Boligsameiet Underlia 51
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 211 000 | 2 064 000 | 2 137 000 | 2 163 000 | 2 171 000 | 1 916 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 211 000 | 2 064 000 | 2 137 000 | 2 163 000 | 2 171 000 | 1 916 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 225 000 | 223 000 | 43 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 3 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 733 000 | 1 885 000 | 1 840 000 | 1 923 000 | 1 681 000 | 2 088 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 958 000 | 2 111 000 | 1 887 000 | 1 927 000 | 1 685 000 | 2 092 000 |
|
|
| Driftsresultat | 253 000 | -47 000 | 250 000 | 236 000 | 486 000 | -176 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 2 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 323 000 | 337 000 | 250 000 | 200 000 | 216 000 | 76 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 323 000 | 337 000 | 250 000 | 200 000 | 216 000 | 76 000 |
|
|
| Netto finans | -321 000 | -335 000 | -247 000 | -197 000 | -213 000 | -70 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -68 000 | -382 000 | 3 000 | 39 000 | 273 000 | -246 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -68 000 | -382 000 | 3 000 | 39 000 | 273 000 | -246 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -68 000 | -382 000 | 3 000 | 39 000 | 273 000 | -246 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -68 000 | -382 000 | 3 000 | 39 000 | 273 000 | 21 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 134 000 | 4 413 000 | 4 692 000 | 4 971 000 | 5 249 000 | 5 528 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 3 000 | 7 000 | 11 000 | 15 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 4 134 000 | 4 413 000 | 4 695 000 | 4 978 000 | 5 260 000 | 5 543 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 4 134 000 | 4 413 000 | 4 695 000 | 4 978 000 | 5 260 000 | 5 543 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 28 000 | 9 000 | 34 000 | 39 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 46 000 | 104 000 | 93 000 | 78 000 | 85 000 | 84 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 73 000 | 113 000 | 127 000 | 117 000 | 89 000 | 87 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 468 000 | 397 000 | 602 000 | 574 000 | 531 000 | 125 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 541 000 | 509 000 | 729 000 | 692 000 | 619 000 | 212 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 675 000 | 4 923 000 | 5 424 000 | 5 670 000 | 5 879 000 | 5 755 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -352 000 | -283 000 | 99 000 | 96 000 | 282 000 | 9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -352 000 | -283 000 | 99 000 | 96 000 | 282 000 | 9 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -352 000 | -283 000 | 99 000 | 96 000 | 282 000 | 9 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 4 761 000 | 4 964 000 | 5 166 000 | 5 369 000 | 5 572 000 | 5 690 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 4 761 000 | 4 964 000 | 5 166 000 | 5 369 000 | 5 572 000 | 5 690 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 4 761 000 | 4 964 000 | 5 166 000 | 5 369 000 | 5 572 000 | 5 690 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 217 000 | 133 000 | 118 000 | 146 000 | 0 | 31 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 6 000 | 70 000 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 43 000 | 39 000 | 36 000 | 59 000 | 26 000 | 25 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 266 000 | 242 000 | 159 000 | 205 000 | 26 000 | 56 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 027 000 | 5 206 000 | 5 325 000 | 5 574 000 | 5 598 000 | 5 746 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 675 000 | 4 923 000 | 5 424 000 | 5 670 000 | 5 879 000 | 5 755 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,3% | -0,9% | 4,6% | 4,1% | 8,4% | |||
| Resultat av driften i % | 11,4% | -2,3% | 11,7% | 10,9% | 22,4% | -9,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 11,5% | -2,2% | 11,8% | 11,0% | 22,5% | -8,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 21,4% | 415,2% | 3,1% | 20,6% | 187,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,4% | 415,2% | 3,1% | 20,6% | 187,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 9,8 | 9,3 | 49,7 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,0 | 2,1 | 4,6 | 3,4 | 23,8 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 2,1 | 4,6 | 3,4 | 23,8 | 3,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,8 | 1,6 | 3,8 | 2,8 | 20,4 | 2,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -7,5% | -5,7% | 1,8% | 1,7% | 4,8% | 0,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -15,9% | -13,7% | 4,6% | 4,4% | 13,0% | 0,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -14,3 | -18,4 | 53,8 | 58,1 | 19,9 | 638,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,7% | 4,9% | 2,9% | 3,6% | 0,4% | 1,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 101,8% | 100,8% | 95,2% | 94,7% | 94,8% | 98,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
