Konkursåpning 05.09.2025
Bilpleie Center AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 520 000 | 3 159 000 | 2 913 000 | 2 732 000 | 2 489 000 | 1 951 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 520 000 | 3 159 000 | 2 913 000 | 2 732 000 | 2 490 000 | 1 951 000 |
|
|
| Varekostnad | 65 000 | 318 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 890 000 | 1 103 000 | 1 400 000 | 1 230 000 | 1 107 000 | 1 787 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 25 000 | 29 000 | 31 000 | 35 000 | 37 000 | 22 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 275 000 | 1 465 000 | 895 000 | 918 000 | 487 000 | 490 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 255 000 | 2 915 000 | 2 326 000 | 2 183 000 | 1 631 000 | 2 299 000 |
|
|
| Driftsresultat | 265 000 | 244 000 | 587 000 | 549 000 | 859 000 | -348 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 123 000 | 96 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 159 000 | 140 000 | 123 000 | 96 000 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | -159 000 | -140 000 | -123 000 | -96 000 | 0 | -1 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 106 000 | 104 000 | 464 000 | 453 000 | 859 000 | -348 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 23 000 | 23 000 | 102 000 | 100 000 | 266 000 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 83 000 | 81 000 | 362 000 | 353 000 | 594 000 | -348 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 83 000 | 81 000 | 362 000 | 353 000 | 594 000 | -348 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 83 000 | 81 000 | 362 000 | 353 000 | 594 000 | -348 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 101 000 | 104 000 | 92 000 | 123 000 | 104 000 | 90 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 4 351 000 | 4 354 000 | 4 342 000 | 4 373 000 | 104 000 | 90 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 115 000 | 115 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 115 000 | 115 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 4 466 000 | 4 469 000 | 4 342 000 | 4 373 000 | 104 000 | 90 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 78 000 | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 78 000 | 78 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 330 000 | 166 000 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 332 000 | 166 000 | 0 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 143 000 | 283 000 | 795 000 | 265 000 | 2 103 000 | 777 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 553 000 | 527 000 | 795 000 | 265 000 | 2 105 000 | 777 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 019 000 | 4 996 000 | 5 137 000 | 4 638 000 | 2 209 000 | 866 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 773 000 | 1 691 000 | 1 610 000 | 1 248 000 | 895 000 | 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 773 000 | 1 691 000 | 1 610 000 | 1 248 000 | 895 000 | 301 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 803 000 | 1 721 000 | 1 640 000 | 1 278 000 | 925 000 | 331 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 1 630 000 | 1 769 000 | 2 330 000 | 2 415 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 1 630 000 | 1 769 000 | 2 330 000 | 2 415 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 630 000 | 1 769 000 | 2 330 000 | 2 415 000 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 569 000 | 495 000 | 75 000 | 63 000 | 46 000 | 235 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 91 000 | 22 000 | 102 000 | 100 000 | 112 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 254 000 | 234 000 | 102 000 | 90 000 | 186 000 | 133 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 672 000 | 756 000 | 888 000 | 692 000 | 940 000 | 167 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 586 000 | 1 507 000 | 1 167 000 | 945 000 | 1 284 000 | 535 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 216 000 | 3 276 000 | 3 497 000 | 3 360 000 | 1 284 000 | 535 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 019 000 | 4 996 000 | 5 137 000 | 4 638 000 | 2 209 000 | 866 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,3% | 4,8% | 12,0% | 16,0% | 55,9% | |||
| Resultat av driften i % | 7,5% | 7,7% | 20,2% | 20,1% | 34,5% | -17,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,8 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,2% | 89,9% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 7,5% | 7,7% | 20,2% | 20,1% | 34,5% | -17,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 6,0% | 6,2% | 31,8% | 41,1% | 136,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 4,7% | 4,8% | 24,8% | 32,0% | 94,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,9 | 2,9 | 2,1 | 2,2 | 2,2 | 1,1 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,3 | 0,3 | 0,7 | 0,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,7 | 0,3 | 1,6 | 1,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,8 | 4,1 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 432,0 | 44,2 | ||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,9% | 34,4% | 31,9% | 27,6% | 41,9% | 38,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 51,2% | 54,5% | 56,3% | 46,8% | 37,1% | 17,0% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 2,0% | 1,9% | 1,5% | 1,4% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,1% | 1,2% | 0,1% | 0,3% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -1324,4% | -1255,1% | ||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,9 | 2,1 | 2,6 | 1,4 | 1,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 31,6% | 30,2% | 22,7% | 20,4% | 58,1% | 61,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 32,5% | 35,4% | 45,4% | 52,1% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 594 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
