701 000 | 94 230 000 | 86 139 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 4,4% | 6,3% | 9,8% | 15,8% | 8,7% | |||
| Resultat av driften i % | 8,7% | 10,2% | 14,8% | 22,1% | 9,7% | 8,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,3% | 93,5% | 79,4% | 85,2% | 81,1% | 68,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,3% | 10,8% | 15,1% | 22,6% | 10,1% | 8,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 2,1% | 12,4% | 28,0% | 52,6% | 25,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 1,6% | 9,2% | 21,3% | 39,4% | 19,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,8 | 3,3 | 3,6 | 3,7 | 3,4 | 4,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,5 | 2,6 | 1,9 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,5 | 2,6 | 1,9 | 1,8 | 1,6 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,7 | 1,3 | 1,1 | 0,9 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 33,1% | 37,7% | 31,0% | 26,9% | 25,1% | 24,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 74,6% | 61,2% | 48,4% | 44,3% | 30,3% | 21,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,7 | 2,2 | 2,7 | 3,0 | 3,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,7% | 10,5% | 11,8% | 10,6% | 12,0% | 14,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 59,2% | 51,8% | 57,2% | 62,6% | 62,8% | 61,8% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 1 054 000 | 954 000 | 953 000 | 936 000 | 852 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
