Bergart Gullsmedverkstad AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 817 000 | 3 600 000 | 3 605 000 | 3 019 000 | 3 132 000 | 2 423 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 286 000 | 75 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 817 000 | 3 600 000 | 3 605 000 | 3 019 000 | 3 418 000 | 2 498 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 692 000 | 1 400 000 | 1 411 000 | 1 300 000 | 1 432 000 | 997 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 983 000 | 1 573 000 | 1 236 000 | 1 002 000 | 830 000 | 887 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 13 000 | 7 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 448 000 | 385 000 | 410 000 | 441 000 | 449 000 | 403 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 136 000 | 3 365 000 | 3 058 000 | 2 743 000 | 2 711 000 | 2 287 000 |
|
|
| Driftsresultat | 681 000 | 235 000 | 547 000 | 276 000 | 707 000 | 211 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 2 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 3 000 | 21 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 2 000 | 10 000 | 19 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 2 000 | 1 000 | 4 000 | 4 000 | 10 000 | 19 000 |
|
|
| Netto finans | 0 | 2 000 | 17 000 | -4 000 | -10 000 | -19 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 682 000 | 236 000 | 565 000 | 271 000 | 698 000 | 193 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 150 000 | 53 000 | 127 000 | 63 000 | 154 000 | 42 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 532 000 | 182 000 | 438 000 | 208 000 | 544 000 | 151 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 532 000 | 182 000 | 438 000 | 208 000 | 544 000 | 151 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 532 000 | 182 000 | 438 000 | 208 000 | 544 000 | 151 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 13 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 13 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 13 000 | 20 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 829 000 | 1 638 000 | 1 316 000 | 1 047 000 | 924 000 | 720 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 829 000 | 1 638 000 | 1 316 000 | 1 047 000 | 924 000 | 720 000 |
|
|
| Kundefordringer | 5 000 | 16 000 | 3 000 | 8 000 | 8 000 | 10 000 |
|
|
| Andre fordringer | 51 000 | 159 000 | 25 000 | 78 000 | 10 000 | 15 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 55 000 | 174 000 | 29 000 | 86 000 | 18 000 | 26 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 134 000 | 787 000 | 896 000 | 760 000 | 842 000 | 539 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 019 000 | 2 599 000 | 2 241 000 | 1 893 000 | 1 784 000 | 1 284 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 3 019 000 | 2 612 000 | 2 261 000 | 1 893 000 | 1 784 000 | 1 284 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 072 000 | 1 540 000 | 1 358 000 | 1 120 000 | 1 012 000 | 467 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 072 000 | 1 540 000 | 1 358 000 | 1 120 000 | 1 012 000 | 467 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 172 000 | 1 640 000 | 1 458 000 | 1 220 000 | 1 112 000 | 567 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 253 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 253 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 253 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 178 000 | 310 000 | 155 000 | 245 000 | 136 000 | 89 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 150 000 | 53 000 | 127 000 | 63 000 | 154 000 | 42 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 240 000 | 257 000 | 240 000 | 207 000 | 235 000 | 183 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 279 000 | 352 000 | 281 000 | 158 000 | 147 000 | 150 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 847 000 | 972 000 | 803 000 | 673 000 | 672 000 | 464 000 |
|
|
| Sum gjeld | 847 000 | 972 000 | 803 000 | 673 000 | 672 000 | 717 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 3 019 000 | 2 612 000 | 2 261 000 | 1 893 000 | 1 784 000 | 1 284 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 24,3% | 9,7% | 27,4% | 15,0% | 46,2% | |||
| Resultat av driften i % | 17,8% | 6,5% | 15,2% | 9,1% | 20,7% | 8,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 2,2 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 55,7% | 61,1% | 60,9% | 56,9% | 54,3% | 58,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,9% | 6,6% | 15,8% | 9,1% | 20,7% | 8,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 35,8% | 15,2% | 42,2% | 23,2% | 83,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 27,9% | 11,7% | 32,7% | 17,8% | 64,8% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,9 | 2,3 | 2,9 | 3,0 | 4,1 | 2,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,6 | 2,7 | 2,8 | 2,8 | 2,7 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,4 | 1,0 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 0,8 | 1,1 | 1,1 | 1,3 | 1,2 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,9 | 0,9 | 1,1 | 1,2 | 1,5 | 1,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 368,8 | 379,8 | 301,4 | 272,9 | 206,6 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,9% | 62,8% | 64,5% | 64,4% | 62,3% | 44,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 56,9% | 45,6% | 40,4% | 40,4% | 32,5% | 22,7% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 2,8% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 118,8% | 99,3% | 109,3% | 116,5% | 120,3% | 113,9% | ||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 1,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,1% | 37,2% | 35,5% | 35,6% | 37,7% | 36,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 19,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 360 000 | 403 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
