Bogafjellbakken Naturbarnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 597 000 | 1 884 000 | 2 322 000 | 2 581 000 | 2 645 000 | 2 186 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 16 831 000 | 14 434 000 | 13 631 000 | 12 989 000 | 12 684 000 | 11 745 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 18 429 000 | 16 318 000 | 15 952 000 | 15 569 000 | 15 329 000 | 13 931 000 |
|
|
| Varekostnad | 339 000 | 324 000 | 414 000 | 333 000 | 327 000 | 202 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 15 233 000 | 13 181 000 | 13 420 000 | 12 315 000 | 11 512 000 | 11 536 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 501 000 | 501 000 | 407 000 | 390 000 | 387 000 | 376 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 183 000 | 2 298 000 | 2 110 000 | 2 221 000 | 1 764 000 | 1 331 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 18 256 000 | 16 304 000 | 16 351 000 | 15 259 000 | 13 990 000 | 13 445 000 |
|
|
| Driftsresultat | 173 000 | 14 000 | -399 000 | 310 000 | 1 339 000 | 486 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 91 000 | 100 000 | 83 000 | 30 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 91 000 | 100 000 | 83 000 | 30 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 107 000 | 120 000 | 90 000 | 37 000 | 27 000 | 59 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 107 000 | 120 000 | 90 000 | 37 000 | 27 000 | 59 000 |
|
|
| Netto finans | -16 000 | -20 000 | -7 000 | -7 000 | -24 000 | -55 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 157 000 | -6 000 | -406 000 | 303 000 | 1 314 000 | 431 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 157 000 | -6 000 | -406 000 | 303 000 | 1 314 000 | 431 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 157 000 | -6 000 | -406 000 | 303 000 | 1 314 000 | 431 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 157 000 | -6 000 | -406 000 | 303 000 | 1 314 000 | 431 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 070 000 | 1 417 000 | 1 765 000 | 2 112 000 | 2 409 000 | 2 751 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 033 000 | 1 187 000 | 1 340 000 | 274 000 | 316 000 | 232 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 2 103 000 | 2 604 000 | 3 105 000 | 2 386 000 | 2 725 000 | 2 984 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 2 103 000 | 2 604 000 | 3 105 000 | 2 386 000 | 2 725 000 | 2 984 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 8 000 | 7 000 | 5 000 | 10 000 | 14 000 | 3 000 |
|
|
| Andre fordringer | 857 000 | 768 000 | 1 081 000 | 997 000 | 854 000 | 574 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 864 000 | 775 000 | 1 086 000 | 1 007 000 | 867 000 | 577 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 479 000 | 7 478 000 | 6 406 000 | 5 030 000 | 4 450 000 | 3 153 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 343 000 | 8 253 000 | 7 492 000 | 6 037 000 | 5 318 000 | 3 730 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 11 446 000 | 10 857 000 | 10 597 000 | 8 423 000 | 8 043 000 | 6 713 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 120 000 | 148 000 | 204 000 | 268 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 240 000 | 2 083 000 | 2 089 000 | 2 496 000 | 2 193 000 | 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 240 000 | 2 083 000 | 2 089 000 | 2 496 000 | 2 193 000 | 879 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 240 000 | 2 083 000 | 2 209 000 | 2 644 000 | 2 397 000 | 1 147 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 230 000 | 2 509 000 | 2 787 000 | 3 066 000 | 3 345 000 | 3 624 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 230 000 | 2 509 000 | 2 787 000 | 3 066 000 | 3 345 000 | 3 624 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 230 000 | 2 509 000 | 2 787 000 | 3 066 000 | 3 345 000 | 3 624 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 335 000 | 385 000 | 226 000 | 428 000 | 279 000 | 208 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 889 000 | 773 000 | 778 000 | 933 000 | 848 000 | 612 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 5 752 000 | 5 107 000 | 4 596 000 | 1 352 000 | 1 174 000 | 1 123 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 6 976 000 | 6 265 000 | 5 600 000 | 2 713 000 | 2 301 000 | 1 943 000 |
|
|
| Sum gjeld | 9 206 000 | 8 774 000 | 8 387 000 | 5 779 000 | 5 646 000 | 5 567 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 11 446 000 | 10 857 000 | 10 597 000 | 8 423 000 | 8 043 000 | 6 713 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,4% | 1,1% | -3,3% | 4,1% | 18,2% | |||
| Resultat av driften i % | 0,9% | 0,1% | -2,5% | 2,0% | 8,7% | 3,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,5 | 1,7 | 1,9 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 78,8% | 82,8% | 82,2% | 87,1% | 87,6% | 90,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,4% | 0,7% | -2,0% | 2,2% | 8,8% | 3,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 7,3% | -0,3% | -16,7% | 12,0% | 74,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,3% | -0,3% | -16,7% | 12,0% | 74,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 2,3 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 1,3 | 2,2 | 2,3 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,2 | 1,2 | 1,1 | 1,9 | 1,9 | 1,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,6% | 19,2% | 20,8% | 31,4% | 29,8% | 17,1% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 12,2% | 12,8% | 13,8% | 17,0% | 15,6% | 8,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 3,5% | 3,0% | 1,9% | 1,7% | 1,5% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,6% | 0,4% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 4,2 | 3,8 | 2,2 | 2,4 | 4,9 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,9% | 57,7% | 52,8% | 32,2% | 28,6% | 28,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,5% | 23,1% | 26,3% | 36,4% | 41,6% | 54,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 685 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
