Blindheim Maskin & Transport AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 81 515 000 | 80 846 000 | 82 727 000 | 84 024 000 | 112 479 000 | 98 791 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 124 000 | 2 616 000 | 668 000 | 684 000 | 477 000 | 1 373 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 82 639 000 | 83 462 000 | 83 395 000 | 84 708 000 | 112 956 000 | 100 164 000 |
|
|
| Varekostnad | 9 522 000 | 12 354 000 | 13 194 000 | 13 674 000 | 24 621 000 | 14 335 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 17 049 000 | 16 175 000 | 22 797 000 | 23 269 000 | 56 599 000 | 34 891 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 24 972 000 | 23 636 000 | 20 934 000 | 20 357 000 | 21 304 000 | 20 898 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 932 000 | 637 000 | 580 000 | 689 000 | 1 238 000 | 1 035 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 26 076 000 | 23 563 000 | 21 445 000 | 22 359 000 | 26 491 000 | 28 132 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 78 551 000 | 76 365 000 | 78 950 000 | 80 348 000 | 130 253 000 | 99 291 000 |
|
|
| Driftsresultat | 4 088 000 | 7 097 000 | 4 445 000 | 4 360 000 | -17 297 000 | 873 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 69 000 | 20 000 | 6 000 | -2 000 | 30 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 8 339 000 | 86 000 | 0 | 0 | 0 | 4 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 8 408 000 | 106 000 | 6 000 | -2 000 | 30 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 381 000 | 659 000 | 765 000 | 772 000 | 703 000 | 425 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 475 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 381 000 | 1 134 000 | 933 000 | 772 000 | 703 000 | 425 000 |
|
|
| Netto finans | 8 027 000 | -1 028 000 | -927 000 | -774 000 | -673 000 | -410 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 12 115 000 | 6 069 000 | 3 520 000 | 3 586 000 | -17 970 000 | 463 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 833 000 | 1 423 000 | 811 000 | 789 000 | -3 919 000 | 137 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 11 282 000 | 4 645 000 | 2 708 000 | 2 797 000 | -14 051 000 | 326 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 11 282 000 | 4 645 000 | 2 708 000 | 2 797 000 | -14 051 000 | 326 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 7 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 943 000 | 4 645 000 | 2 708 000 | 2 797 000 | -14 051 000 | 326 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 97 000 | 287 000 | 493 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 161 000 | 994 000 | 2 417 000 | 3 229 000 | 4 017 000 | 99 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 161 000 | 994 000 | 2 417 000 | 3 326 000 | 4 304 000 | 592 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 605 000 | 477 000 | 277 000 | 416 000 | 623 000 | 2 280 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 3 683 000 | 1 617 000 | 1 036 000 | 491 000 | 677 000 | 4 216 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 288 000 | 2 094 000 | 1 313 000 | 908 000 | 1 300 000 | 6 497 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 138 000 | 189 000 | 975 000 | 1 143 000 | 1 126 000 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 245 000 | 163 000 | 168 000 | 232 000 | 502 000 | 54 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 383 000 | 352 000 | 1 143 000 | 1 375 000 | 1 629 000 | 54 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 831 000 | 3 440 000 | 4 873 000 | 5 609 000 | 7 233 000 | 7 143 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 395 000 | 1 513 000 | 1 613 000 | 3 857 000 | 3 464 000 | 3 532 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 395 000 | 1 513 000 | 1 613 000 | 3 857 000 | 3 464 000 | 3 532 000 |
|
|
| Kundefordringer | 7 828 000 | 12 823 000 | 10 766 000 | 7 919 000 | 13 893 000 | 13 336 000 |
|
|
| Andre fordringer | 6 322 000 | 4 833 000 | 5 100 000 | 6 876 000 | 6 600 000 | 7 739 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 14 150 000 | 17 655 000 | 15 866 000 | 14 794 000 | 20 493 000 | 21 075 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 959 000 |
|
|
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 959 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 10 528 000 | 859 000 | 737 000 | 716 000 | 803 000 | 712 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 26 073 000 | 20 027 000 | 18 216 000 | 19 368 000 | 24 760 000 | 26 278 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 30 904 000 | 23 467 000 | 23 089 000 | 24 977 000 | 31 993 000 | 33 421 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 4 000 000 | 2 000 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 807 000 | 807 000 | 807 000 | 807 000 | 1 661 000 | 1 661 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 6 468 000 | 6 468 000 | 6 468 000 | 6 468 000 | 4 468 000 | 1 761 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 953 000 | 1 011 000 | -3 635 000 | -6 343 000 | -9 140 000 | 4 911 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 953 000 | 1 011 000 | -3 635 000 | -6 343 000 | -9 140 000 | 4 911 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 421 000 | 7 479 000 | 2 833 000 | 125 000 | -4 672 000 | 6 672 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 1 212 000 | 6 200 000 | 9 328 000 | 4 362 000 | 12 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 904 000 | 2 394 000 | 3 110 000 | 4 287 000 | 8 688 000 | 3 430 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 904 000 | 2 394 000 | 3 110 000 | 4 287 000 | 8 688 000 | 3 430 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 904 000 | 1 892 000 | 9 310 000 | 13 615 000 | 11 050 000 | 3 442 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 190 000 | 7 054 000 | 6 820 000 | 4 987 000 | 18 631 000 | 16 861 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 2 769 000 | 3 145 000 | 2 133 000 | 4 092 000 | 2 167 000 | 1 812 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 7 339 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 2 281 000 | 2 183 000 | 1 992 000 | 2 158 000 | 2 817 000 | 4 634 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 18 579 000 | 13 594 000 | 17 145 000 | 20 565 000 | 27 977 000 | 23 319 000 |
|
|
| Sum gjeld | 19 483 000 | 15 988 000 | 20 255 000 | 24 852 000 | 36 665 000 | 26 749 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 30 904 000 | 23 467 000 | 23 089 000 | 24 977 000 | 31 993 000 | 33 421 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 46,0% | 30,9% | 18,5% | 15,3% | -52,8% | |||
| Resultat av driften i % | 4,9% | 8,5% | 5,3% | 5,1% | -15,3% | 0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,0 | 3,6 | 3,5 | 3,0 | 3,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,3% | 84,7% | 84,1% | 83,7% | 78,1% | 85,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,1% | 8,6% | 5,3% | 5,1% | -15,3% | 0,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 128,2% | 117,7% | 238,0% | -157,7% | -1797,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 119,4% | 90,1% | 183,1% | -123,0% | -1405,1% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 3,5 | 4,0 | 4,2 | 5,3 | 4,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,5 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,4 | 1,0 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,6 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 6,8 | 8,2 | 8,2 | 3,5 | 7,1 | 4,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 55,0 | 45,5 | 74,6 | 96,4 | 51,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 37,0% | 31,9% | 12,3% | 0,5% | -14,6% | 20,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,8% | 9,0% | 3,4% | 0,1% | -4,1% | 6,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 21,6% | 6,7% | 6,5% | 5,8% | 4,2% | 7,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,3% | 0,8% | 1,3% | 1,8% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 537,2% | 425,2% | 66,3% | -31,0% | -92,9% | 83,8% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 2,1 | 7,1 | 198,8 | -7,8 | 4,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 60,1% | 57,9% | 74,3% | 82,3% | 87,4% | 69,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 2,9% | 10,2% | 13,5% | 17,2% | 27,2% | 10,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 018 000 | 1 132 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
