Beme Corrosion International AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 10 117 000 | 8 063 000 | 8 228 000 | 5 774 000 | 6 402 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 10 117 000 | 8 063 000 | 8 228 000 | 5 774 000 | 6 402 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 890 000 | 3 203 000 | 3 595 000 | 2 241 000 | 2 322 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -334 000 | -43 000 | -239 000 | -274 000 | -56 000 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 527 000 | 1 532 000 | 1 488 000 | 1 275 000 | 1 423 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 397 000 | 426 000 | 403 000 | 403 000 | 401 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 1 758 000 | 1 972 000 | 1 911 000 | 1 834 000 | 1 941 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 7 238 000 | 7 090 000 | 7 158 000 | 5 479 000 | 6 031 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 879 000 | 973 000 | 1 070 000 | 295 000 | 371 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 37 000 | 13 000 | 33 000 | 21 000 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 37 000 | 13 000 | 33 000 | 22 000 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 3 000 | 35 000 | 38 000 | 4 000 | 2 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 28 000 | 61 000 | 63 000 | 13 000 | 11 000 |
|
|
| Netto finans | 9 000 | -48 000 | -30 000 | 9 000 | -11 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 2 887 000 | 925 000 | 1 040 000 | 304 000 | 360 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 635 000 | 203 000 | 229 000 | 67 000 | 160 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 2 252 000 | 721 000 | 811 000 | 237 000 | 201 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 2 252 000 | 721 000 | 811 000 | 237 000 | 201 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 3 000 000 | 0 | 800 000 | 152 000 | 200 000 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -748 000 | 721 000 | 11 000 | 85 000 | 1 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | |||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 102 000 | 56 000 | 10 000 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 365 000 | 765 000 | 1 165 000 | 1 565 000 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 102 000 | 421 000 | 775 000 | 1 165 000 | 1 565 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 153 000 | 171 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 138 000 | 67 000 | 45 000 | 18 000 | 21 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 290 000 | 239 000 | 45 000 | 18 000 | 21 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 392 000 | 660 000 | 819 000 | 1 183 000 | 1 586 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 1 977 000 | 1 642 000 | 1 599 000 | 1 360 000 | 1 086 000 |
|
|
| Sum varelager | 1 977 000 | 1 642 000 | 1 599 000 | 1 360 000 | 1 086 000 |
|
|
| Kundefordringer | 556 000 | 324 000 | 632 000 | 397 000 | 380 000 |
|
|
| Andre fordringer | 151 000 | 24 000 | 24 000 | 17 000 | 16 000 |
|
|
| Konsernfordringer | -57 000 | 7 000 | 600 000 | 597 000 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 650 000 | 355 000 | 1 256 000 | 1 011 000 | 396 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 871 000 | 21 000 | 41 000 | 38 000 | 727 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 4 498 000 | 2 019 000 | 2 896 000 | 2 409 000 | 2 209 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 890 000 | 2 678 000 | 3 715 000 | 3 593 000 | 3 795 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | |||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 46 000 | 395 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 71 000 | 819 000 | 97 000 | 86 000 | 1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 71 000 | 819 000 | 97 000 | 86 000 | 1 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 116 000 | 864 000 | 143 000 | 131 000 | 396 000 |
|
|
| Gjeld | |||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 64 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 32 000 | 64 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 110 000 | 1 640 000 | 593 000 | 0 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 248 000 | 248 000 | 1 800 000 | 1 600 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 248 000 | 248 000 | 1 800 000 | 1 600 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 248 000 | 248 000 | 1 832 000 | 1 664 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 110 000 | 1 640 000 | 593 000 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 69 000 | -24 000 | 55 000 | 82 000 | 87 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 681 000 | 250 000 | 271 000 | 0 | 96 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 294 000 | 100 000 | 135 000 | 158 000 | 166 000 |
|
|
| Utbytte | 3 000 000 | 952 000 | 952 000 | 152 000 | 200 000 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 1 000 | 17 000 | 67 000 | 448 000 | 1 025 000 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 729 000 | 161 000 | 204 000 | 196 000 | 162 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 4 774 000 | 1 566 000 | 3 324 000 | 1 629 000 | 1 736 000 |
|
|
| Sum gjeld | 4 774 000 | 1 814 000 | 3 572 000 | 3 461 000 | 3 400 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 890 000 | 2 678 000 | 3 715 000 | 3 593 000 | 3 795 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | |||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 77,0% | 30,8% | 30,2% | 8,6% | |||
| Resultat av driften i % | 28,5% | 12,1% | 13,0% | 5,1% | 5,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,7 | 2,5 | 2,3 | 1,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 61,5% | 60,3% | 56,3% | 61,2% | 63,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 28,8% | 12,2% | 13,4% | 5,5% | 5,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 589,2% | 183,7% | 759,1% | 115,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 459,6% | 143,2% | 592,0% | 89,9% | |||
| Omsetning per ansatt | |||||||
| Omsetning per lønnskrone | 6,6 | 5,3 | 5,5 | 4,5 | 4,5 | ||
| Vis færre detaljer | |||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,3 | 0,9 | 1,5 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,5 | 0,2 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,4 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,0 | 2,0 | 2,2 | 1,6 | 2,1 | ||
| Lagertid i antall dager | 167,5 | 182,1 | 148,2 | 196,5 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,4% | 32,3% | 3,8% | 3,6% | 10,4% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,1% | 10,7% | 1,7% | 2,3% | 6,2% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 7,3% | 14,4% | 1,9% | 2,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 3,4% | 0,6% | 2,1% | 0,6% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -14,0% | 27,5% | -26,8% | 57,4% | 43,6% | ||
| Gjeldsgrad | 41,2 | 2,1 | 25,0 | 26,4 | 8,6 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 97,6% | 58,5% | 89,5% | 45,3% | 45,7% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 9,3% | 6,7% | 51,0% | 43,8% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
