Bendiks Birkeland Transport og Sementstøperi AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 77 681 000 | 76 337 000 | 70 917 000 | 62 704 000 | 62 049 000 | 61 150 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 3 874 000 | 5 579 000 | 7 598 000 | 5 109 000 | 5 296 000 | 6 047 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 81 555 000 | 81 917 000 | 78 515 000 | 67 813 000 | 67 345 000 | 67 196 000 |
|
|
| Varekostnad | 860 000 | 1 263 000 | 3 696 000 | 2 875 000 | 2 951 000 | 4 173 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 34 597 000 | 33 490 000 | 28 287 000 | 27 251 000 | 25 842 000 | 25 170 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 5 913 000 | 5 760 000 | 4 591 000 | 4 365 000 | 4 197 000 | 3 865 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 39 663 000 | 39 605 000 | 37 777 000 | 32 758 000 | 31 425 000 | 32 271 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 81 033 000 | 80 118 000 | 74 351 000 | 67 249 000 | 64 415 000 | 65 479 000 |
|
|
| Driftsresultat | 522 000 | 1 799 000 | 4 164 000 | 564 000 | 2 930 000 | 1 717 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 485 000 | 190 000 | 41 000 | 29 000 | 45 000 | 42 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 485 000 | 190 000 | 41 000 | 29 000 | 45 000 | 42 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 781 000 | 875 000 | 281 000 | 215 000 | 301 000 | 286 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 837 000 | 931 000 | 333 000 | 265 000 | 353 000 | 340 000 |
|
|
| Netto finans | -352 000 | -741 000 | -292 000 | -236 000 | -308 000 | -298 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 170 000 | 1 057 000 | 3 872 000 | 327 000 | 2 623 000 | 1 419 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 38 000 | 232 000 | 852 000 | 77 000 | 579 000 | 316 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 132 000 | 825 000 | 3 020 000 | 250 000 | 2 044 000 | 1 102 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 132 000 | 825 000 | 3 020 000 | 250 000 | 2 044 000 | 1 102 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 532 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -400 000 | 825 000 | 3 020 000 | 250 000 | 2 044 000 | 1 102 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 182 000 | 0 | 19 000 | 36 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 16 719 000 | 21 480 000 | 25 256 000 | 13 194 000 | 13 736 000 | 13 376 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 16 719 000 | 21 480 000 | 25 438 000 | 13 194 000 | 13 755 000 | 13 412 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 16 719 000 | 21 480 000 | 25 438 000 | 13 194 000 | 13 755 000 | 13 412 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 176 000 | 96 000 | 148 000 | 83 000 | 76 000 | 149 000 |
|
|
| Sum varelager | 176 000 | 96 000 | 148 000 | 83 000 | 76 000 | 149 000 |
|
|
| Kundefordringer | 10 183 000 | 9 999 000 | 7 845 000 | 8 207 000 | 8 491 000 | 6 162 000 |
|
|
| Andre fordringer | 9 008 000 | 7 245 000 | 6 850 000 | 6 187 000 | 5 678 000 | 5 712 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 19 191 000 | 17 244 000 | 14 695 000 | 14 394 000 | 14 168 000 | 11 873 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 5 423 000 | 5 574 000 | 5 558 000 | 6 537 000 | 5 964 000 | 6 128 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 24 790 000 | 22 914 000 | 20 402 000 | 21 014 000 | 20 207 000 | 18 150 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 41 509 000 | 44 394 000 | 45 840 000 | 34 208 000 | 33 962 000 | 31 562 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 3 250 000 | 3 250 000 | 3 250 000 | 3 250 000 | 3 250 000 | 3 250 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 | 4 250 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 14 633 000 | 15 033 000 | 14 208 000 | 11 187 000 | 10 937 000 | 8 893 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 14 633 000 | 15 033 000 | 14 208 000 | 11 187 000 | 10 937 000 | 8 893 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 18 883 000 | 19 283 000 | 18 458 000 | 15 438 000 | 15 187 000 | 13 143 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 1 727 000 | 1 904 000 | 1 672 000 | 820 000 | 815 000 | 686 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 1 727 000 | 1 904 000 | 1 672 000 | 820 000 | 815 000 | 686 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 10 739 000 | 14 084 000 | 18 157 000 | 9 367 000 | 10 692 000 | 10 356 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 12 466 000 | 15 988 000 | 19 829 000 | 10 187 000 | 11 507 000 | 11 042 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 739 000 | 14 084 000 | 18 157 000 | 9 367 000 | 10 692 000 | 10 356 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 2 418 000 | 2 717 000 | 3 170 000 | 2 698 000 | 1 993 000 | 2 609 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 66 000 | 0 | 0 | 72 000 | 450 000 | 265 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 188 000 | 2 663 000 | 1 403 000 | 2 696 000 | 2 081 000 | 1 736 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 4 488 000 | 3 742 000 | 2 980 000 | 3 118 000 | 2 743 000 | 2 766 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 10 160 000 | 9 122 000 | 7 553 000 | 8 584 000 | 7 267 000 | 7 376 000 |
|
|
| Sum gjeld | 22 626 000 | 25 110 000 | 27 382 000 | 18 771 000 | 18 774 000 | 18 418 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 41 509 000 | 44 394 000 | 45 840 000 | 34 208 000 | 33 962 000 | 31 562 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 2,3% | 4,4% | 10,5% | 1,7% | 9,1% | |||
| Resultat av driften i % | 0,6% | 2,2% | 5,3% | 0,8% | 4,4% | 2,6% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,9 | 1,8 | 2,0 | 2,0 | 2,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 98,9% | 98,3% | 94,8% | 95,4% | 95,2% | 93,2% | ||
| Overskuddsgrad i % | 1,2% | 2,4% | 5,4% | 0,9% | 4,4% | 2,6% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 0,9% | 5,6% | 22,8% | 2,1% | 18,5% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 0,7% | 4,4% | 17,8% | 1,6% | 14,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,4 | 2,8 | 2,5 | 2,6 | 2,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 2,5 | 2,7 | 2,4 | 2,8 | 2,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,4 | 2,5 | 2,7 | 2,4 | 2,8 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,8 | 0,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 4,9 | 13,2 | 25,0 | 34,6 | 38,8 | 28,0 | ||
| Lagertid i antall dager | 56,9 | 34,8 | 11,3 | 10,0 | 13,7 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 45,5% | 43,4% | 40,3% | 45,1% | 44,7% | 41,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 23,2% | 23,5% | 23,5% | 22,8% | 22,6% | 19,6% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,8% | 1,6% | 1,4% | 1,8% | 1,6% | 1,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,5% | 0,6% | 0,7% | 0,5% | 0,5% | 0,6% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 8312,5% | 14365,6% | 8681,8% | 14977,1% | 17025,0% | 7230,2% | ||
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,3 | 1,5 | 1,2 | 1,2 | 1,4 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 24,5% | 20,5% | 16,5% | 25,1% | 21,4% | 23,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 30,0% | 36,0% | 43,3% | 29,8% | 33,9% | 35,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 673 000 | 664 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
