Bedriftsveien 11 AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 825 000 | 3 651 000 | 3 447 000 | 3 274 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 28 000 | 22 000 | 84 000 | 29 000 | 3 197 000 | 3 140 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 853 000 | 3 673 000 | 3 532 000 | 3 303 000 | 3 197 000 | 3 140 000 |
|
|
| Varekostnad | 28 000 | 26 000 | 84 000 | 29 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 802 000 | 802 000 | 802 000 | 800 000 | 800 000 | 774 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 490 000 | 453 000 | 240 000 | 267 000 | 286 000 | 261 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 320 000 | 1 281 000 | 1 126 000 | 1 096 000 | 1 086 000 | 1 035 000 |
|
|
| Driftsresultat | 2 533 000 | 2 392 000 | 2 406 000 | 2 207 000 | 2 111 000 | 2 105 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 145 000 | 105 000 | 32 000 | 4 000 | 19 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 145 000 | 105 000 | 32 000 | 4 000 | 19 000 | 27 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 531 000 | 1 473 000 | 1 176 000 | 1 089 000 | 1 232 000 | 1 438 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 1 531 000 | 1 473 000 | 1 176 000 | 1 089 000 | 1 232 000 | 1 438 000 |
|
|
| Netto finans | -1 386 000 | -1 368 000 | -1 144 000 | -1 085 000 | -1 213 000 | -1 411 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 147 000 | 1 024 000 | 1 263 000 | 1 123 000 | 897 000 | 694 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 252 000 | 225 000 | 278 000 | 247 000 | -647 000 | 153 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 895 000 | 799 000 | 985 000 | 876 000 | 1 544 000 | 541 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 895 000 | 799 000 | 985 000 | 876 000 | 1 544 000 | 541 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 800 000 | 800 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 95 000 | -1 000 | 985 000 | 876 000 | 1 545 000 | 541 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 36 199 000 | 37 000 000 | 37 802 000 | 38 552 000 | 39 351 000 | 39 509 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 36 199 000 | 37 000 000 | 37 802 000 | 38 552 000 | 39 351 000 | 39 509 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 531 000 |
|
|
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 531 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 36 199 000 | 37 000 000 | 37 802 000 | 38 552 000 | 39 351 000 | 42 039 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 3 422 000 | 3 473 000 | 2 798 000 | 1 904 000 | 1 611 000 | 2 720 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 422 000 | 3 473 000 | 2 798 000 | 1 904 000 | 1 611 000 | 2 720 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 39 621 000 | 40 473 000 | 40 601 000 | 40 455 000 | 40 962 000 | 44 759 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 | 8 500 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 822 000 | 2 728 000 | 2 729 000 | 1 744 000 | 869 000 | -679 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 822 000 | 2 728 000 | 2 729 000 | 1 744 000 | 869 000 | -679 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 11 322 000 | 11 228 000 | 11 229 000 | 10 244 000 | 9 369 000 | 7 821 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 3 199 000 | 2 947 000 | 2 722 000 | 2 444 000 | 2 197 000 | 2 844 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 3 199 000 | 2 947 000 | 2 722 000 | 2 444 000 | 2 197 000 | 2 844 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 23 889 000 | 25 083 000 | 26 278 000 | 27 472 000 | 29 177 000 | 33 702 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 27 088 000 | 28 030 000 | 29 000 000 | 29 916 000 | 31 374 000 | 36 546 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 889 000 | 25 083 000 | 26 278 000 | 27 472 000 | 28 667 000 | 29 861 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 11 000 | 22 000 | 12 000 | 7 000 | 4 000 | 37 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 140 000 | 140 000 | 133 000 | 127 000 | 13 000 | 122 000 |
|
|
| Utbytte | 800 000 | 800 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 259 000 | 253 000 | 228 000 | 161 000 | 203 000 | 234 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 210 000 | 1 215 000 | 373 000 | 295 000 | 220 000 | 393 000 |
|
|
| Sum gjeld | 28 298 000 | 29 245 000 | 29 373 000 | 30 211 000 | 31 594 000 | 36 939 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 39 621 000 | 40 473 000 | 40 601 000 | 40 455 000 | 40 962 000 | 44 759 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 6,7% | 6,2% | 6,0% | 5,4% | 5,0% | |||
| Resultat av driften i % | 65,7% | 65,1% | 68,1% | 66,8% | 66,0% | 67,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,3% | 99,3% | 97,6% | 99,1% | ||||
| Overskuddsgrad i % | 69,5% | 68,0% | 69,0% | 66,9% | 66,6% | 67,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 10,2% | 9,1% | 11,8% | 11,5% | 10,4% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 7,9% | 7,1% | 9,2% | 8,9% | 18,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 | 2,9 | 7,5 | 6,5 | 7,3 | 6,9 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,8 | 2,9 | 7,5 | 6,5 | 7,3 | 6,9 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 2,8 | 2,9 | 7,5 | 6,5 | 7,3 | 6,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 28,6% | 27,7% | 27,7% | 25,3% | 22,9% | 17,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 293,8% | 305,7% | 317,9% | 310,1% | 293,1% | 249,1% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 0,9% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 2,5 | 2,6 | 2,6 | 2,9 | 3,4 | 4,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 3,1% | 3,0% | 0,9% | 0,7% | 0,5% | 0,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 68,4% | 69,3% | 71,4% | 73,9% | 76,6% | 81,7% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
