Boligsameiet Kastanjeveien 48-58
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 5 999 000 | 2 840 000 | 2 704 000 | 2 351 000 | 3 324 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 4 204 000 | 21 000 | 1 133 000 | 1 237 000 | 1 008 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 204 000 | 6 020 000 | 3 972 000 | 3 941 000 | 3 358 000 | 3 324 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 314 000 | 257 000 | 346 000 | 225 000 | 225 000 | 123 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 709 000 | 3 065 000 | 2 120 000 | 2 238 000 | 5 262 000 | 1 921 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 023 000 | 3 322 000 | 2 466 000 | 2 463 000 | 5 487 000 | 2 044 000 |
|
|
| Driftsresultat | -819 000 | 2 698 000 | 1 506 000 | 1 478 000 | -2 129 000 | 1 280 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 201 000 | 93 000 | 35 000 | 13 000 | 21 000 | 41 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 201 000 | 94 000 | 35 000 | 13 000 | 21 000 | 41 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 415 000 | 417 000 | 339 000 | 355 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 415 000 | 417 000 | 339 000 | 357 000 | 413 000 |
|
|
| Netto finans | 201 000 | -321 000 | -382 000 | -326 000 | -336 000 | -372 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -618 000 | 2 377 000 | 1 124 000 | 1 151 000 | -2 466 000 | 908 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -618 000 | 2 377 000 | 1 124 000 | 1 151 000 | -2 466 000 | 908 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -618 000 | 2 377 000 | 1 124 000 | 1 151 000 | -2 466 000 | 908 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -618 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 908 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 7 300 000 | 7 775 000 | 8 245 000 | 8 598 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 7 300 000 | 7 775 000 | 8 245 000 | 8 598 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 7 300 000 | 7 775 000 | 8 245 000 | 8 598 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 86 000 | 174 000 | 27 000 | 10 000 | 69 000 | 5 158 000 |
|
|
| Andre fordringer | 15 000 | 286 000 | 260 000 | 16 000 | 231 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 101 000 | 459 000 | 287 000 | 26 000 | 301 000 | 5 158 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 505 000 | 5 954 000 | 4 968 000 | 3 834 000 | 2 777 000 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 607 000 | 6 413 000 | 5 256 000 | 3 860 000 | 3 078 000 | 5 158 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 607 000 | 6 413 000 | 12 556 000 | 11 635 000 | 11 323 000 | 13 756 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 445 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen egenkapital | 4 875 000 | 5 938 000 | 3 561 000 | 2 437 000 | 1 286 000 | 3 752 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 5 320 000 | 5 938 000 | 3 561 000 | 2 437 000 | 1 286 000 | 3 752 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 5 320 000 | 5 938 000 | 3 561 000 | 2 437 000 | 1 286 000 | 3 752 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 8 518 000 | 8 993 000 | 9 463 000 | 9 816 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 8 518 000 | 8 993 000 | 9 463 000 | 9 816 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 8 518 000 | 8 993 000 | 9 463 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 222 000 | 424 000 | 416 000 | 146 000 | 334 000 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 64 000 | 51 000 | 56 000 | 59 000 | 240 000 | 188 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 286 000 | 475 000 | 477 000 | 205 000 | 574 000 | 188 000 |
|
|
| Sum gjeld | 286 000 | 475 000 | 8 995 000 | 9 198 000 | 10 037 000 | 10 004 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 607 000 | 6 413 000 | 12 556 000 | 11 635 000 | 11 323 000 | 13 756 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,3% | 29,4% | 12,7% | 13,0% | -16,8% | |||
| Resultat av driften i % | -19,5% | 44,8% | 37,9% | 37,5% | -63,4% | 38,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | -14,7% | 46,4% | 38,8% | 37,8% | -62,8% | 39,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -11,0% | 50,0% | 37,5% | 61,8% | -97,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,0% | 50,0% | 37,5% | 61,8% | -97,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 13,4 | 23,4 | 11,5 | 17,5 | 14,9 | 27,0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 19,6 | 13,5 | 11,0 | 18,8 | 5,4 | 27,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 19,6 | 13,5 | 11,0 | 18,8 | 5,4 | 27,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 19,2 | 12,5 | 10,4 | 18,7 | 4,8 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 94,9% | 92,6% | 28,4% | 20,9% | 11,4% | 27,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 126,5% | 98,6% | 89,7% | 61,8% | 38,3% | 112,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 2,5 | 3,8 | 7,8 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,1% | 7,4% | 3,8% | 1,8% | 5,1% | 1,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 67,8% | 77,3% | 83,6% | 71,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
