Boligsameiet Haukåsen IV
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 13 000 000 | 12 397 000 | 10 855 000 | 9 416 000 | 9 181 000 | 8 757 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 13 000 000 | 12 397 000 | 10 855 000 | 9 416 000 | 9 181 000 | 8 757 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 348 000 | 349 000 | 348 000 | 344 000 | 345 000 | 319 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 33 000 | 33 000 | 14 000 | 18 000 | 18 000 | 12 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 7 783 000 | 7 942 000 | 8 628 000 | 9 358 000 | 6 543 000 | 7 003 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 8 164 000 | 8 324 000 | 8 990 000 | 9 720 000 | 6 906 000 | 7 334 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 836 000 | 4 073 000 | 1 865 000 | -304 000 | 2 275 000 | 1 423 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 96 000 | 40 000 | 14 000 | 4 000 | 9 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 96 000 | 40 000 | 14 000 | 4 000 | 9 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 423 000 | 1 270 000 | 830 000 | 621 000 | 726 000 | 836 000 |
|
|
| Netto finans | -1 327 000 | -1 230 000 | -816 000 | -617 000 | -717 000 | -820 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 508 000 | 2 844 000 | 1 048 000 | -921 000 | 1 558 000 | 603 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 3 508 000 | 2 844 000 | 1 048 000 | -921 000 | 1 558 000 | 603 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 508 000 | 2 844 000 | 1 048 000 | -921 000 | 1 558 000 | 603 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 508 000 | 2 844 000 | 1 048 000 | -921 000 | 1 558 000 | 603 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 36 000 | 42 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 33 000 | 67 000 | 0 | 14 000 | 32 000 | 134 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 70 000 | 109 000 | 0 | 14 000 | 32 000 | 134 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 70 000 | 109 000 | 0 | 14 000 | 32 000 | 134 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 39 000 | 0 | 0 | 2 000 | 6 000 | 43 000 |
|
|
| Andre fordringer | 680 000 | 302 000 | 268 000 | 321 000 | 475 000 | 931 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 719 000 | 302 000 | 268 000 | 323 000 | 481 000 | 974 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 6 884 000 | 3 519 000 | 2 070 000 | 2 662 000 | 2 820 000 | 2 582 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 7 603 000 | 3 820 000 | 2 338 000 | 2 985 000 | 3 301 000 | 3 556 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 673 000 | 3 929 000 | 2 338 000 | 2 999 000 | 3 333 000 | 3 690 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -14 554 000 | -18 062 000 | -20 906 000 | -21 954 000 | -21 033 000 | -22 590 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -14 554 000 | -18 062 000 | -20 906 000 | -21 954 000 | -21 033 000 | -22 590 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -14 554 000 | -18 062 000 | -20 906 000 | -21 954 000 | -21 033 000 | -22 590 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 8 000 | 185 000 | 6 000 | 4 000 | 3 000 | 5 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 20 086 000 | 20 861 000 | 21 653 000 | 22 596 000 | 23 588 000 | 24 519 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 20 086 000 | 20 861 000 | 21 653 000 | 22 596 000 | 23 588 000 | 24 519 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 20 094 000 | 21 046 000 | 21 659 000 | 22 600 000 | 23 591 000 | 24 524 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 925 000 | 80 000 | 306 000 | 284 000 | 151 000 | 957 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 207 000 | 866 000 | 1 279 000 | 2 069 000 | 623 000 | 799 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 140 000 | 1 131 000 | 1 591 000 | 2 357 000 | 777 000 | 1 761 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 226 000 | 21 992 000 | 23 244 000 | 24 953 000 | 24 365 000 | 26 280 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 673 000 | 3 929 000 | 2 338 000 | 2 999 000 | 3 333 000 | 3 690 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 85,0% | 131,3% | 70,4% | -9,5% | 65,0% | |||
| Resultat av driften i % | 37,2% | 32,9% | 17,2% | -3,2% | 24,8% | 16,2% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 4,0 | 4,1 | 3,0 | 2,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 37,9% | 33,2% | 17,3% | -3,2% | 24,9% | 16,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -21,5% | -14,6% | -4,9% | 4,3% | -7,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -21,5% | -14,6% | -4,9% | 4,3% | -7,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 37,4 | 35,5 | 31,2 | 27,4 | 26,6 | 27,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 3,4 | 1,5 | 1,3 | 4,2 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,6 | 3,4 | 1,5 | 1,3 | 4,2 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,2 | 3,1 | 1,3 | 1,1 | 3,6 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -189,7% | -459,7% | -894,2% | -732,0% | -631,1% | -612,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -112,0% | -145,7% | -192,6% | -233,2% | -229,1% | -258,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,5 | -1,2 | -1,1 | -1,1 | -1,2 | -1,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 27,9% | 28,8% | 68,0% | 78,6% | 23,3% | 47,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 261,8% | 530,9% | 926,1% | 753,5% | 707,7% | 664,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
