Bergen Sveis og Mekaniske AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 89 123 000 | 43 418 000 | 21 961 000 | 835 000 | 1 324 000 | 1 231 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 753 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 89 123 000 | 44 171 000 | 21 961 000 | 835 000 | 1 324 000 | 1 231 000 |
|
|
| Varekostnad | 52 368 000 | 17 571 000 | 4 671 000 | 787 000 | 1 250 000 | 1 145 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -1 263 000 | 1 263 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 19 752 000 | 16 541 000 | 12 268 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 394 000 | 307 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 12 032 000 | 8 075 000 | 4 674 000 | 22 000 | 14 000 | 6 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 83 283 000 | 43 757 000 | 21 613 000 | 809 000 | 1 264 000 | 1 151 000 |
|
|
| Driftsresultat | 5 840 000 | 414 000 | 348 000 | 26 000 | 60 000 | 80 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 4 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 22 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 26 000 | 10 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 68 000 | 19 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 81 000 | 24 000 | 6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | -55 000 | -14 000 | -6 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 785 000 | 401 000 | 342 000 | 26 000 | 61 000 | 80 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 1 276 000 | 42 000 | 0 | 0 | 13 000 | 18 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 4 509 000 | 359 000 | 342 000 | 26 000 | 47 000 | 63 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 4 509 000 | 359 000 | 342 000 | 26 000 | 47 000 | 63 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 2 964 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 545 000 | 359 000 | 342 000 | 26 000 | 47 000 | 62 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 399 000 | 532 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 399 000 | 532 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 288 000 | 324 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 1 157 000 | 638 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 1 445 000 | 962 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 216 000 | 345 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 216 000 | 226 000 | 345 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 844 000 | 1 494 000 | 0 | 216 000 | 226 000 | 345 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 7 276 000 | 1 930 000 | 846 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varelager | 7 276 000 | 1 930 000 | 846 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kundefordringer | 14 718 000 | 8 885 000 | 5 012 000 | 0 | 213 000 | 283 000 |
|
|
| Andre fordringer | 4 756 000 | 1 169 000 | 612 000 | 246 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 473 000 | 10 054 000 | 5 624 000 | 246 000 | 213 000 | 283 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 464 000 | 1 136 000 | 89 000 | 85 000 | 176 000 | 130 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 27 213 000 | 13 121 000 | 6 560 000 | 331 000 | 389 000 | 413 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 29 057 000 | 14 615 000 | 6 560 000 | 547 000 | 615 000 | 758 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 124 000 | 579 000 | 220 000 | -121 000 | 306 000 | 259 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 124 000 | 579 000 | 220 000 | -121 000 | 306 000 | 259 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 324 000 | 779 000 | 420 000 | 79 000 | 506 000 | 459 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 27 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 27 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 519 000 | 444 000 | 544 000 | 444 000 | 0 | 63 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 546 000 | 457 000 | 544 000 | 444 000 | 0 | 63 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 14 715 000 | 6 737 000 | 1 858 000 | 20 000 | 89 000 | 145 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 426 000 | 29 000 | 0 | 0 | 13 000 | 5 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 2 092 000 | 1 159 000 | 1 242 000 | 0 | 2 000 | 26 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 6 954 000 | 5 454 000 | 2 495 000 | 4 000 | 5 000 | 59 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 24 187 000 | 13 379 000 | 5 595 000 | 24 000 | 109 000 | 235 000 |
|
|
| Sum gjeld | 26 733 000 | 13 836 000 | 6 139 000 | 468 000 | 109 000 | 298 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 29 057 000 | 14 615 000 | 6 560 000 | 547 000 | 615 000 | 758 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 26,9% | 4,0% | 9,8% | 4,5% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 6,6% | 0,9% | 1,6% | 3,1% | 4,5% | 6,5% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 4,1 | 4,2 | 6,2 | 1,4 | 1,9 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 41,2% | 59,5% | 78,7% | 5,7% | 5,6% | 7,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 6,6% | 1,0% | 1,6% | 3,1% | 4,5% | 6,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 372,9% | 66,9% | 137,1% | 8,9% | 12,6% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 290,6% | 59,9% | 137,1% | 8,9% | 9,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 4,5 | 2,7 | 1,8 | |||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,0 | 1,2 | 13,8 | 3,6 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 0,8 | 1,0 | 13,8 | 3,6 | 1,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,1 | 0,0 | 3,5 | 1,6 | 0,6 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 7,2 | 9,1 | 5,5 | |||||
| Lagertid i antall dager | 31,6 | 28,4 | 32,6 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 8,0% | 5,3% | 6,4% | 14,4% | 82,3% | 60,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 2,6% | 1,8% | 1,9% | 9,5% | 38,2% | 37,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 10,5% | 30,3% | 11,3% | 1,1% | 0,0% | 4,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,4% | 1,2% | 0,0% | 0,4% | 0,4% | 0,7% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 41,6% | -13,4% | 113,9% | |||||
| Gjeldsgrad | 11,5 | 17,8 | 14,6 | 5,9 | 0,2 | 0,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 83,2% | 91,5% | 85,3% | 4,4% | 17,7% | 31,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,8% | 3,1% | 8,3% | 81,2% | 0,0% | 8,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
