Boligsameiet Fagerheimgaten 18
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 403 000 | 1 275 000 | 1 159 000 | 1 104 000 | 1 088 000 | 1 056 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 863 000 | 6 785 000 | 841 000 | 748 000 | 15 145 000 | 748 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 266 000 | 8 060 000 | 2 000 000 | 1 852 000 | 16 233 000 | 1 804 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 224 000 | 171 000 | 171 000 | 114 000 | 160 000 | 104 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 544 000 | 11 751 000 | 1 704 000 | 1 516 000 | 1 666 000 | 13 408 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 768 000 | 11 922 000 | 1 875 000 | 1 630 000 | 1 826 000 | 13 512 000 |
|
|
| Driftsresultat | 1 498 000 | -3 862 000 | 125 000 | 222 000 | 14 407 000 | -11 708 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 21 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 17 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 18 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 062 000 | 817 000 | 117 000 | 92 000 | 343 000 | 221 000 |
|
|
| Netto finans | -1 041 000 | -799 000 | -99 000 | -74 000 | -325 000 | -204 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 457 000 | -4 661 000 | 26 000 | 147 000 | 14 082 000 | -11 912 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 457 000 | -4 661 000 | 26 000 | 147 000 | 14 082 000 | -11 912 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 457 000 | -4 661 000 | 26 000 | 147 000 | 14 082 000 | -11 912 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 457 000 | -4 661 000 | 26 000 | 147 000 | 14 082 000 | -11 912 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 6 000 | 0 | 0 | 18 000 | 8 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 142 000 | 332 000 | 9 714 000 | 9 864 000 | 10 087 000 | 290 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 148 000 | 332 000 | 9 714 000 | 9 883 000 | 10 095 000 | 290 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 870 000 | 305 000 | 2 423 000 | 2 695 000 | 2 707 000 | 553 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 018 000 | 637 000 | 12 137 000 | 12 578 000 | 12 803 000 | 844 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 1 018 000 | 637 000 | 12 137 000 | 12 578 000 | 12 803 000 | 844 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -14 116 000 | -14 725 000 | -352 000 | -378 000 | -525 000 | -14 607 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -14 116 000 | -14 725 000 | -352 000 | -378 000 | -525 000 | -14 607 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -14 116 000 | -14 725 000 | -352 000 | -378 000 | -525 000 | -14 607 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 14 967 000 | 15 125 000 | 12 322 000 | 12 761 000 | 13 186 000 | 13 399 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 14 967 000 | 15 125 000 | 12 322 000 | 12 761 000 | 13 186 000 | 13 399 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 967 000 | 15 125 000 | 12 322 000 | 12 761 000 | 13 186 000 | 13 399 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 33 000 | 70 000 | 134 000 | 136 000 | 110 000 | 1 689 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 133 000 | 167 000 | 34 000 | 59 000 | 32 000 | 363 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 166 000 | 237 000 | 168 000 | 195 000 | 142 000 | 2 052 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 133 000 | 15 362 000 | 12 490 000 | 12 956 000 | 13 328 000 | 15 451 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 1 018 000 | 637 000 | 12 137 000 | 12 578 000 | 12 803 000 | 844 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 183,6% | -60,2% | 1,2% | 1,9% | 211,4% | |||
| Resultat av driften i % | 45,9% | -47,9% | 6,3% | 12,0% | 88,8% | -649,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 1,3 | 0,2 | 0,1 | 2,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 46,5% | -47,7% | 7,2% | 13,0% | 88,9% | -648,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -3,2% | 61,8% | -7,1% | -32,6% | -186,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -3,2% | 61,8% | -7,1% | -32,6% | -186,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 14,6 | 47,1 | 11,7 | 16,2 | 101,5 | 17,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 6,1 | 2,7 | 72,2 | 64,5 | 90,2 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 6,1 | 2,7 | 72,2 | 64,5 | 90,2 | 0,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,2 | 1,3 | 14,4 | 13,8 | 19,1 | 0,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -1386,6% | -2311,6% | -2,9% | -3,0% | -4,1% | -1730,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -432,2% | -182,7% | -17,6% | -20,4% | -3,2% | -809,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -1,1 | -1,0 | -35,5 | -34,3 | -25,4 | -1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,3% | 37,2% | 1,4% | 1,6% | 1,1% | 243,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1470,2% | 2374,4% | 101,5% | 101,5% | 103,0% | 1587,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
