Bjørnebåsen Barnehage SA
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 366 000 | 1 562 000 | 1 585 000 | 1 621 000 | 1 492 000 | 1 653 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 9 067 000 | 8 260 000 | 7 972 000 | 7 549 000 | 7 506 000 | 6 622 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 433 000 | 9 822 000 | 9 557 000 | 9 171 000 | 8 998 000 | 8 275 000 |
|
|
| Varekostnad | 230 000 | 195 000 | 203 000 | 178 000 | 163 000 | 170 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 9 050 000 | 8 084 000 | 7 906 000 | 7 204 000 | 6 963 000 | 6 708 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 132 000 | 130 000 | 152 000 | 146 000 | 178 000 | 388 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 158 000 | 1 158 000 | 1 089 000 | 997 000 | 940 000 | 956 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 570 000 | 9 567 000 | 9 350 000 | 8 525 000 | 8 244 000 | 8 222 000 |
|
|
| Driftsresultat | -137 000 | 255 000 | 207 000 | 646 000 | 754 000 | 53 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 105 000 | 8 000 | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 105 000 | 8 000 | 0 | 2 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 135 000 | 141 000 | 101 000 | 86 000 | 82 000 | 91 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 135 000 | 141 000 | 101 000 | 86 000 | 82 000 | 91 000 |
|
|
| Netto finans | -30 000 | -133 000 | -101 000 | -84 000 | -81 000 | -90 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -166 000 | 122 000 | 107 000 | 562 000 | 673 000 | -36 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -166 000 | 122 000 | 107 000 | 562 000 | 673 000 | -36 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -166 000 | 122 000 | 107 000 | 562 000 | 673 000 | -36 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -166 000 | 122 000 | 107 000 | 562 000 | 673 000 | -36 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 574 000 | 1 448 000 | 1 430 000 | 1 505 000 | 915 000 | 944 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 121 000 | 169 000 | 173 000 | 250 000 | 341 000 | 455 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 695 000 | 1 617 000 | 1 603 000 | 1 755 000 | 1 257 000 | 1 400 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 695 000 | 1 617 000 | 1 603 000 | 1 755 000 | 1 257 000 | 1 400 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 7 000 | 0 | 0 | 4 000 | 10 000 | 8 000 |
|
|
| Andre fordringer | 645 000 | 598 000 | 533 000 | 616 000 | 372 000 | 565 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 652 000 | 598 000 | 533 000 | 620 000 | 382 000 | 573 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 4 519 000 | 2 700 000 | 2 879 000 | 2 644 000 | 2 227 000 | 1 409 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 171 000 | 3 298 000 | 3 412 000 | 3 263 000 | 2 609 000 | 1 982 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 6 866 000 | 4 915 000 | 5 015 000 | 5 018 000 | 3 866 000 | 3 382 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 462 000 | 1 629 000 | 1 506 000 | 1 400 000 | 838 000 | 165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 462 000 | 1 629 000 | 1 506 000 | 1 400 000 | 838 000 | 165 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 462 000 | 1 629 000 | 1 506 000 | 1 400 000 | 934 000 | 265 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 820 000 | 2 011 000 | 2 202 000 | 2 393 000 | 1 863 000 | 2 002 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 820 000 | 2 011 000 | 2 202 000 | 2 393 000 | 1 863 000 | 2 002 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 820 000 | 2 011 000 | 2 202 000 | 2 393 000 | 1 863 000 | 2 002 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 128 000 | 139 000 | 128 000 | 140 000 | 118 000 | 65 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 410 000 | 358 000 | 392 000 | 357 000 | 299 000 | 342 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 046 000 | 779 000 | 787 000 | 729 000 | 653 000 | 707 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 584 000 | 1 276 000 | 1 307 000 | 1 226 000 | 1 070 000 | 1 114 000 |
|
|
| Sum gjeld | 5 404 000 | 3 287 000 | 3 509 000 | 3 619 000 | 2 933 000 | 3 116 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 6 866 000 | 4 915 000 | 5 015 000 | 5 018 000 | 3 866 000 | 3 382 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -0,5% | 5,3% | 4,1% | 14,6% | 20,8% | |||
| Resultat av driften i % | -1,3% | 2,6% | 2,2% | 7,0% | 8,4% | 0,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,8 | 2,0 | 1,9 | 2,1 | 2,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 83,2% | 87,5% | 87,2% | 89,0% | 89,1% | 89,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | -0,3% | 2,7% | 2,2% | 7,1% | 8,4% | 0,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -10,7% | 7,8% | 7,4% | 48,2% | 112,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -10,7% | 7,8% | 7,4% | 48,2% | 112,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,2 | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 2,6 | 2,6 | 2,7 | 2,4 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 2,6 | 2,6 | 2,7 | 2,4 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 2,1 | 1,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 21,3% | 33,1% | 30,0% | 27,9% | 24,2% | 7,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 14,0% | 16,6% | 15,8% | 15,3% | 10,4% | 3,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,0% | 1,6% | 1,6% | 1,5% | 1,6% | 1,6% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,5% | 0,4% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,7 | 2,0 | 2,3 | 2,6 | 3,1 | 11,8 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 52,2% | 26,0% | 26,1% | 24,4% | 27,7% | 32,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 26,5% | 40,9% | 43,9% | 47,7% | 48,2% | 59,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 658 000 | 646 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
