Boas Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 253 109 000 | 210 671 000 | 141 791 000 | 116 214 000 | 113 475 000 | 122 689 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 14 000 | 103 000 | 14 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 253 109 000 | 210 685 000 | 141 894 000 | 116 228 000 | 113 475 000 | 122 689 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 149 747 000 | 119 692 000 | 85 995 000 | 70 199 000 | 75 444 000 | 80 463 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 14 428 000 | 22 190 000 | 7 976 000 | 7 606 000 | 2 200 000 | 3 221 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 19 000 | 3 905 000 | 3 672 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre driftskostnader | 72 111 000 | 61 226 000 | 25 212 000 | 20 234 000 | 10 497 000 | 41 875 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 236 286 000 | 203 127 000 | 123 088 000 | 101 711 000 | 88 141 000 | 125 559 000 |
|
|
| Driftsresultat | 16 823 000 | 7 558 000 | 18 806 000 | 14 517 000 | 25 334 000 | -2 870 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 436 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 6 834 000 | 6 281 000 | 2 351 000 | 1 588 000 | 2 055 000 | 2 346 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 6 834 000 | 6 281 000 | 2 351 000 | 2 024 000 | 2 055 000 | 2 346 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 4 761 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 577 000 | 5 360 000 | 2 288 000 | 6 823 000 | 3 190 000 | 2 364 000 |
|
|
| Netto finans | 4 257 000 | 921 000 | 63 000 | -4 799 000 | -1 135 000 | -18 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 21 079 000 | 8 479 000 | 18 869 000 | 9 718 000 | 24 198 000 | -2 888 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 3 030 000 | 3 750 000 | 3 689 000 | 3 562 000 | 6 397 000 | -243 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 18 049 000 | 4 729 000 | 15 180 000 | 6 155 000 | 17 801 000 | -2 646 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 7 627 000 | 356 000 | 8 320 000 | 3 282 000 | 9 506 000 | -2 472 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 472 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 81 956 000 | 66 876 000 | 68 237 000 | 59 975 000 | 44 224 000 | 14 255 000 |
|
|
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 8 599 000 | 9 942 000 | 11 036 000 | 11 859 000 | 14 966 000 | 19 869 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 926 000 | 3 241 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 90 556 000 | 76 817 000 | 79 274 000 | 71 834 000 | 61 116 000 | 37 419 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 720 000 | 4 807 000 | 4 894 000 | 4 982 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 554 000 | 2 822 000 | 1 707 000 | 806 000 | 1 521 000 | 1 116 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 8 274 000 | 7 629 000 | 6 601 000 | 5 788 000 | 1 521 000 | 1 116 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 10 000 | 110 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 941 000 | 2 149 000 | 2 078 000 | 2 570 000 | 2 230 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 951 000 | 2 259 000 | 2 088 000 | 2 580 000 | 2 240 000 | 10 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 102 780 000 | 86 705 000 | 87 962 000 | 80 201 000 | 64 878 000 | 38 545 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 95 103 000 | 76 604 000 | 61 014 000 | 36 324 000 | 25 390 000 | 32 726 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 303 000 | 14 666 000 | 14 127 000 | 12 860 000 | 15 193 000 | 15 550 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 116 405 000 | 91 270 000 | 75 141 000 | 49 184 000 | 40 582 000 | 48 276 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 63 239 000 | 72 770 000 | 64 983 000 | 69 894 000 | 80 261 000 | 37 542 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 179 645 000 | 164 040 000 | 140 124 000 | 119 078 000 | 120 843 000 | 85 818 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 282 425 000 | 250 746 000 | 228 086 000 | 199 279 000 | 185 721 000 | 124 363 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 | 1 300 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 264 000 | 1 264 000 | 1 264 000 | 1 264 000 | 1 264 000 | 1 264 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 2 564 000 | 2 564 000 | 2 564 000 | 2 564 000 | 2 564 000 | 2 564 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 69 661 000 | 59 537 000 | 59 134 000 | 48 852 000 | 44 771 000 | 31 803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 41 580 000 | 39 584 000 | 35 979 000 | 34 117 000 | 31 563 000 | 23 513 000 |
|
|
| Sum opptjent egenkapital | 69 661 000 | 59 537 000 | 59 134 000 | 48 852 000 | 44 771 000 | 31 803 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 41 580 000 | 39 584 000 | 35 979 000 | 34 117 000 | 31 563 000 | 23 513 000 |
|
|
| Sum egenkapital | 113 805 000 | 101 685 000 | 97 677 000 | 85 533 000 | 78 897 000 | 57 880 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 732 000 | 2 860 000 | 2 988 000 | 10 616 000 | 10 932 000 | 10 692 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 732 000 | 2 860 000 | 2 988 000 | 10 616 000 | 10 932 000 | 10 692 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 732 000 | 2 860 000 | 2 988 000 | 10 616 000 | 10 932 000 | 10 692 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 9 788 000 | 9 653 000 | 5 499 000 | 3 323 000 | 3 404 000 | 4 381 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 491 000 | 873 000 | 257 000 | 280 000 | 1 282 000 | 629 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 16 360 000 | 14 179 000 | 11 416 000 | 7 618 000 | 6 357 000 | 7 115 000 |
|
|
| Utbytte | 8 873 000 | 4 410 000 | 4 204 000 | 0 | 1 196 000 | 1 327 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 129 376 000 | 117 086 000 | 106 045 000 | 91 909 000 | 83 653 000 | 42 339 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 165 888 000 | 146 201 000 | 127 421 000 | 103 130 000 | 95 892 000 | 55 791 000 |
|
|
| Sum gjeld | 168 620 000 | 149 061 000 | 130 409 000 | 113 746 000 | 106 824 000 | 66 483 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 282 425 000 | 250 746 000 | 228 086 000 | 199 279 000 | 185 721 000 | 124 363 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,9% | 5,8% | 9,9% | 8,6% | 17,7% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 3,6% | 13,3% | 12,5% | 22,3% | -2,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 0,7 | 0,6 | 0,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,3% | 6,6% | 14,9% | 14,2% | 24,1% | -0,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 19,6% | 8,5% | 20,6% | 11,8% | 35,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,1% | 0,4% | 9,1% | 4,0% | 13,9% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,8 | 1,7 | 1,7 | 1,5 | 1,5 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,5 | 0,5 | 0,7 | 0,8 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 40,3% | 40,6% | 42,8% | 42,9% | 42,5% | 46,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 45,0% | 48,3% | 68,8% | 73,6% | 69,5% | 47,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 61,7% | 52,1% | 43,6% | 10,7% | 9,8% | 6,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,8% | 0,9% | 0,8% | 0,7% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,5 | 1,3 | 1,3 | 1,4 | 1,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 58,7% | 58,3% | 55,9% | 51,8% | 51,6% | 44,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,0% | 1,1% | 1,3% | 5,3% | 5,9% | 8,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 657 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
