Bjørkestølen Helårscamping AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 376 000 | 4 203 000 | 3 848 000 | 3 856 000 | 3 139 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 8 000 | 52 000 | 66 000 | 4 000 | 286 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 384 000 | 4 254 000 | 3 914 000 | 3 860 000 | 3 425 000 |
|
|
| Varekostnad | 507 000 | 460 000 | 410 000 | 392 000 | 257 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 494 000 | 1 496 000 | 1 541 000 | 1 539 000 | 1 087 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 311 000 | 279 000 | 225 000 | 164 000 | 71 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 827 000 | 1 890 000 | 2 027 000 | 1 725 000 | 1 614 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 139 000 | 4 125 000 | 4 203 000 | 3 820 000 | 3 029 000 |
|
|
| Driftsresultat | 245 000 | 129 000 | -289 000 | 40 000 | 396 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 6 000 | 3 000 | 14 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 15 000 | 14 000 | 13 000 | 14 000 | 14 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 21 000 | 17 000 | 27 000 | 15 000 | 16 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 93 000 | 76 000 | 17 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 93 000 | 76 000 | 17 000 | 5 000 | 9 000 |
|
|
| Netto finans | -72 000 | -59 000 | 10 000 | 10 000 | 7 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 173 000 | 71 000 | -279 000 | 51 000 | 403 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 38 000 | 0 | -46 000 | 11 000 | 87 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 135 000 | 71 000 | -233 000 | 40 000 | 315 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 135 000 | 71 000 | -233 000 | 40 000 | 315 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 135 000 | 71 000 | -233 000 | 40 000 | 315 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 1 217 000 | 1 242 000 | 1 318 000 | 614 000 | 199 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 2 000 | 33 000 | 92 000 | 124 000 | 156 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 559 000 | 719 000 | 627 000 | 702 000 | 239 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 778 000 | 1 994 000 | 2 037 000 | 1 440 000 | 594 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 782 000 | 1 998 000 | 2 041 000 | 1 444 000 | 598 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 86 000 | 78 000 | 57 000 | 60 000 | 29 000 |
|
|
| Sum varelager | 86 000 | 78 000 | 57 000 | 60 000 | 29 000 |
|
|
| Kundefordringer | 444 000 | 469 000 | 215 000 | 618 000 | 638 000 |
|
|
| Andre fordringer | 374 000 | 148 000 | 65 000 | 79 000 | 151 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 819 000 | 617 000 | 280 000 | 697 000 | 789 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 895 000 | 1 008 000 | 833 000 | 407 000 | 1 608 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 800 000 | 1 703 000 | 1 170 000 | 1 164 000 | 2 426 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 582 000 | 3 701 000 | 3 211 000 | 2 608 000 | 3 024 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 480 000 | 480 000 | 480 000 | 480 000 | 480 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 328 000 | 193 000 | 122 000 | 355 000 | 315 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 328 000 | 193 000 | 122 000 | 355 000 | 315 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 828 000 | 693 000 | 623 000 | 855 000 | 816 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 28 000 | 0 | 0 | 46 000 | 40 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 28 000 | 0 | 0 | 46 000 | 40 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 652 000 | 761 000 | 851 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 680 000 | 761 000 | 851 000 | 46 000 | 40 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 652 000 | 761 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 248 000 | 520 000 | 107 000 | 4 000 | 224 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 10 000 | 0 | 0 | 5 000 | 47 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 76 000 | 75 000 | 82 000 | 86 000 | 152 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 1 740 000 | 1 652 000 | 1 548 000 | 1 612 000 | 1 746 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 2 074 000 | 2 247 000 | 1 737 000 | 1 707 000 | 2 169 000 |
|
|
| Sum gjeld | 2 754 000 | 3 008 000 | 2 588 000 | 1 753 000 | 2 209 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 582 000 | 3 701 000 | 3 211 000 | 2 608 000 | 3 024 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 7,3% | 4,3% | -9,0% | 2,0% | |||
| Resultat av driften i % | 5,6% | 3,0% | -7,4% | 1,0% | 11,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,2 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 88,4% | 89,1% | 89,3% | 89,8% | 91,8% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,1% | 3,4% | -6,7% | 1,4% | 12,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 22,7% | 10,8% | -37,8% | 6,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,8% | 10,8% | -31,5% | 4,8% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,9 | 2,8 | 2,5 | 2,5 | 3,2 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,8 | 0,7 | 0,7 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,4 | 0,5 | 0,2 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 5,9 | 5,9 | 7,2 | 6,5 | 8,9 | ||
| Lagertid i antall dager | 58,2 | 52,8 | 51,4 | 40,9 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 23,1% | 18,7% | 19,4% | 32,8% | 27,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 18,9% | 16,3% | 15,9% | 22,2% | 23,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 4,1% | 4,0% | 3,0% | 38,1% | 55,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,2% | 1,4% | 1,4% | 1,6% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -318,6% | -697,4% | -994,7% | -905,0% | 889,7% | ||
| Gjeldsgrad | 3,3 | 4,3 | 4,2 | 2,1 | 2,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 57,9% | 60,7% | 54,1% | 65,5% | 71,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,0% | 20,6% | 26,5% | 1,8% | 1,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 450 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
