Bjarne Stensli & Sønner AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 110 256 000 | 123 810 000 | 133 911 000 | 84 963 000 | 81 437 000 | 88 259 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 1 414 000 | 1 191 000 | 1 855 000 | 3 282 000 | 712 000 | 2 686 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 111 669 000 | 125 001 000 | 135 766 000 | 88 245 000 | 82 149 000 | 90 944 000 |
|
|
| Varekostnad | 72 002 000 | 82 888 000 | 87 547 000 | 40 318 000 | 51 242 000 | 56 098 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 10 832 000 | 11 346 000 | 10 601 000 | 8 656 000 | 10 884 000 | 11 545 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 4 285 000 | 4 061 000 | 4 553 000 | 4 433 000 | 3 750 000 | 4 190 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 17 284 000 | 19 102 000 | 19 084 000 | 27 102 000 | 16 503 000 | 19 902 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 104 403 000 | 117 397 000 | 121 785 000 | 80 509 000 | 82 379 000 | 91 735 000 |
|
|
| Driftsresultat | 7 266 000 | 7 604 000 | 13 981 000 | 7 736 000 | -230 000 | -791 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 303 000 | 979 000 | 2 623 000 | -2 066 000 | -1 710 000 | 56 618 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 515 000 | 182 000 | 400 000 | 607 000 | 1 627 000 | 442 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 205 000 | 6 093 000 | 3 733 000 | 3 459 000 | 85 000 | 43 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 11 023 000 | 7 254 000 | 6 756 000 | 2 000 000 | 2 000 | 57 103 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 372 000 | 98 000 | 135 000 | 228 000 | 151 000 | 361 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 374 000 | 98 000 | 135 000 | 228 000 | 151 000 | 369 000 |
|
|
| Netto finans | 10 649 000 | 7 156 000 | 6 621 000 | 1 772 000 | -149 000 | 56 734 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 17 915 000 | 14 760 000 | 20 602 000 | 9 508 000 | -379 000 | 55 944 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 981 000 | 1 751 000 | 3 180 000 | 1 924 000 | 148 000 | 837 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 15 934 000 | 13 008 000 | 17 422 000 | 7 584 000 | -527 000 | 55 107 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 15 934 000 | 13 008 000 | 17 422 000 | 7 584 000 | -527 000 | 55 107 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 008 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 13 926 000 | 13 008 000 | 17 422 000 | 7 584 000 | -527 000 | 55 107 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 136 000 | 2 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 136 000 | 2 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 7 679 000 | 7 953 000 | 8 326 000 | 8 700 000 | 9 073 000 | 8 537 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 9 613 000 | 14 134 000 | 7 331 000 | 9 448 000 | 10 133 000 | 9 549 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 8 661 000 | 2 032 000 | 9 581 000 | 6 824 000 | 874 000 | 1 011 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 25 953 000 | 24 120 000 | 25 239 000 | 24 972 000 | 20 080 000 | 19 097 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 188 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 19 674 000 | 20 980 000 | 20 001 000 | 16 378 000 | 18 444 000 | 20 129 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 188 000 | 188 000 | 0 | 188 000 | 188 000 | 188 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 11 000 | 11 000 | 26 000 | 21 000 | 21 000 | 21 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 3 163 000 | 3 272 000 | 3 309 000 | 1 967 000 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 037 000 | 24 451 000 | 23 525 000 | 18 554 000 | 18 653 000 | 20 338 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 48 989 000 | 48 571 000 | 48 763 000 | 43 526 000 | 38 869 000 | 39 437 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 8 250 000 | 6 174 000 | 6 227 000 | 7 378 000 | 9 136 000 | 8 364 000 |
|
|
| Sum varelager | 8 250 000 | 6 174 000 | 6 227 000 | 7 378 000 | 9 136 000 | 8 364 000 |
|
|
| Kundefordringer | 16 244 000 | 14 196 000 | 15 230 000 | 15 241 000 | 13 489 000 | 15 824 000 |
|
|
| Andre fordringer | 1 511 000 | 798 000 | 298 000 | 1 362 000 | 1 430 000 | 3 068 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 17 755 000 | 14 994 000 | 15 528 000 | 16 603 000 | 14 920 000 | 18 892 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 36 738 000 | 45 299 000 | 74 248 000 | 58 500 000 | 53 639 000 | 132 858 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 62 743 000 | 66 467 000 | 96 003 000 | 82 481 000 | 77 695 000 | 160 114 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 111 732 000 | 115 038 000 | 144 766 000 | 126 008 000 | 116 564 000 | 199 550 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 502 000 | 502 000 | 502 000 | 502 000 | 502 000 | 502 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 20 035 000 | 20 035 000 | 40 115 000 | 47 307 000 | 47 307 000 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 20 537 000 | 20 537 000 | 40 617 000 | 54 107 000 | 54 107 000 | 5 007 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 76 060 000 | 62 076 000 | 49 068 000 | 58 315 000 | 52 739 000 | 182 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 76 060 000 | 62 076 000 | 49 068 000 | 58 315 000 | 52 739 000 | 182 662 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 96 596 000 | 82 613 000 | 89 684 000 | 112 423 000 | 106 846 000 | 187 669 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 402 000 | 302 000 | 351 000 | 358 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 402 000 | 302 000 | 351 000 | 358 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 402 000 | 302 000 | 351 000 | 358 000 | 24 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 7 217 000 | 6 734 000 | 7 143 000 | 6 164 000 | 6 332 000 | 6 786 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 1 881 000 | 1 801 000 | 3 187 000 | 1 454 000 | 258 000 | 84 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 379 000 | 2 314 000 | 2 431 000 | 2 359 000 | 1 417 000 | 1 108 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 20 080 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 256 000 | 1 195 000 | 41 970 000 | 3 250 000 | 1 686 000 | 3 903 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 14 733 000 | 32 124 000 | 54 731 000 | 13 227 000 | 9 693 000 | 11 881 000 |
|
|
| Sum gjeld | 15 135 000 | 32 426 000 | 55 082 000 | 13 585 000 | 9 717 000 | 11 881 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 111 732 000 | 115 038 000 | 144 766 000 | 126 008 000 | 116 564 000 | 199 550 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 16,1% | 11,4% | 15,3% | 8,0% | -0,1% | |||
| Resultat av driften i % | 6,5% | 6,1% | 10,3% | 8,8% | -0,3% | -0,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,0 | 1,0 | 1,0 | 0,7 | 0,5 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,7% | 33,1% | 34,6% | 52,5% | 37,1% | 36,4% | ||
| Overskuddsgrad i % | 16,4% | 11,9% | 15,3% | 11,0% | -0,3% | 61,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 20,0% | 17,1% | 20,4% | 8,7% | -0,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 17,8% | 15,1% | 17,2% | 6,9% | -0,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 10,3 | 11,0 | 12,8 | 10,2 | 7,5 | 7,9 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 4,3 | 2,1 | 1,8 | 6,2 | 8,0 | 13,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,7 | 1,9 | 1,6 | 5,7 | 7,1 | 12,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,5 | 1,4 | 1,4 | 4,4 | 5,5 | 11,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 8,7 | 13,4 | 14,1 | 5,5 | 5,6 | 6,7 | ||
| Lagertid i antall dager | 36,1 | 26,9 | 28,0 | 73,7 | 61,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 86,5% | 71,8% | 62,0% | 89,2% | 91,7% | 94,0% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 86,5% | 66,1% | 66,1% | 127,4% | 130,1% | 206,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 37,7% | 107,4% | 156,9% | 38,0% | 404,9% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,5% | 0,4% | 0,4% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 581,9% | 556,3% | 662,8% | 938,7% | 744,3% | 1772,3% | ||
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,4 | 0,6 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 13,2% | 27,9% | 37,8% | 10,5% | 8,3% | 6,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,4% | 0,3% | 0,2% | 0,3% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | 2018 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 948 000 | 924 000 | 901 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
