Boligsameiet Hofbo
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 7 473 000 | 6 819 000 | 4 415 000 | 4 282 000 | 4 334 000 | 5 591 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 473 000 | 6 819 000 | 4 415 000 | 4 282 000 | 4 334 000 | 5 591 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 314 000 | 285 000 | 285 000 | 232 000 | 226 000 | 220 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 5 995 000 | 3 971 000 | 21 476 000 | 5 072 000 | 14 843 000 | 2 900 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 309 000 | 4 256 000 | 21 761 000 | 5 304 000 | 15 069 000 | 3 120 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 164 000 | 2 563 000 | -17 346 000 | -1 022 000 | -10 735 000 | 2 471 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 9 000 | 15 000 | 6 000 | 6 000 | 24 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 9 000 | 15 000 | 6 000 | 6 000 | 24 000 | 30 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 3 624 000 | 3 056 000 | 1 420 000 | 867 000 | 919 000 | 725 000 |
|
|
| Netto finans | -3 615 000 | -3 041 000 | -1 414 000 | -861 000 | -895 000 | -695 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 452 000 | -478 000 | -18 759 000 | -1 883 000 | -11 630 000 | 1 776 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -2 452 000 | -478 000 | -18 759 000 | -1 883 000 | -11 630 000 | 1 776 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 452 000 | -478 000 | -18 759 000 | -1 883 000 | -11 630 000 | 1 776 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -2 452 000 | -478 000 | -18 759 000 | -1 883 000 | -11 630 000 | 1 776 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 376 000 | 376 000 | 376 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 376 000 | 376 000 | 376 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 376 000 | 376 000 | 376 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 62 000 | 0 | 439 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 16 000 | 30 000 | 59 000 | 58 000 | 85 000 | 609 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 78 000 | 30 000 | 497 000 | 58 000 | 85 000 | 609 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 980 000 | 1 093 000 | 1 634 000 | 1 486 000 | 4 355 000 | 4 237 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 058 000 | 1 122 000 | 2 131 000 | 1 544 000 | 4 440 000 | 4 846 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 434 000 | 1 499 000 | 2 508 000 | 1 544 000 | 4 440 000 | 4 846 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -52 129 000 | -49 677 000 | -49 199 000 | -30 440 000 | -28 557 000 | -16 927 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -52 129 000 | -49 677 000 | -49 199 000 | -30 440 000 | -28 557 000 | -16 927 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -52 129 000 | -49 677 000 | -49 199 000 | -30 440 000 | -28 557 000 | -16 927 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 21 000 | 354 000 | 15 000 | 5 000 | 5 000 | 4 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 53 986 000 | 50 747 000 | 51 478 000 | 31 860 000 | 32 607 000 | 21 054 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 53 986 000 | 50 747 000 | 51 478 000 | 31 860 000 | 32 607 000 | 21 054 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 53 638 000 | 51 101 000 | 51 493 000 | 31 865 000 | 32 612 000 | 21 058 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 535 000 | 37 000 | 155 000 | 77 000 | 361 000 | 702 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 20 000 | 37 000 | 59 000 | 42 000 | 24 000 | 14 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 576 000 | 428 000 | 229 000 | 124 000 | 390 000 | 720 000 |
|
|
| Sum gjeld | 54 562 000 | 51 175 000 | 51 707 000 | 31 984 000 | 32 997 000 | 21 774 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 434 000 | 1 499 000 | 2 508 000 | 1 544 000 | 4 440 000 | 4 846 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 59,6% | 128,7% | -855,8% | -34,0% | -230,7% | |||
| Resultat av driften i % | 15,6% | 37,6% | -392,9% | -23,9% | -247,7% | 44,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,8 | 3,4 | 2,2 | 1,4 | 0,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 15,7% | 37,8% | -392,8% | -23,7% | -247,1% | 44,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 4,8% | 1,0% | 47,1% | 6,4% | 51,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,8% | 1,0% | 47,1% | 6,4% | 51,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 23,8 | 23,9 | 15,5 | 18,5 | 19,2 | 25,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 2,6 | 9,3 | 12,5 | 11,4 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 2,6 | 9,3 | 12,5 | 11,4 | 6,7 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,4 | 2,6 | 7,1 | 12,0 | 11,2 | 5,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -2141,7% | -3314,0% | -1961,7% | -1971,5% | -643,2% | -349,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -697,6% | -728,5% | -1114,4% | -710,9% | -658,9% | -302,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,4% | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,0 | -1,0 | -1,1 | -1,1 | -1,2 | -1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 23,7% | 28,6% | 9,1% | 8,0% | 8,8% | 14,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2218,0% | 3385,4% | 2052,6% | 2063,5% | 734,4% | 434,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
