Boligsameiet Hamang Terrassehus
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 4 726 000 | 28 687 000 | 3 322 000 | 3 104 000 | 3 115 000 | 3 905 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 726 000 | 28 687 000 | 3 322 000 | 3 104 000 | 3 115 000 | 3 905 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 328 000 | 254 000 | 114 000 | 137 000 | 162 000 | 148 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 265 000 | 265 000 | 265 000 | 265 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 6 986 000 | 25 700 000 | 2 532 000 | 2 070 000 | 2 097 000 | 4 316 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 314 000 | 25 954 000 | 2 911 000 | 2 472 000 | 2 524 000 | 4 729 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 588 000 | 2 733 000 | 411 000 | 632 000 | 591 000 | -824 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 31 000 | 13 000 | 11 000 | 2 000 | 3 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 31 000 | 13 000 | 11 000 | 2 000 | 3 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 152 000 | 138 000 | 96 000 | 78 000 | 89 000 | 102 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 152 000 | 138 000 | 96 000 | 78 000 | 89 000 | 102 000 |
|
|
| Netto finans | -121 000 | -125 000 | -85 000 | -76 000 | -86 000 | -91 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -2 710 000 | 2 608 000 | 327 000 | 557 000 | 505 000 | -915 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -2 710 000 | 2 608 000 | 327 000 | 557 000 | 505 000 | -915 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -2 710 000 | 2 608 000 | 327 000 | 557 000 | 505 000 | -915 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 265 000 | 530 000 | 795 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 265 000 | 530 000 | 795 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 265 000 | 531 000 | 796 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 40 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 2 556 000 | 10 841 000 | 2 520 000 | 2 516 000 | 2 460 000 | 2 486 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 596 000 | 10 841 000 | 2 520 000 | 2 516 000 | 2 460 000 | 2 486 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 787 000 | 1 580 000 | 2 253 000 | 1 645 000 | 918 000 | 414 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 383 000 | 12 422 000 | 4 773 000 | 4 161 000 | 3 378 000 | 2 900 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 383 000 | 12 422 000 | 4 773 000 | 4 426 000 | 3 909 000 | 3 696 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 092 000 | 4 802 000 | 2 193 000 | 1 867 000 | 1 310 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 092 000 | 4 802 000 | 2 193 000 | 1 867 000 | 1 310 000 | 805 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 092 000 | 4 802 000 | 2 193 000 | 1 867 000 | 1 310 000 | 805 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 003 000 | 2 100 000 | 2 198 000 | 2 309 000 | 2 424 000 | 2 533 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 003 000 | 2 100 000 | 2 198 000 | 2 309 000 | 2 424 000 | 2 533 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 003 000 | 2 100 000 | 2 198 000 | 2 309 000 | 2 424 000 | 2 533 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 98 000 | 5 283 000 | 241 000 | 106 000 | 18 000 | 219 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 190 000 | 237 000 | 140 000 | 144 000 | 157 000 | 138 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 288 000 | 5 520 000 | 381 000 | 250 000 | 175 000 | 357 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 291 000 | 7 620 000 | 2 579 000 | 2 559 000 | 2 599 000 | 2 890 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 383 000 | 12 422 000 | 4 773 000 | 4 426 000 | 3 909 000 | 3 696 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -30,4% | 31,9% | 9,2% | 15,2% | 15,6% | |||
| Resultat av driften i % | -54,8% | 9,5% | 12,4% | 20,4% | 19,0% | -21,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,6 | 3,3 | 0,7 | 0,7 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -54,1% | 9,6% | 12,7% | 20,4% | 19,1% | -20,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -78,6% | 74,6% | 16,1% | 35,1% | 47,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -78,6% | 74,6% | 16,1% | 35,1% | 47,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 14,4 | 112,9 | 29,1 | 22,7 | 19,2 | 26,4 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 15,2 | 2,3 | 12,5 | 16,6 | 19,3 | 8,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 15,2 | 2,3 | 12,5 | 16,6 | 19,3 | 8,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 6,2 | 0,3 | 5,9 | 6,6 | 5,2 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 47,7% | 38,7% | 45,9% | 42,2% | 33,5% | 21,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 44,3% | 16,7% | 66,0% | 60,1% | 42,1% | 20,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 3,6% | 1,2% | 1,1% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,1% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,6 | 1,2 | 1,4 | 2,0 | 3,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 6,6% | 44,4% | 8,0% | 5,6% | 4,5% | 9,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 45,7% | 16,9% | 46,1% | 52,2% | 62,0% | 68,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
