Bjørnefjorden Hjertesenter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 129 000 | 6 700 000 | 6 695 000 | 6 711 000 | 6 868 000 | 6 896 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 68 000 | 0 | 0 | 0 | 27 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 7 196 000 | 6 700 000 | 6 695 000 | 6 711 000 | 6 895 000 | 6 896 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 383 000 | 2 407 000 | 2 409 000 | 2 285 000 | 2 287 000 | 2 217 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 225 000 | 208 000 | 213 000 | 227 000 | 128 000 | 126 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 053 000 | 952 000 | 788 000 | 830 000 | 772 000 | 711 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 661 000 | 3 567 000 | 3 410 000 | 3 342 000 | 3 187 000 | 3 054 000 |
|
|
| Driftsresultat | 3 535 000 | 3 133 000 | 3 285 000 | 3 369 000 | 3 708 000 | 3 842 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 81 000 | 46 000 | 11 000 | 2 000 | 12 000 | 15 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 83 000 | 48 000 | 13 000 | 4 000 | 14 000 | 17 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 83 000 | 48 000 | 13 000 | 4 000 | 14 000 | 17 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 3 619 000 | 3 181 000 | 3 297 000 | 3 373 000 | 3 722 000 | 3 859 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 796 000 | 700 000 | 726 000 | 742 000 | 819 000 | 849 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 823 000 | 2 482 000 | 2 571 000 | 2 631 000 | 2 903 000 | 3 010 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 823 000 | 2 482 000 | 2 571 000 | 2 631 000 | 2 903 000 | 3 010 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 2 777 000 | 2 492 000 | 2 554 000 | 2 583 000 | 2 876 000 | 3 025 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 46 000 | -10 000 | 17 000 | 48 000 | 27 000 | -15 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 13 000 | 10 000 | 16 000 | 30 000 | 38 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 13 000 | 10 000 | 16 000 | 30 000 | 38 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 898 000 | 744 000 | 934 000 | 1 108 000 | 440 000 | 294 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 898 000 | 744 000 | 934 000 | 1 108 000 | 440 000 | 294 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 898 000 | 757 000 | 944 000 | 1 124 000 | 470 000 | 331 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 93 000 | 103 000 | 5 000 | 129 000 | 4 000 |
|
|
| Andre fordringer | 590 000 | 584 000 | 637 000 | 655 000 | 634 000 | 592 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 590 000 | 677 000 | 740 000 | 660 000 | 763 000 | 596 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 048 000 | 2 699 000 | 2 506 000 | 2 445 000 | 3 252 000 | 3 711 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 638 000 | 3 375 000 | 3 246 000 | 3 105 000 | 4 015 000 | 4 306 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 536 000 | 4 132 000 | 4 191 000 | 4 229 000 | 4 485 000 | 4 638 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 166 000 | 166 000 | 166 000 | 166 000 | 166 000 | 166 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 266 000 | 266 000 | 266 000 | 266 000 | 266 000 | 266 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 247 000 | 201 000 | 211 000 | 193 000 | 145 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 247 000 | 201 000 | 211 000 | 193 000 | 145 000 | 118 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 513 000 | 467 000 | 477 000 | 459 000 | 411 000 | 384 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 4 000 | 37 000 | 9 000 | 75 000 | 0 | 9 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 214 000 | 200 000 | 192 000 | 175 000 | 176 000 | 163 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 806 000 | 3 429 000 | 3 513 000 | 3 519 000 | 3 898 000 | 4 081 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 024 000 | 3 666 000 | 3 714 000 | 3 769 000 | 4 074 000 | 4 253 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 024 000 | 3 666 000 | 3 714 000 | 3 769 000 | 4 074 000 | 4 253 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 536 000 | 4 132 000 | 4 191 000 | 4 229 000 | 4 485 000 | 4 638 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 83,5% | 76,4% | 78,3% | 77,4% | 81,6% | |||
| Resultat av driften i % | 49,1% | 46,8% | 49,1% | 50,2% | 53,8% | 55,7% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,7 | 1,6 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 50,3% | 47,5% | 49,3% | 50,3% | 54,0% | 56,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 738,6% | 673,9% | 704,5% | 775,4% | 936,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 576,1% | 525,8% | 549,4% | 604,8% | 730,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,0 | 2,8 | 2,8 | 2,9 | 3,0 | 3,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 | 1,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 0,6 | 0,8 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 11,3% | 11,3% | 11,4% | 10,9% | 9,2% | 8,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7,1% | 7,0% | 7,1% | 6,8% | 6,0% | 5,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,8% | 1,6% | 2,0% | 2,4% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 7,8 | 7,9 | 7,8 | 8,2 | 9,9 | 11,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 88,7% | 88,7% | 88,6% | 89,1% | 90,8% | 91,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 966 000 | 919 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
