Bedre Betingelser AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 3 662 000 | 3 986 000 | 4 533 000 | 5 727 000 | 6 160 000 | 5 923 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 55 000 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 3 716 000 | 3 999 000 | 4 533 000 | 5 728 000 | 6 160 000 | 5 923 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 568 000 | 1 581 000 | 1 574 000 | 1 877 000 | 1 766 000 | 1 437 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 1 124 000 | 1 876 000 | 1 974 000 | 2 331 000 | 2 561 000 | 2 639 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 621 000 | 722 000 | 824 000 | 975 000 | 1 069 000 | 1 069 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 3 313 000 | 4 179 000 | 4 372 000 | 5 183 000 | 5 396 000 | 5 145 000 |
|
|
| Driftsresultat | 403 000 | -180 000 | 161 000 | 545 000 | 764 000 | 778 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 89 000 | 88 000 | 40 000 | 14 000 | 14 000 | 21 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | -16 000 | -60 000 | 85 000 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 89 000 | 88 000 | 24 000 | -46 000 | 99 000 | 21 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 6 000 | 5 000 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 5 000 | 27 000 | 0 | 16 000 | 5 000 | 17 000 |
|
|
| Netto finans | 84 000 | 61 000 | 24 000 | -62 000 | 94 000 | 4 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 487 000 | -119 000 | 186 000 | 483 000 | 859 000 | 782 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 54 000 | 47 000 | 24 000 | 107 000 | 196 000 | 174 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 434 000 | -166 000 | 161 000 | 376 000 | 664 000 | 608 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 434 000 | -166 000 | 161 000 | 376 000 | 664 000 | 608 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 435 000 | 0 | 250 000 | 653 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -1 000 | -166 000 | -89 000 | -276 000 | 664 000 | 608 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 1 000 | 2 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 23 000 | 80 000 | 171 000 | 104 000 | 135 000 | 495 000 |
|
|
| Andre fordringer | 217 000 | 177 000 | 264 000 | 373 000 | 367 000 | 313 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 240 000 | 257 000 | 436 000 | 477 000 | 502 000 | 808 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 2 638 000 | 2 395 000 | 2 749 000 | 2 931 000 | 3 533 000 | 2 522 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 878 000 | 2 652 000 | 3 184 000 | 3 408 000 | 4 035 000 | 3 330 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 878 000 | 2 654 000 | 3 185 000 | 3 408 000 | 4 035 000 | 3 330 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
|
|
| Egne aksjer | -15 000 | -15 000 | -15 000 | -15 000 | -15 000 | -15 000 |
|
|
| Overkursfond | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 585 000 | 585 000 | 585 000 | 585 000 | 585 000 | 585 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 460 000 | 1 462 000 | 1 627 000 | 1 716 000 | 1 992 000 | 1 329 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 460 000 | 1 462 000 | 1 627 000 | 1 716 000 | 1 992 000 | 1 329 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 045 000 | 2 047 000 | 2 212 000 | 2 301 000 | 2 577 000 | 1 914 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 123 000 | 78 000 | 50 000 | 81 000 | 106 000 | 150 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 54 000 | 0 | 40 000 | 107 000 | 196 000 | 174 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 27 000 | 165 000 | 197 000 | 295 000 | 362 000 | 363 000 |
|
|
| Utbytte | 435 000 | 0 | 250 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 194 000 | 364 000 | 436 000 | 624 000 | 794 000 | 729 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 833 000 | 607 000 | 973 000 | 1 107 000 | 1 458 000 | 1 416 000 |
|
|
| Sum gjeld | 833 000 | 607 000 | 973 000 | 1 107 000 | 1 458 000 | 1 416 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 878 000 | 2 654 000 | 3 185 000 | 3 408 000 | 4 035 000 | 3 330 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 17,8% | -3,2% | 5,6% | 13,4% | 23,5% | |||
| Resultat av driften i % | 10,8% | -4,5% | 3,6% | 9,5% | 12,4% | 13,1% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,3 | 1,4 | 1,4 | 1,5 | 1,7 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 57,2% | 60,3% | 65,3% | 67,2% | 71,3% | 75,7% | ||
| Overskuddsgrad i % | 13,2% | -2,3% | 4,1% | 8,7% | 14,0% | 13,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 23,8% | -5,6% | 8,2% | 19,8% | 38,3% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 21,2% | -7,8% | 7,1% | 15,4% | 29,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 3,3 | 2,1 | 2,3 | 2,5 | 2,4 | 2,2 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 4,4 | 3,3 | 3,1 | 2,8 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 3,5 | 4,4 | 3,3 | 3,1 | 2,8 | 2,4 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 3,2 | 3,9 | 2,8 | 2,6 | 2,4 | 1,8 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 71,1% | 77,1% | 69,5% | 67,5% | 63,9% | 57,5% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 55,0% | 51,2% | 48,8% | 40,2% | 41,8% | 32,3% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 28,9% | 22,9% | 30,5% | 32,5% | 36,1% | 42,5% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 211 000 | 0 | 1 264 000 | 1 180 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
