Berge Sag Hyttetomter AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 1 463 000 | 0 | 6 244 000 | 26 337 000 | 30 036 000 | 24 513 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 1 463 000 | 0 | 6 244 000 | 26 337 000 | 30 036 000 | 24 513 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 161 000 | 11 000 | 5 550 000 | 18 699 000 | 22 599 000 | 19 556 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 61 000 | 60 000 | 111 000 | 252 000 | 304 000 | 272 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 222 000 | 71 000 | 5 661 000 | 18 951 000 | 22 903 000 | 19 828 000 |
|
|
| Driftsresultat | 241 000 | -71 000 | 583 000 | 7 386 000 | 7 133 000 | 4 685 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 23 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 17 000 | 23 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 367 000 | 291 000 | 133 000 | 71 000 | 155 000 | 196 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 373 000 | 291 000 | 133 000 | 77 000 | 354 000 | 474 000 |
|
|
| Netto finans | -372 000 | -291 000 | -133 000 | -77 000 | -337 000 | -451 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -130 000 | -362 000 | 450 000 | 7 309 000 | 6 798 000 | 4 234 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -29 000 | -80 000 | 99 000 | 1 608 000 | 1 495 000 | 932 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -102 000 | -282 000 | 351 000 | 5 701 000 | 5 302 000 | 3 303 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -102 000 | -282 000 | 351 000 | 5 701 000 | 5 302 000 | 3 303 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 351 000 | 5 701 000 | 5 302 000 | 3 303 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -102 000 | -282 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 17 127 000 | 17 347 000 | 16 235 000 | 17 400 000 | 16 084 000 | 16 484 000 |
|
|
| Sum varelager | 17 127 000 | 17 347 000 | 16 235 000 | 17 400 000 | 16 084 000 | 16 484 000 |
|
|
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 950 000 | 275 000 |
|
|
| Andre fordringer | 2 134 000 | 2 504 000 | 2 560 000 | 12 869 000 | 1 030 000 | 929 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 2 134 000 | 2 504 000 | 2 560 000 | 12 869 000 | 4 980 000 | 1 204 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 3 727 000 | 7 497 000 | 1 350 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 19 263 000 | 19 852 000 | 18 797 000 | 33 995 000 | 28 561 000 | 19 038 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 19 263 000 | 19 852 000 | 18 797 000 | 33 995 000 | 28 561 000 | 19 038 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 662 000 | 560 000 | 278 000 | 278 000 | 278 000 | 278 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 674 000 | 1 776 000 | 2 058 000 | 2 058 000 | 2 058 000 | 2 058 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 674 000 | 1 776 000 | 2 058 000 | 2 058 000 | 2 058 000 | 2 058 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 336 000 | 2 336 000 | 2 336 000 | 2 336 000 | 2 336 000 | 2 336 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 21 000 | 691 000 | 0 | 6 830 000 | 3 891 000 | 1 900 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 21 000 | 14 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 16 885 000 | 16 811 000 | 16 461 000 | 24 829 000 | 22 334 000 | 14 802 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 16 927 000 | 17 516 000 | 16 461 000 | 31 659 000 | 26 225 000 | 16 702 000 |
|
|
| Sum gjeld | 16 927 000 | 17 516 000 | 16 461 000 | 31 659 000 | 26 225 000 | 16 702 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 19 263 000 | 19 852 000 | 18 797 000 | 33 995 000 | 28 561 000 | 19 038 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 1,2% | -0,4% | 2,2% | 23,6% | 30,1% | |||
| Resultat av driften i % | 16,5% | 9,3% | 28,0% | 23,7% | 19,1% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,2 | 0,8 | 1,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 20,6% | 11,1% | 29,0% | 24,8% | 20,2% | |||
| Overskuddsgrad i % | 16,5% | 9,3% | 28,0% | 23,8% | 19,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -5,6% | -15,5% | 19,3% | 312,9% | 291,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -4,4% | -12,1% | 15,0% | 244,0% | 227,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,1 | 0,1 | 0,2 | 0,5 | 0,5 | 0,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,1 | 0,0 | 0,3 | 1,1 | 1,4 | 1,2 | ||
| Lagertid i antall dager | 5344,8 | 549523,6 | 1090,9 | 322,3 | 259,4 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 12,1% | 11,8% | 12,4% | 6,9% | 8,2% | 12,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 159,7% | 37,4% | 8,9% | 7,8% | 9,5% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 13,6% | 13,5% | 14,4% | 13,4% | 14,5% | 14,2% | ||
| Gjeldsgrad | 7,2 | 7,5 | 7,0 | 13,6 | 11,2 | 7,1 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 87,9% | 88,2% | 87,6% | 93,1% | 91,8% | 87,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
