Bergen Tankers Holding AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 143 605 000 | 153 110 000 | 117 752 000 | 93 191 000 | 100 413 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 145 631 000 | 1 464 000 | 4 910 000 | 848 000 | 540 000 | 661 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 145 631 000 | 145 069 000 | 158 020 000 | 118 600 000 | 93 731 000 | 101 073 000 |
|
|
| Varekostnad | 65 694 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 62 154 000 | 61 570 000 | 54 564 000 | 51 005 000 | 45 332 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 21 367 000 | 21 405 000 | 21 611 000 | 20 465 000 | 14 927 000 | 12 748 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 37 380 000 | 36 577 000 | 55 839 000 | 28 464 000 | 19 143 000 | 30 759 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 124 441 000 | 120 136 000 | 139 020 000 | 103 493 000 | 85 075 000 | 88 839 000 |
|
|
| Driftsresultat | 21 190 000 | 24 933 000 | 19 000 000 | 15 107 000 | 8 656 000 | 12 234 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 5 486 000 | 4 677 000 | 7 977 000 | 3 090 000 | 3 678 000 | 3 905 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 7 174 000 | 15 825 000 | 2 600 000 | 1 310 000 | 1 352 000 | 529 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 12 660 000 | 20 502 000 | 10 577 000 | 4 400 000 | 5 030 000 | 4 434 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 9 615 000 | 9 644 000 | 6 698 000 | 4 338 000 | 4 188 000 | 2 832 000 |
|
|
| Netto finans | 3 045 000 | 10 858 000 | 3 879 000 | 62 000 | 842 000 | 1 602 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 24 235 000 | 35 790 000 | 22 879 000 | 15 169 000 | 9 498 000 | 13 837 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 251 000 | 6 897 000 | 3 513 000 | 2 866 000 | 1 391 000 | 2 912 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 19 984 000 | 28 893 000 | 19 366 000 | 12 303 000 | 8 107 000 | 10 925 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 19 984 000 | 28 893 000 | 19 366 000 | 12 303 000 | 8 107 000 | 10 925 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 107 000 | 10 925 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 75 326 000 | 9 033 000 | 9 365 000 | 9 699 000 | 10 214 000 | 10 914 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 98 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 219 182 000 | 229 597 000 | 254 098 000 | 293 058 000 | 284 480 000 | 218 549 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 633 000 | 233 000 | 437 000 | 760 000 | 322 000 | 402 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 295 141 000 | 238 961 000 | 263 900 000 | 303 517 000 | 295 016 000 | 229 864 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 30 445 000 | 27 496 000 | 25 384 000 | 16 550 000 | 15 243 000 | 12 457 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 887 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 445 000 | 27 496 000 | 25 384 000 | 16 550 000 | 15 243 000 | 14 344 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 325 586 000 | 266 457 000 | 289 285 000 | 320 067 000 | 310 260 000 | 244 209 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 000 | 11 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 7 000 | 11 000 | 16 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 11 369 000 | 17 875 000 | 22 009 000 | 9 967 000 | 2 791 000 | 2 309 000 |
|
|
| Andre fordringer | 10 209 000 | 5 687 000 | 4 931 000 | 7 828 000 | 7 857 000 | 9 643 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 21 577 000 | 23 562 000 | 26 940 000 | 17 795 000 | 10 649 000 | 11 951 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 26 745 000 | 83 091 000 | 39 013 000 | 26 692 000 | 15 927 000 | 15 848 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 48 329 000 | 106 664 000 | 65 970 000 | 44 487 000 | 26 575 000 | 27 800 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 373 915 000 | 373 121 000 | 355 255 000 | 364 553 000 | 336 835 000 | 272 008 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 | 2 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 30 224 000 | 30 224 000 | 30 224 000 | 30 224 000 | 30 224 000 | 30 224 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 32 224 000 | 32 224 000 | 32 224 000 | 32 224 000 | 32 224 000 | 32 224 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 17 065 000 | 10 493 000 | 10 493 000 | 4 012 000 |
|
|
| Annen egenkapital | 182 027 000 | 165 043 000 | 122 085 000 | 112 291 000 | 102 988 000 | 101 862 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 182 027 000 | 165 043 000 | 139 150 000 | 122 784 000 | 113 481 000 | 105 874 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 214 250 000 | 197 266 000 | 171 373 000 | 155 008 000 | 145 704 000 | 138 098 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 26 512 000 | 25 232 000 | 26 966 000 | 25 626 000 | 22 902 000 | 20 836 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 26 512 000 | 25 232 000 | 26 966 000 | 25 626 000 | 22 902 000 | 20 836 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 98 661 000 | 110 803 000 | 123 448 000 | 152 500 000 | 129 021 000 | 89 596 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 125 173 000 | 136 035 000 | 150 414 000 | 178 126 000 | 151 923 000 | 110 432 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 98 661 000 | 110 803 000 | 123 448 000 | 152 500 000 | 129 021 000 | 89 596 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 6 035 000 | 3 764 000 | 6 027 000 | 1 575 000 | 4 102 000 | 3 200 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 2 971 000 | 8 632 000 | 2 173 000 | 0 | 44 000 | 3 603 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 7 786 000 | 11 076 000 | 6 952 000 | 7 268 000 | 6 479 000 | 6 700 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 3 000 000 | 3 000 000 | 3 000 000 | 500 000 | 1 500 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 17 700 000 | 13 348 000 | 15 315 000 | 19 576 000 | 28 082 000 | 8 475 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 34 492 000 | 39 820 000 | 33 467 000 | 31 419 000 | 39 207 000 | 23 478 000 |
|
|
| Sum gjeld | 159 665 000 | 175 855 000 | 183 881 000 | 209 545 000 | 191 130 000 | 133 910 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 373 915 000 | 373 121 000 | 355 255 000 | 364 553 000 | 336 835 000 | 272 008 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 9,1% | 12,5% | 8,2% | 5,6% | 4,5% | |||
| Resultat av driften i % | 14,6% | 17,2% | 12,0% | 12,7% | 9,2% | 12,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,4 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 23,2% | 31,3% | 18,7% | 16,4% | 14,6% | 16,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 11,8% | 19,4% | 14,0% | 10,1% | 6,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 9,7% | 15,7% | 11,9% | 8,2% | 5,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,3 | 2,6 | 2,2 | 1,8 | 2,2 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 2,7 | 2,0 | 1,4 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 2,7 | 2,0 | 1,4 | 0,7 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,8 | 2,1 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,7 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 9384,9 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 57,3% | 52,9% | 48,2% | 42,5% | 43,3% | 50,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 147,1% | 136,0% | 108,5% | 130,7% | 155,4% | 136,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,3% | 1,2% | 1,2% | 1,3% | 1,2% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,8% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 197671,4% | 607672,7% | 203137,5% | |||||
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,9 | 1,1 | 1,4 | 1,3 | 1,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 9,2% | 10,7% | 9,4% | 8,6% | 11,6% | 8,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 33,5% | 36,5% | 42,3% | 48,9% | 45,1% | 40,6% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
