Bettina Burud Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 797 000 | 18 048 000 | 0 | 347 000 | 386 000 | 123 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 797 000 | 18 048 000 | 0 | 347 000 | 386 000 | 123 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 339 000 | 237 000 | 4 256 000 | 234 000 | 201 000 | 131 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 339 000 | 237 000 | 4 256 000 | 234 000 | 201 000 | 131 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 458 000 | 17 811 000 | -4 256 000 | 113 000 | 185 000 | -8 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 15 844 000 | 40 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 2 328 000 | 1 194 000 | 309 000 | 33 000 | 35 000 | 44 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 24 646 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 974 000 | 1 194 000 | 16 153 000 | 40 033 000 | 35 000 | 44 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 102 000 | 10 000 | 176 000 | 9 000 | 24 000 | 48 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 102 000 | 10 000 | 176 000 | 9 000 | 24 000 | 48 000 |
|
|
| Netto finans | 26 872 000 | 1 184 000 | 15 977 000 | 40 024 000 | 11 000 | -4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 29 330 000 | 18 995 000 | 11 722 000 | 40 137 000 | 197 000 | -12 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 685 000 | 363 000 | 90 000 | 121 000 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat | 28 645 000 | 18 632 000 | 11 632 000 | 40 016 000 | 197 000 | -12 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 28 645 000 | 18 632 000 | 11 632 000 | 40 016 000 | 197 000 | -12 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 20 000 000 | 20 000 000 | 0 | 40 000 000 | 10 000 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 8 645 000 | -1 368 000 | 11 632 000 | 16 000 | -9 803 000 | -12 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 | 15 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 15 263 000 | 30 263 000 | 30 263 000 | 30 263 000 | 50 263 000 |
|
|
| Investeringer i aksjer og andeler | 123 486 000 | 123 486 000 | 123 486 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 123 501 000 | 138 764 000 | 153 764 000 | 30 278 000 | 30 278 000 | 50 278 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 123 501 000 | 138 764 000 | 153 764 000 | 30 278 000 | 30 278 000 | 50 278 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 19 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 000 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 28 876 000 | 17 101 000 | 17 134 000 | 20 004 000 | 17 764 000 | 16 919 000 |
|
|
| Sum investeringer | 28 876 000 | 17 101 000 | 17 134 000 | 20 004 000 | 17 764 000 | 16 919 000 |
|
|
| Kasse/bank/post | 63 455 000 | 50 851 000 | 26 890 000 | 42 249 000 | 14 338 000 | 4 960 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 92 350 000 | 67 952 000 | 44 024 000 | 62 253 000 | 32 103 000 | 21 881 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 215 851 000 | 206 716 000 | 197 788 000 | 92 531 000 | 62 381 000 | 72 159 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 338 000 | 338 000 | 338 000 | 338 000 | 338 000 | 338 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 35 156 000 | 35 156 000 | 35 156 000 | 21 944 000 | 61 944 000 | 71 747 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 145 768 000 | 145 768 000 | 145 768 000 | 22 282 000 | 62 277 000 | 72 080 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 58 919 000 | 50 274 000 | 51 643 000 | 40 011 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 58 919 000 | 50 274 000 | 51 643 000 | 40 011 000 | 0 | 0 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 204 687 000 | 196 043 000 | 197 411 000 | 62 293 000 | 62 277 000 | 72 080 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 9 000 | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 9 000 | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 9 000 | 34 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 73 000 | 0 | 3 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Betalbar skatt | 711 000 | 329 000 | 90 000 | 121 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 10 000 000 | 10 000 000 | 0 | 30 000 000 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 371 000 | 310 000 | 284 000 | 117 000 | 104 000 | 78 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 11 155 000 | 10 639 000 | 377 000 | 30 238 000 | 104 000 | 78 000 |
|
|
| Sum gjeld | 11 164 000 | 10 673 000 | 377 000 | 30 238 000 | 104 000 | 78 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 215 851 000 | 206 716 000 | 197 788 000 | 92 531 000 | 62 381 000 | 72 159 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 13,9% | 9,4% | 8,2% | 51,8% | 0,3% | |||
| Resultat av driften i % | 87,9% | 98,7% | 32,6% | 47,9% | -6,5% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 1052,3% | 105,3% | 11569,5% | 57,0% | 29,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,6% | 9,7% | 9,0% | 64,4% | 0,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,3% | 9,5% | 9,0% | 64,2% | 0,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 8,3 | 6,4 | 116,8 | 2,1 | 308,7 | 280,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 8,3 | 6,4 | 116,8 | 2,1 | 308,7 | 280,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,7 | 4,8 | 71,3 | 1,4 | 137,9 | 63,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 94,8% | 94,8% | 99,8% | 67,3% | 99,8% | 99,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 7318,1% | 1086,2% | 17951,9% | 16133,9% | 58601,6% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1000,0% | 313,9% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,6% | 0,7% | 0,8% | 0,5% | 0,5% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,5 | 0,0 | 0,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 5,2% | 5,1% | 0,2% | 32,7% | 0,2% | 0,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
