Blikkenslager R. Myklebust AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 399 000 | 2 848 000 | 2 766 000 | 3 339 000 | 3 074 000 | 2 488 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 399 000 | 2 848 000 | 2 768 000 | 3 340 000 | 3 074 000 | 2 488 000 |
|
|
| Varekostnad | 805 000 | 758 000 | 702 000 | 952 000 | 742 000 | 557 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -15 000 | 31 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 689 000 | 1 317 000 | 1 342 000 | 1 387 000 | 1 380 000 | 1 085 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 410 000 | 416 000 | 475 000 | 469 000 | 500 000 | 466 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 894 000 | 2 527 000 | 2 527 000 | 2 808 000 | 2 622 000 | 2 108 000 |
|
|
| Driftsresultat | 505 000 | 321 000 | 241 000 | 532 000 | 452 000 | 380 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 54 000 | 46 000 | 20 000 | 6 000 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 54 000 | 46 000 | 20 000 | 6 000 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 54 000 | 46 000 | 19 000 | 5 000 | 2 000 | 6 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 559 000 | 367 000 | 260 000 | 537 000 | 454 000 | 386 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 113 000 | 76 000 | 64 000 | 110 000 | 100 000 | 92 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 446 000 | 292 000 | 196 000 | 427 000 | 354 000 | 294 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 446 000 | 292 000 | 196 000 | 427 000 | 354 000 | 294 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 446 000 | 292 000 | 196 000 | 427 000 | 354 000 | 294 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 21 000 | 26 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 21 000 | 26 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 21 000 | 26 000 | 31 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 149 000 | 134 000 | 165 000 | 171 000 | 131 000 | 117 000 |
|
|
| Sum varelager | 149 000 | 134 000 | 165 000 | 171 000 | 131 000 | 117 000 |
|
|
| Kundefordringer | 102 000 | 166 000 | 84 000 | 303 000 | 113 000 | 345 000 |
|
|
| Andre fordringer | 3 000 | 9 000 | 50 000 | 11 000 | 50 000 | 10 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 105 000 | 174 000 | 134 000 | 315 000 | 163 000 | 354 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 802 000 | 2 186 000 | 1 850 000 | 1 608 000 | 1 305 000 | 701 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 056 000 | 2 494 000 | 2 149 000 | 2 094 000 | 1 599 000 | 1 173 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 078 000 | 2 520 000 | 2 180 000 | 2 094 000 | 1 599 000 | 1 173 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 101 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 402 000 | 1 956 000 | 1 664 000 | 1 469 000 | 1 042 000 | 688 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 402 000 | 1 956 000 | 1 664 000 | 1 469 000 | 1 042 000 | 688 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 503 000 | 2 057 000 | 1 765 000 | 1 570 000 | 1 143 000 | 789 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 5 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 81 000 | 49 000 | 62 000 | 78 000 | 57 000 | 27 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 108 000 | 76 000 | 64 000 | 110 000 | 100 000 | 92 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 199 000 | 217 000 | 175 000 | 205 000 | 170 000 | 164 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 182 000 | 121 000 | 114 000 | 131 000 | 129 000 | 101 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 570 000 | 463 000 | 415 000 | 524 000 | 456 000 | 384 000 |
|
|
| Sum gjeld | 575 000 | 463 000 | 415 000 | 524 000 | 456 000 | 384 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 078 000 | 2 520 000 | 2 180 000 | 2 094 000 | 1 599 000 | 1 173 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,0% | 15,6% | 12,2% | 29,1% | 32,8% | |||
| Resultat av driften i % | 14,9% | 11,3% | 8,7% | 15,9% | 14,7% | 15,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,8 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 76,3% | 73,4% | 74,6% | 71,5% | 75,9% | 77,6% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,4% | 12,9% | 9,4% | 16,1% | 14,8% | 15,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,5% | 19,2% | 15,6% | 39,6% | 47,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 19,6% | 15,3% | 11,8% | 31,5% | 36,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,0 | 2,2 | 2,1 | 2,4 | 2,2 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,4 | 5,4 | 5,2 | 4,0 | 3,5 | 3,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 5,1 | 4,8 | 3,7 | 3,2 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 4,9 | 4,7 | 4,5 | 3,1 | 2,9 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,4 | 5,7 | 4,3 | 5,6 | 5,7 | 4,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 63,3 | 71,0 | 86,2 | 57,1 | 60,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 81,3% | 81,6% | 81,0% | 75,0% | 71,5% | 67,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 73,6% | 72,2% | 63,8% | 47,0% | 37,2% | 31,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 115,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 1669,1% | 1515,7% | 1050,9% | 918,1% | 872,5% | 674,4% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 18,5% | 18,4% | 19,0% | 25,0% | 28,5% | 32,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,2% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
