Beitostølen Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 902 000 | 937 000 | 91 128 000 | 19 929 000 | 59 195 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 14 008 000 | 16 447 000 | 21 368 000 | 20 010 000 | 13 875 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 0 | 14 910 000 | 17 383 000 | 112 496 000 | 39 939 000 | 73 070 000 |
|
|
| Varekostnad | 35 000 | 1 980 000 | 4 236 000 | 83 902 000 | 19 543 000 | 47 351 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 828 000 | 633 000 | 555 000 | 221 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 4 408 000 | 4 414 000 | 5 097 000 | 6 041 000 | 5 324 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 196 000 | 5 002 000 | 2 775 000 | 8 381 000 | 7 396 000 | 9 659 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 059 000 | 12 023 000 | 11 980 000 | 97 601 000 | 32 980 000 | 62 334 000 |
|
|
| Driftsresultat | -3 059 000 | 2 887 000 | 5 403 000 | 14 895 000 | 6 959 000 | 10 736 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 13 210 000 | 7 790 000 | 8 000 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 845 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 8 000 | 1 018 000 | 8 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 1 251 000 | 21 000 | 23 000 | 37 000 | 32 000 | 3 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 14 461 000 | 7 811 000 | 8 868 000 | 45 000 | 1 050 000 | 11 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 796 000 | 6 188 000 | 6 446 000 | 10 425 000 | 10 403 000 | 11 250 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 2 820 000 | 12 379 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 430 000 | 18 571 000 | 6 446 000 | 10 425 000 | 10 398 000 | 11 253 000 |
|
|
| Netto finans | 9 031 000 | -10 760 000 | 2 422 000 | -10 380 000 | -9 348 000 | -11 242 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 5 973 000 | -7 872 000 | 7 825 000 | 4 514 000 | -2 390 000 | -506 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 2 310 000 | 563 000 | 615 000 | 993 000 | -897 000 | -111 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 3 663 000 | -8 435 000 | 7 210 000 | 3 521 000 | -1 493 000 | -395 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 3 663 000 | -8 435 000 | 7 210 000 | 3 521 000 | -1 493 000 | -395 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 3 663 000 | -8 435 000 | 7 210 000 | 3 521 000 | -1 493 000 | -395 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 1 320 000 | 1 520 000 | 1 720 000 |
|
|
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 1 280 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 1 280 000 | 1 320 000 | 1 520 000 | 1 720 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 560 000 | 151 948 000 | 155 032 000 | 160 818 000 | 197 957 000 | 241 053 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 500 000 | 602 000 | 671 000 | 0 | 242 000 |
|
|
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 1 103 000 | 1 052 000 | 1 288 000 | 2 425 000 | 3 770 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 560 000 | 153 552 000 | 156 686 000 | 162 777 000 | 200 382 000 | 245 064 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 60 642 000 | 6 500 000 | 10 479 000 | 3 000 000 | 400 000 | 0 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 13 128 000 | 0 | 0 | 35 628 000 | 0 | 0 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 400 000 | 0 | 400 000 |
|
|
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 90 000 | 3 030 000 | 30 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 509 000 | 1 492 000 | 2 446 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 74 368 000 | 8 082 000 | 13 015 000 | 39 118 000 | 3 430 000 | 430 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 80 929 000 | 161 634 000 | 170 981 000 | 203 215 000 | 205 332 000 | 247 214 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 911 000 | 14 928 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 49 911 000 | 14 928 000 |
|
|
| Kundefordringer | 930 000 | 5 198 000 | 4 984 000 | 4 670 000 | 4 348 000 | 7 844 000 |
|
|
| Andre fordringer | 60 000 | 362 000 | -195 000 | 5 078 000 | 5 665 000 | 3 976 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 23 182 000 | 901 000 | 31 701 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum fordringer | 24 172 000 | 6 462 000 | 36 490 000 | 9 748 000 | 10 013 000 | 11 821 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 332 000 | 921 000 | 439 000 | 1 165 000 | 6 367 000 | 7 845 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 25 504 000 | 7 382 000 | 36 929 000 | 10 912 000 | 66 292 000 | 34 593 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 106 432 000 | 169 016 000 | 207 911 000 | 214 127 000 | 271 624 000 | 281 807 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 5 160 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 450 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 32 597 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 37 757 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 438 000 | 6 450 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 0 | 7 573 000 | 16 008 000 | 8 798 000 | 5 277 000 | 6 809 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 7 573 000 | 16 008 000 | 8 798 000 | 5 277 000 | 6 809 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 37 757 000 | 14 011 000 | 22 446 000 | 15 236 000 | 11 715 000 | 13 259 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 3 451 000 | 2 888 000 | 2 273 000 | 1 280 000 | 2 177 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 330 000 | 450 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 451 000 | 3 218 000 | 2 723 000 | 1 280 000 | 2 177 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 47 985 000 | 145 414 000 | 137 531 000 | 189 087 000 | 243 928 000 | 249 372 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 47 985 000 | 148 865 000 | 140 749 000 | 191 810 000 | 245 208 000 | 251 549 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 116 820 000 | 117 523 000 | 121 786 000 | 199 712 000 | 207 237 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 80 000 | 1 155 000 | 709 000 | 2 222 000 | 11 899 000 | 9 514 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 20 000 | 487 000 | 577 000 | 1 710 000 | 18 000 | 1 806 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 20 403 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 187 000 | 4 497 000 | 43 429 000 | 3 149 000 | 2 784 000 | 5 679 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 20 690 000 | 6 139 000 | 44 715 000 | 7 081 000 | 14 701 000 | 16 999 000 |
|
|
| Sum gjeld | 68 675 000 | 155 004 000 | 185 464 000 | 198 891 000 | 259 909 000 | 268 548 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 106 432 000 | 169 016 000 | 207 911 000 | 214 127 000 | 271 624 000 | 281 807 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 8,3% | 5,7% | 6,8% | 6,2% | 2,9% | |||
| Resultat av driften i % | 19,4% | 31,1% | 13,2% | 17,4% | 14,7% | |||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,5 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | -119,5% | -352,1% | 7,9% | 1,9% | 20,0% | |||
| Overskuddsgrad i % | 71,8% | 82,1% | 13,3% | 20,1% | 14,7% | |||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,1% | -43,2% | 41,5% | 33,5% | -19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,2% | -46,3% | 38,3% | 26,1% | -12,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 0,0 | 23,6 | 31,3 | 509,0 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 1,5 | 4,5 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,2 | 1,2 | 0,8 | 1,5 | 1,1 | 1,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,1 | 0,2 | 0,0 | 0,2 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 0,4 | 3,2 | ||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 107,1 | 597,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 35,5% | 8,3% | 10,8% | 7,1% | 4,3% | 4,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 94,0% | 129,1% | 13,5% | 29,3% | 18,1% | |||
| Rentedekningsgrad i % | 1,4% | 1,0% | 1,3% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,8% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 103,4% | 117,9% | ||||||
| Gjeldsgrad | 1,8 | 11,1 | 8,3 | 13,1 | 22,2 | 20,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 19,4% | 3,6% | 21,5% | 3,3% | 5,4% | 6,0% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 45,1% | 88,1% | 67,7% | 89,6% | 90,3% | 89,3% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
