Boligsameiet Holmenskogen
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 8 945 000 | 8 506 000 | 17 930 000 | 4 210 000 | 4 031 000 | 3 943 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 8 945 000 | 8 506 000 | 17 930 000 | 4 210 000 | 4 031 000 | 3 943 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 137 000 | 194 000 | 139 000 | 137 000 | 97 000 | 118 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 28 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 973 000 | 15 962 000 | 21 353 000 | 5 376 000 | 4 121 000 | 3 835 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 138 000 | 16 156 000 | 21 492 000 | 5 513 000 | 4 218 000 | 3 953 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 807 000 | -7 650 000 | -3 562 000 | -1 303 000 | -187 000 | -10 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 145 000 | 74 000 | 39 000 | 189 000 | 226 000 | 254 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 145 000 | 74 000 | 39 000 | 189 000 | 226 000 | 254 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 568 000 | 1 468 000 | 1 018 000 | 185 000 | 230 000 | 254 000 |
|
|
| Netto finans | -1 423 000 | -1 394 000 | -979 000 | 4 000 | -4 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 384 000 | -9 043 000 | -4 540 000 | -1 299 000 | -191 000 | -10 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 1 384 000 | -9 043 000 | -4 540 000 | -1 299 000 | -191 000 | -10 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 1 384 000 | -9 043 000 | -4 540 000 | -1 299 000 | -191 000 | -10 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 384 000 | -9 043 000 | -4 540 000 | -1 299 000 | -191 000 | -10 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 886 000 | 6 272 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 886 000 | 6 272 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 172 000 | 0 | 0 | 0 | 5 886 000 | 6 272 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 4 000 | 0 | 1 360 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Andre fordringer | 14 000 | 45 000 | 59 000 | 124 000 | 18 000 | 88 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 18 000 | 45 000 | 1 419 000 | 124 000 | 18 000 | 89 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 885 000 | 5 159 000 | 14 795 000 | 1 033 000 | 2 172 000 | 2 947 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 903 000 | 5 203 000 | 16 214 000 | 1 157 000 | 2 190 000 | 3 036 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 075 000 | 5 203 000 | 16 214 000 | 1 157 000 | 8 076 000 | 9 308 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -17 412 000 | -18 796 000 | -9 752 000 | -5 212 000 | 1 585 000 | 1 776 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -17 412 000 | -18 796 000 | -9 752 000 | -5 212 000 | 1 585 000 | 1 776 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -17 412 000 | -18 796 000 | -9 752 000 | -5 212 000 | 1 585 000 | 1 776 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 | 178 000 | 7 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 21 196 000 | 23 445 000 | 25 305 000 | 5 498 000 | 6 272 000 | 6 785 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 21 196 000 | 23 445 000 | 25 305 000 | 5 498 000 | 6 272 000 | 6 785 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 21 204 000 | 23 623 000 | 25 312 000 | 5 499 000 | 6 273 000 | 6 787 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 223 000 | 286 000 | 596 000 | 847 000 | 76 000 | 713 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 60 000 | 90 000 | 58 000 | 23 000 | 142 000 | 32 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 291 000 | 554 000 | 661 000 | 871 000 | 219 000 | 747 000 |
|
|
| Sum gjeld | 21 487 000 | 23 999 000 | 25 966 000 | 6 369 000 | 6 491 000 | 7 532 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 075 000 | 5 203 000 | 16 214 000 | 1 157 000 | 8 076 000 | 9 308 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 63,6% | -70,7% | -40,6% | -24,1% | 0,4% | |||
| Resultat av driften i % | 31,4% | -89,9% | -19,9% | -31,0% | -4,6% | -0,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 0,8 | 2,1 | 0,9 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 33,0% | -89,1% | -19,6% | -26,5% | 1,0% | 6,2% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -7,6% | 63,4% | 60,7% | 71,6% | -11,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -7,6% | 63,4% | 60,7% | 71,6% | -11,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 65,3 | 43,8 | 129,0 | 30,7 | 41,6 | 33,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 13,4 | 9,4 | 24,5 | 1,3 | 10,0 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 13,4 | 9,4 | 24,5 | 1,3 | 10,0 | 4,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 13,4 | 9,3 | 22,4 | 1,2 | 9,9 | 3,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -427,3% | -361,3% | -60,1% | -450,5% | 19,6% | 19,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -194,7% | -221,0% | -54,4% | -123,8% | 39,3% | 45,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,7% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,3 | -2,7 | -1,2 | 4,1 | 4,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 7,1% | 10,6% | 4,1% | 75,3% | 2,7% | 8,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 520,1% | 450,6% | 156,1% | 475,2% | 77,7% | 72,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
