Bjørnen Frisør & Barbershop AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 985 000 | 1 185 000 | 1 296 000 | 1 625 000 | 2 271 000 | 2 226 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 100 000 | 0 | 85 000 | 133 000 | 41 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 1 084 000 | 1 185 000 | 1 381 000 | 1 758 000 | 2 312 000 | 2 226 000 |
|
|
| Varekostnad | 148 000 | 131 000 | 121 000 | 223 000 | 297 000 | 312 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 652 000 | 955 000 | 1 276 000 | 1 096 000 | 1 471 000 | 1 433 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 000 | 5 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 535 000 | 551 000 | 548 000 | 724 000 | 509 000 | 491 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 340 000 | 1 642 000 | 1 949 000 | 2 043 000 | 2 277 000 | 2 236 000 |
|
|
| Driftsresultat | -256 000 | -457 000 | -568 000 | -285 000 | 35 000 | -10 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 28 000 | 27 000 | 19 000 | 1 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 30 000 | 30 000 | 26 000 | 5 000 | 3 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -28 000 | -29 000 | -26 000 | -5 000 | -2 000 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -285 000 | -486 000 | -595 000 | -291 000 | 32 000 | -11 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -285 000 | -486 000 | -595 000 | -291 000 | 32 000 | -11 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -285 000 | -486 000 | -595 000 | -291 000 | 32 000 | -11 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -285 000 | -486 000 | -595 000 | -291 000 | 32 000 | -11 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 000 | 6 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 000 | 6 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 000 | 6 000 | 11 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 118 000 | 142 000 | 145 000 | 127 000 | 97 000 | 114 000 |
|
|
| Sum varelager | 118 000 | 142 000 | 145 000 | 127 000 | 97 000 | 114 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 3 000 | 6 000 | 3 000 | 81 000 | 31 000 | 54 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 000 | 6 000 | 3 000 | 81 000 | 31 000 | 54 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 166 000 | 213 000 | 286 000 | 192 000 | 368 000 | 303 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 287 000 | 361 000 | 433 000 | 400 000 | 497 000 | 471 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 288 000 | 368 000 | 445 000 | 400 000 | 497 000 | 471 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 910 000 | -1 625 000 | -1 139 000 | -544 000 | -253 000 | -285 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 910 000 | -1 625 000 | -1 139 000 | -544 000 | -253 000 | -285 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 710 000 | -1 425 000 | -939 000 | -344 000 | -53 000 | -85 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 50 000 | 132 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 50 000 | 132 000 | 150 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 34 000 | 32 000 | 29 000 | 65 000 | 40 000 | 112 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 46 000 | 91 000 | 85 000 | 221 000 | 235 000 | 168 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 868 000 | 1 537 000 | 1 119 000 | 458 000 | 275 000 | 276 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 998 000 | 1 792 000 | 1 383 000 | 744 000 | 550 000 | 556 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 998 000 | 1 792 000 | 1 383 000 | 744 000 | 550 000 | 556 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 288 000 | 368 000 | 445 000 | 400 000 | 497 000 | 471 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -77,7% | -112,2% | -134,7% | -63,8% | 7,2% | |||
| Resultat av driften i % | -23,6% | -38,6% | -41,1% | -16,2% | 1,5% | -0,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,3 | 2,9 | 3,3 | 3,9 | 4,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 85,0% | 88,9% | 90,7% | 86,3% | 86,9% | 86,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | -23,4% | -38,5% | -41,1% | -16,2% | 1,6% | -0,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 18,2% | 41,1% | 92,8% | 146,6% | -46,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 18,2% | 41,1% | 92,8% | 146,6% | -46,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,2 | 1,1 | 1,6 | 1,6 | 1,6 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,9 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,7 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 1,3 | 0,9 | 0,8 | 1,8 | 3,1 | 2,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 316,2 | 394,4 | 404,6 | 180,8 | 127,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -593,8% | -387,2% | -211,0% | -86,0% | -10,7% | -18,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -157,7% | -120,3% | -68,0% | -19,6% | -2,3% | -3,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1450,0% | -1007,7% | -655,2% | -270,9% | -54,6% | -74,6% | ||
| Gjeldsgrad | -1,2 | -1,3 | -1,5 | -2,2 | -10,4 | -6,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 693,8% | 487,0% | 310,8% | 186,0% | 110,7% | 118,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 596 000 | 568 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
