Benedicte Schanke Eiendomsforvaltning AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 460 000 | 336 000 | 292 000 | 757 000 | 1 033 000 | 114 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 460 000 | 336 000 | 292 000 | 757 000 | 1 033 000 | 114 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 949 000 | 782 000 | 801 000 | 642 000 | 646 000 | 250 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 949 000 | 782 000 | 801 000 | 642 000 | 646 000 | 250 000 |
|
|
| Driftsresultat | -489 000 | -446 000 | -509 000 | 115 000 | 387 000 | -136 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 58 000 | 75 000 | 26 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 58 000 | 75 000 | 26 000 | 0 | 2 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 614 000 | 617 000 | 352 000 | 326 000 | 281 000 | 74 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 614 000 | 617 000 | 352 000 | 326 000 | 281 000 | 74 000 |
|
|
| Netto finans | -556 000 | -542 000 | -326 000 | -326 000 | -279 000 | -74 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -1 044 000 | -989 000 | -835 000 | -210 000 | 109 000 | -210 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | -114 000 | -46 000 | 24 000 | -52 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -1 044 000 | -989 000 | -722 000 | -164 000 | 85 000 | -158 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -1 044 000 | -989 000 | -722 000 | -164 000 | 85 000 | -158 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 1 132 000 | -403 000 | -164 000 | 0 | -183 000 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 044 000 | 143 000 | -318 000 | 0 | 85 000 | 25 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 20 052 000 | 19 839 000 | 19 303 000 | 4 963 000 | 10 296 000 | 8 170 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 20 052 000 | 19 839 000 | 19 303 000 | 4 963 000 | 10 296 000 | 8 170 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 20 052 000 | 19 839 000 | 19 303 000 | 4 963 000 | 10 296 000 | 8 170 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 40 000 | 4 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 1 132 000 | 517 000 | 446 000 | 235 000 | 235 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 7 000 | 1 172 000 | 521 000 | 446 000 | 235 000 | 236 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 620 000 | 2 219 000 | 2 479 000 | 11 291 000 | 5 896 000 | 315 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 628 000 | 3 390 000 | 3 000 000 | 11 737 000 | 6 131 000 | 551 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 21 680 000 | 23 230 000 | 22 302 000 | 16 699 000 | 16 427 000 | 8 721 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 187 000 | 187 000 | 187 000 | 187 000 | 23 000 | 23 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -1 291 000 | -247 000 | -390 000 | -72 000 | 92 000 | 7 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -1 291 000 | -247 000 | -390 000 | -72 000 | 92 000 | 7 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -1 104 000 | -60 000 | -203 000 | 115 000 | 115 000 | 30 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 22 726 000 | 23 244 000 | 22 493 000 | 16 560 000 | 16 235 000 | 8 534 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 22 726 000 | 23 244 000 | 22 493 000 | 16 560 000 | 16 235 000 | 8 534 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 22 726 000 | 23 244 000 | 22 493 000 | 16 560 000 | 16 235 000 | 8 534 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 56 000 | 30 000 | 9 000 | 20 000 | 53 000 | 107 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 16 000 | 3 000 | 3 000 | 0 | 50 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 59 000 | 46 000 | 12 000 | 23 000 | 77 000 | 157 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 785 000 | 23 290 000 | 22 505 000 | 16 583 000 | 16 312 000 | 8 691 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 21 680 000 | 23 230 000 | 22 302 000 | 16 699 000 | 16 427 000 | 8 721 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -1,9% | -1,6% | -2,5% | 0,7% | 3,1% | |||
| Resultat av driften i % | -106,3% | -132,7% | -174,3% | 15,2% | 37,5% | -119,3% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | -93,7% | -110,4% | -165,4% | 15,2% | 37,7% | -119,3% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 179,4% | 752,1% | 1897,7% | -182,6% | 150,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 179,4% | 752,1% | 1640,9% | -142,6% | 117,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 27,6 | 73,7 | 250,0 | 510,3 | 79,6 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 27,6 | 73,7 | 250,0 | 510,3 | 79,6 | 3,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 27,5 | 48,2 | 206,6 | 490,9 | 76,6 | 2,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | -5,1% | -0,3% | -0,9% | 0,7% | 0,7% | 0,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -240,0% | -17,9% | -69,5% | 15,2% | 11,1% | 26,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 0,3% | 0,6% | 1,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | -20,6 | -388,2 | -110,9 | 144,2 | 141,8 | 289,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 0,3% | 0,2% | 0,1% | 0,1% | 0,5% | 1,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 104,8% | 100,1% | 100,9% | 99,2% | 98,8% | 97,9% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
