Bøndenes Innkjøpslag SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 161 090 000 | 183 123 000 | 188 149 000 | 181 899 000 | 193 080 000 | 202 263 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 23 000 | 25 000 | 0 | 350 000 | 254 000 | 297 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 161 113 000 | 183 148 000 | 188 149 000 | 182 249 000 | 193 334 000 | 202 560 000 |
|
|
| Varekostnad | 149 616 000 | 172 206 000 | 173 849 000 | 170 156 000 | 175 279 000 | 191 992 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 725 000 | 176 000 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 8 209 000 | 7 089 000 | 6 668 000 | 6 304 000 | 6 071 000 | 6 511 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 1 248 000 | 1 256 000 | 1 262 000 | 1 078 000 | 134 000 | 128 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 4 427 000 | 4 394 000 | 4 520 000 | 4 809 000 | 7 920 000 | 5 162 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 163 500 000 | 184 945 000 | 186 299 000 | 183 072 000 | 189 580 000 | 203 793 000 |
|
|
| Driftsresultat | -2 387 000 | -1 797 000 | 1 850 000 | -823 000 | 3 754 000 | -1 233 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 436 000 | 864 000 | 577 000 | 0 | 0 | 997 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 63 000 | 68 000 | -335 000 | 2 860 000 | 761 000 | 73 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 499 000 | 932 000 | 242 000 | 2 860 000 | 761 000 | 1 070 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 872 000 | 1 571 000 | 931 000 | 0 | 0 | 431 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 014 000 | 1 717 000 | 981 000 | 411 000 | 839 000 | 514 000 |
|
|
| Netto finans | -1 515 000 | -785 000 | -739 000 | 2 449 000 | -78 000 | 556 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -3 902 000 | -2 581 000 | 1 111 000 | 1 626 000 | 3 676 000 | -678 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 489 000 | 362 000 | 617 000 | 55 000 | 729 000 | 1 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -4 391 000 | -2 944 000 | 493 000 | 1 570 000 | 2 947 000 | -679 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -4 391 000 | -2 944 000 | 493 000 | 1 570 000 | 2 947 000 | -679 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 66 000 | 418 000 | 227 000 | 916 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 60 000 | 162 000 | 264 000 | 366 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 126 000 | 580 000 | 491 000 | 1 282 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 38 793 000 | 42 216 000 | 43 179 000 | 44 128 000 | 80 244 000 | 40 786 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 78 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 296 000 | 1 310 000 | 1 253 000 | 1 345 000 | 1 134 000 | 64 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 40 089 000 | 43 525 000 | 44 432 000 | 45 552 000 | 81 378 000 | 40 850 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 40 089 000 | 43 525 000 | 44 558 000 | 46 131 000 | 81 869 000 | 42 131 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 22 835 000 | 25 922 000 | 19 468 000 | 16 065 000 | 18 497 000 | 18 006 000 |
|
|
| Sum varelager | 22 835 000 | 25 922 000 | 19 468 000 | 16 065 000 | 18 497 000 | 18 006 000 |
|
|
| Kundefordringer | 17 941 000 | 20 610 000 | 18 435 000 | 23 523 000 | 21 900 000 | 21 903 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 752 000 | 1 680 000 | 827 000 | 1 986 000 | 1 591 000 | 4 231 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 693 000 | 22 289 000 | 19 262 000 | 25 508 000 | 23 490 000 | 26 133 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 132 000 | 3 405 000 | 8 469 000 | 3 587 000 | 4 279 000 | 3 318 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 43 660 000 | 51 616 000 | 47 199 000 | 45 160 000 | 46 267 000 | 47 458 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 83 749 000 | 95 142 000 | 91 757 000 | 91 291 000 | 128 136 000 | 89 589 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 189 000 | 189 000 | 188 000 | 188 000 | 187 000 | 187 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 189 000 | 189 000 | 188 000 | 188 000 | 187 000 | 187 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 36 298 000 | 40 468 000 | 43 264 000 | 42 615 000 | 41 044 000 | 38 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 36 298 000 | 40 468 000 | 43 264 000 | 42 615 000 | 41 044 000 | 38 097 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 36 486 000 | 40 657 000 | 43 452 000 | 42 803 000 | 41 231 000 | 38 284 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 351 000 | 57 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 351 000 | 57 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 6 053 000 | 1 401 000 | 0 | 637 000 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 16 683 000 | 22 295 000 | 23 101 000 | 24 367 000 | 59 287 000 | 20 089 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 17 034 000 | 22 352 000 | 23 101 000 | 24 367 000 | 59 287 000 | 20 089 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 22 736 000 | 23 696 000 | 23 101 000 | 25 004 000 | 53 014 000 | 14 115 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 21 799 000 | 26 597 000 | 21 916 000 | 18 126 000 | 22 641 000 | 29 272 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 85 000 | 91 000 | 92 000 | 38 000 | 40 000 | 62 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 715 000 | 934 000 | 1 629 000 | 1 091 000 | 2 925 000 | 601 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 577 000 | 3 110 000 | 1 566 000 | 4 229 000 | 2 011 000 | 1 280 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 30 229 000 | 32 133 000 | 25 203 000 | 24 121 000 | 27 617 000 | 31 215 000 |
|
|
| Sum gjeld | 47 263 000 | 54 485 000 | 48 304 000 | 48 488 000 | 86 904 000 | 51 304 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 83 749 000 | 95 142 000 | 91 757 000 | 91 291 000 | 128 136 000 | 89 589 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -2,1% | -0,9% | 2,3% | 1,9% | 4,1% | |||
| Resultat av driften i % | -1,5% | -1,0% | 1,0% | -0,5% | 1,9% | -0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 2,0 | 2,1 | 1,7 | 1,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 7,1% | 6,0% | 7,6% | 6,5% | 9,2% | 5,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -1,2% | -0,5% | 1,1% | 1,1% | 2,3% | -0,1% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,1% | -6,1% | 2,6% | 3,9% | 9,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -11,4% | -7,0% | 1,1% | 3,7% | 7,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 19,6 | 25,8 | 28,2 | 28,9 | 31,8 | 31,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,6 | 1,9 | 1,9 | 1,7 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,7 | 0,8 | 1,1 | 1,2 | 1,0 | 0,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,6 | 6,6 | 8,9 | 10,6 | 9,5 | 10,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 58,7 | 47,4 | 36,8 | 36,6 | 37,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 43,6% | 42,7% | 47,4% | 46,9% | 32,2% | 42,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 22,6% | 22,2% | 23,1% | 23,5% | 21,3% | 18,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,8% | 2,4% | 2,1% | 2,0% | 1,5% | 2,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 58,8% | 75,2% | 113,0% | 131,0% | 100,8% | 90,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,3 | 1,1 | 1,1 | 2,1 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 36,1% | 33,8% | 27,5% | 26,4% | 21,6% | 34,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 20,3% | 23,5% | 25,2% | 26,7% | 46,3% | 22,4% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 889 000 | 819 000 | 765 000 | 0 | 721 000 | 562 220 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
