Beauty og Helse Akademiet AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 6 567 000 | 6 534 000 | 5 898 000 | 8 222 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 6 567 000 | 6 534 000 | 5 898 000 | 8 222 000 | 0 | 0 |
|
|
| Varekostnad | 1 610 000 | 938 000 | 861 000 | 986 000 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 724 000 | 3 274 000 | 3 484 000 | 4 733 000 | 0 | 0 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 10 000 | 8 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 633 000 | 2 054 000 | 2 948 000 | 4 211 000 | 7 000 | 203 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 6 977 000 | 6 274 000 | 7 293 000 | 9 930 000 | 7 000 | 203 000 |
|
|
| Driftsresultat | -410 000 | 260 000 | -1 395 000 | -1 708 000 | -7 000 | -203 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 9 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 100 000 | 73 000 | 186 000 | 226 000 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 100 000 | 73 000 | 187 000 | 266 000 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Netto finans | -99 000 | -72 000 | -186 000 | -257 000 | -1 000 | -2 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -509 000 | 188 000 | -1 581 000 | -1 965 000 | -8 000 | -205 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -112 000 | 41 000 | -36 000 | -48 000 | 25 000 | 73 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -397 000 | 147 000 | -1 545 000 | -1 917 000 | -33 000 | -278 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -397 000 | 147 000 | -1 545 000 | -1 917 000 | -33 000 | -278 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -397 000 | 147 000 | -1 545 000 | -1 917 000 | -33 000 | -278 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 362 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 362 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 35 000 | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 35 000 | 45 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 349 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
|
|
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 0 | 165 000 | 0 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 349 000 | 1 166 000 | 1 000 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 404 000 | 52 000 | 7 000 | 349 000 | 1 166 000 | 1 000 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 2 038 000 | 3 954 000 | 2 552 000 | 2 169 000 | 0 | 0 |
|
|
| Andre fordringer | 1 471 000 | 27 000 | 1 305 000 | 1 868 000 | 0 | 536 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 3 508 000 | 3 982 000 | 3 857 000 | 4 037 000 | 0 | 536 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 108 000 | 100 000 | 109 000 | 243 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 3 617 000 | 4 081 000 | 3 966 000 | 4 280 000 | 0 | 536 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 4 021 000 | 4 134 000 | 3 973 000 | 4 629 000 | 1 166 000 | 1 536 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 101 000 | 101 000 | 101 000 | 871 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 820 000 | 941 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 2 000 | 1 000 | 0 | 0 | 820 000 | 941 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 103 000 | 102 000 | 101 000 | 871 000 | 920 000 | 1 041 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 44 000 | 50 000 | 85 000 | 133 000 | 133 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 44 000 | 50 000 | 85 000 | 133 000 | 133 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 321 000 | 1 986 000 | 1 077 000 | 2 735 000 | 0 | 0 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 321 000 | 2 030 000 | 1 127 000 | 2 820 000 | 133 000 | 133 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 295 000 | 0 | 22 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Leverandørgjeld | 487 000 | 172 000 | 500 000 | 249 000 | 0 | 200 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 163 000 | 219 000 | 254 000 | 325 000 | 0 | 0 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 2 947 000 | 1 611 000 | 1 992 000 | 365 000 | 113 000 | 163 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 3 597 000 | 2 002 000 | 2 746 000 | 939 000 | 113 000 | 363 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 918 000 | 4 032 000 | 3 873 000 | 3 759 000 | 246 000 | 496 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 4 021 000 | 4 134 000 | 3 973 000 | 4 629 000 | 1 166 000 | 1 536 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -10,0% | 6,4% | -32,4% | -58,6% | -0,5% | |||
| Resultat av driften i % | -6,2% | 4,0% | -23,7% | -20,8% | ||||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 2,8 | 0,0 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 75,5% | 85,6% | 85,4% | 88,0% | ||||
| Overskuddsgrad i % | -6,2% | 4,0% | -23,6% | -20,7% | ||||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -496,6% | 185,2% | -325,3% | -219,4% | -0,8% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -387,3% | 144,8% | -317,9% | -214,1% | -3,4% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,4 | 2,0 | 1,7 | 1,7 | ||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 2,0 | 1,4 | 4,6 | 0,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 2,0 | 1,4 | 4,6 | 0,0 | 1,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | ||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 2,6% | 2,5% | 2,5% | 18,8% | 78,9% | 67,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 1,6% | 1,6% | 1,7% | 10,6% | ||||
| Rentedekningsgrad i % | 12,2% | 2,0% | 3,4% | 1,3% | 1,9% | 3,7% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 1,1% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 38,0 | 39,5 | 38,3 | 4,3 | 0,3 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 89,5% | 48,4% | 69,1% | 20,3% | 9,7% | 23,6% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 8,0% | 49,1% | 28,4% | 60,9% | 11,4% | 8,7% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
