Blikkenslager Stian Brandal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 8 432 000 | 5 804 000 | 3 749 000 | 3 538 000 | 2 865 000 | 1 481 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 8 432 000 | 5 804 000 | 3 750 000 | 3 538 000 | 2 865 000 | 1 481 000 |
|
|
| Varekostnad | 2 418 000 | 1 482 000 | 787 000 | 862 000 | 480 000 | 274 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 3 391 000 | 1 981 000 | 1 730 000 | 1 426 000 | 1 156 000 | 695 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 104 000 | 51 000 | 35 000 | 20 000 | 11 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 731 000 | 1 435 000 | 1 008 000 | 829 000 | 736 000 | 474 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 644 000 | 4 949 000 | 3 560 000 | 3 137 000 | 2 383 000 | 1 452 000 |
|
|
| Driftsresultat | 788 000 | 855 000 | 190 000 | 401 000 | 482 000 | 29 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 5 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 000 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 000 | 0 | 0 | 4 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -4 000 | 0 | 0 | 1 000 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 784 000 | 854 000 | 190 000 | 403 000 | 482 000 | 29 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 173 000 | 188 000 | 42 000 | 89 000 | 106 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 611 000 | 666 000 | 148 000 | 314 000 | 376 000 | 22 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 611 000 | 666 000 | 148 000 | 314 000 | 376 000 | 22 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 611 000 | 666 000 | 148 000 | 314 000 | 376 000 | 22 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 562 000 | 629 000 | 168 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 310 000 | 55 000 | 77 000 | 99 000 | 76 000 | 46 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 872 000 | 684 000 | 245 000 | 99 000 | 76 000 | 46 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 64 000 | 85 000 | 106 000 | 127 000 | 144 000 | 2 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 64 000 | 85 000 | 106 000 | 127 000 | 145 000 | 3 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 936 000 | 769 000 | 352 000 | 226 000 | 220 000 | 49 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 261 000 | 207 000 | 180 000 | 123 000 | 105 000 | 80 000 |
|
|
| Sum varelager | 261 000 | 207 000 | 180 000 | 123 000 | 105 000 | 80 000 |
|
|
| Kundefordringer | 541 000 | 999 000 | 270 000 | 190 000 | 333 000 | 231 000 |
|
|
| Andre fordringer | 260 000 | 201 000 | 150 000 | 129 000 | 25 000 | 28 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 801 000 | 1 200 000 | 421 000 | 318 000 | 359 000 | 259 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 848 000 | 726 000 | 907 000 | 911 000 | 425 000 | 238 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 910 000 | 2 134 000 | 1 508 000 | 1 352 000 | 888 000 | 576 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 847 000 | 2 903 000 | 1 859 000 | 1 578 000 | 1 109 000 | 625 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 399 000 | 1 787 000 | 1 121 000 | 973 000 | 658 000 | 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 399 000 | 1 787 000 | 1 121 000 | 973 000 | 658 000 | 282 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 429 000 | 1 817 000 | 1 151 000 | 1 003 000 | 688 000 | 312 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 47 000 | 30 000 | 7 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 47 000 | 30 000 | 7 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 47 000 | 30 000 | 7 000 | 3 000 | 3 000 | 1 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 356 000 | 427 000 | 177 000 | 158 000 | 23 000 | 137 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 157 000 | 165 000 | 38 000 | 88 000 | 105 000 | 6 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 524 000 | 253 000 | 304 000 | 197 000 | 166 000 | 99 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 334 000 | 210 000 | 182 000 | 129 000 | 123 000 | 69 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 371 000 | 1 055 000 | 701 000 | 572 000 | 417 000 | 311 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 418 000 | 1 085 000 | 708 000 | 575 000 | 420 000 | 312 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 847 000 | 2 903 000 | 1 859 000 | 1 578 000 | 1 109 000 | 625 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,3% | 35,9% | 11,1% | 30,3% | 55,6% | |||
| Resultat av driften i % | 9,3% | 14,7% | 5,1% | 11,3% | 16,8% | 2,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,5 | 2,4 | 2,2 | 2,6 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 71,3% | 74,5% | 79,0% | 75,6% | 83,2% | 81,5% | ||
| Overskuddsgrad i % | 9,3% | 14,7% | 5,1% | 11,5% | 16,8% | 2,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 36,9% | 57,5% | 17,6% | 47,7% | 96,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 28,8% | 44,9% | 13,7% | 37,1% | 75,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,5 | 2,9 | 2,2 | 2,5 | 2,5 | 2,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 2,0 | 2,2 | 2,4 | 2,1 | 1,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,9 | 1,8 | 1,9 | 2,1 | 1,9 | 1,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,7 | 1,3 | 1,6 | 1,0 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9,3 | 7,2 | 4,4 | 7,0 | 4,6 | 3,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 34,8 | 47,0 | 69,3 | 47,6 | 69,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 63,1% | 62,6% | 61,9% | 63,6% | 62,0% | 49,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 28,8% | 31,3% | 30,7% | 28,3% | 24,0% | 21,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 30,2% | 36,2% | 101,1% | 191,7% | 140,0% | 312,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 590,0% | 520,8% | 447,8% | 634,1% | 448,6% | 330,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 35,6% | 36,3% | 37,7% | 36,2% | 37,6% | 49,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 1,2% | 1,0% | 0,4% | 0,2% | 0,3% | 0,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 590 000 | 609 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
