Bergen Metal Fest Sti
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 781 000 | 5 441 000 | 6 176 000 | 456 000 | 2 438 000 | 3 144 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 2 825 000 | 2 857 000 | 2 787 000 | 2 377 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 10 606 000 | 8 298 000 | 8 963 000 | 2 833 000 | 2 438 000 | 3 144 000 |
|
|
| Varekostnad | 8 078 000 | 6 377 000 | 5 699 000 | 814 000 | 945 000 | 2 745 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 605 000 | 1 355 000 | 1 342 000 | 1 607 000 | 434 000 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 773 000 | 1 160 000 | 791 000 | 358 000 | 582 000 | 182 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 10 456 000 | 8 892 000 | 7 832 000 | 2 779 000 | 1 961 000 | 2 927 000 |
|
|
| Driftsresultat | 150 000 | -594 000 | 1 131 000 | 54 000 | 477 000 | 217 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 153 000 | 125 000 | 6 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 17 000 | 37 000 | 66 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 170 000 | 162 000 | 72 000 | 4 000 | 3 000 | 4 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 6 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 14 000 | 16 000 | 7 000 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Netto finans | 156 000 | 146 000 | 65 000 | 4 000 | 3 000 | 3 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 305 000 | -447 000 | 1 195 000 | 58 000 | 480 000 | 220 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | 305 000 | -447 000 | 1 195 000 | 58 000 | 480 000 | 220 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 305 000 | -447 000 | 1 195 000 | 58 000 | 480 000 | 220 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 305 000 | -447 000 | 1 195 000 | 58 000 | 480 000 | 220 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 146 000 | 0 | 1 079 000 | 1 017 000 | 665 000 | 361 000 |
|
|
| Andre fordringer | 80 000 | 7 000 | 185 000 | 71 000 | 1 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 226 000 | 7 000 | 1 264 000 | 1 089 000 | 667 000 | 361 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 416 000 | 5 034 000 | 3 344 000 | 4 349 000 | 3 275 000 | 1 695 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 5 642 000 | 5 041 000 | 4 608 000 | 5 438 000 | 3 941 000 | 2 057 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 5 642 000 | 5 041 000 | 4 608 000 | 5 438 000 | 3 941 000 | 2 057 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 390 000 | 1 085 000 | 2 356 000 | 1 160 000 | 1 102 000 | 622 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 390 000 | 1 085 000 | 2 356 000 | 1 160 000 | 1 102 000 | 622 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 390 000 | 1 085 000 | 2 356 000 | 1 160 000 | 1 102 000 | 622 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 56 000 | 8 000 | 172 000 | 331 000 | 92 000 | 139 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 185 000 | 73 000 | 83 000 | 92 000 | 71 000 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 010 000 | 3 875 000 | 1 998 000 | 3 855 000 | 2 676 000 | 1 295 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 251 000 | 3 956 000 | 2 253 000 | 4 278 000 | 2 839 000 | 1 434 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 251 000 | 3 956 000 | 2 253 000 | 4 278 000 | 2 839 000 | 1 434 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 5 642 000 | 5 041 000 | 4 608 000 | 5 438 000 | 3 941 000 | 2 057 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,0% | -8,9% | 23,9% | 1,2% | 16,0% | |||
| Resultat av driften i % | 1,4% | -7,2% | 12,6% | 1,9% | 19,6% | 6,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,0 | 1,7 | 1,8 | 0,6 | 0,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -3,8% | -17,2% | 7,7% | -78,5% | 61,2% | 12,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 3,0% | -5,2% | 13,4% | 2,0% | 19,7% | 7,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 24,6% | -26,0% | 68,0% | 5,1% | 55,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 24,6% | -26,0% | 68,0% | 5,1% | 55,7% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,6 | 6,1 | 6,7 | 1,8 | 5,6 | |||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,3 | 1,3 | 2,0 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,3 | 1,3 | 2,0 | 1,3 | 1,4 | 1,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,3 | 1,5 | 1,0 | 1,2 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 24,6% | 21,5% | 51,1% | 21,3% | 28,0% | 30,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 13,1% | 13,1% | 26,3% | 40,9% | 45,2% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 3,1 | 3,6 | 1,0 | 3,7 | 2,6 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 75,3% | 78,5% | 48,9% | 78,7% | 72,0% | 69,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
