Baysni Medical AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 4 551 000 | 4 074 000 | 3 718 000 | 3 720 000 | 3 351 000 | 3 059 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 366 000 | 308 000 | 586 000 | 299 000 | 302 000 | 312 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 4 917 000 | 4 382 000 | 4 303 000 | 4 019 000 | 3 653 000 | 3 371 000 |
|
|
| Varekostnad | 35 000 | 39 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 2 911 000 | 2 382 000 | 2 786 000 | 2 398 000 | 2 030 000 | 1 941 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 227 000 | 227 000 | 227 000 | 17 000 | 73 000 | 92 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 884 000 | 877 000 | 790 000 | 930 000 | 904 000 | 1 022 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 057 000 | 3 525 000 | 3 831 000 | 3 345 000 | 3 007 000 | 3 055 000 |
|
|
| Driftsresultat | 860 000 | 857 000 | 472 000 | 674 000 | 646 000 | 316 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 16 000 | 5 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 16 000 | 6 000 | 2 000 | 0 | 1 000 | 2 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 224 000 | 215 000 | 158 000 | 120 000 | 142 000 | 162 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 224 000 | 215 000 | 197 000 | 120 000 | 142 000 | 162 000 |
|
|
| Netto finans | -208 000 | -209 000 | -195 000 | -120 000 | -141 000 | -160 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 652 000 | 648 000 | 276 000 | 555 000 | 505 000 | 156 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 145 000 | 142 000 | 28 000 | 115 000 | 114 000 | 39 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 508 000 | 506 000 | 249 000 | 440 000 | 391 000 | 117 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 508 000 | 506 000 | 249 000 | 440 000 | 391 000 | 117 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 508 000 | 506 000 | 249 000 | 440 000 | 391 000 | 117 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 5 805 000 | 5 822 000 | 5 839 000 | 5 856 000 | 5 873 000 | 3 303 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 422 000 | 632 000 | 842 000 | 0 | 0 | 56 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 6 227 000 | 6 454 000 | 6 681 000 | 5 856 000 | 5 873 000 | 3 359 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 587 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 587 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 6 227 000 | 6 454 000 | 6 681 000 | 5 856 000 | 5 873 000 | 5 946 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre fordringer | 187 000 | 155 000 | 211 000 | 121 000 | 92 000 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 187 000 | 155 000 | 211 000 | 121 000 | 92 000 | 0 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 1 102 000 | 954 000 | 488 000 | 788 000 | 504 000 | 506 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 1 289 000 | 1 109 000 | 699 000 | 908 000 | 596 000 | 506 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 7 516 000 | 7 564 000 | 7 380 000 | 6 765 000 | 6 469 000 | 6 452 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 4 046 000 | 3 539 000 | 3 033 000 | 2 784 000 | 2 344 000 | 1 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 4 046 000 | 3 539 000 | 3 033 000 | 2 784 000 | 2 344 000 | 1 952 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 4 076 000 | 3 569 000 | 3 063 000 | 2 814 000 | 2 374 000 | 1 982 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 12 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 12 000 | 28 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 2 607 000 | 3 231 000 | 3 000 000 | 2 764 000 | 2 932 000 | 3 366 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 2 607 000 | 3 243 000 | 3 028 000 | 2 764 000 | 2 932 000 | 3 366 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 475 000 | 2 740 000 | 3 000 000 | 2 764 000 | 2 932 000 | 3 366 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 1 000 | 1 000 | 0 | 3 000 | 1 000 | 8 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 157 000 | 158 000 | 0 | 115 000 | 114 000 | 39 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 380 000 | 349 000 | 293 000 | 236 000 | 185 000 | 188 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 295 000 | 243 000 | 997 000 | 833 000 | 863 000 | 869 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 833 000 | 751 000 | 1 290 000 | 1 187 000 | 1 163 000 | 1 104 000 |
|
|
| Sum gjeld | 3 440 000 | 3 994 000 | 4 318 000 | 3 951 000 | 4 095 000 | 4 470 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 7 516 000 | 7 564 000 | 7 380 000 | 6 765 000 | 6 469 000 | 6 452 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 11,6% | 11,5% | 6,7% | 10,2% | 10,0% | |||
| Resultat av driften i % | 17,5% | 19,6% | 11,0% | 16,8% | 17,7% | 9,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,7 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 99,2% | 99,0% | 99,2% | 100,0% | 100,0% | 100,0% | ||
| Overskuddsgrad i % | 17,8% | 19,7% | 11,0% | 16,8% | 17,7% | 9,4% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 17,1% | 19,5% | 9,4% | 21,4% | 23,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 13,3% | 15,3% | 8,5% | 17,0% | 18,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 1,7 | 1,8 | 1,5 | 1,7 | 1,8 | 1,7 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,5 | 0,5 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,5 | 1,5 | 0,5 | 0,8 | 0,5 | 0,5 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,3 | 1,3 | 0,4 | 0,7 | 0,4 | 0,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | |||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 54,2% | 47,2% | 41,5% | 41,6% | 36,7% | 30,7% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 82,9% | 81,4% | 71,2% | 70,0% | 65,0% | 58,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,4% | 1,4% | 1,4% | 1,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,9% | 0,9% | 1,1% | 1,0% | 1,1% | 1,1% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,1 | 1,4 | 1,4 | 1,7 | 2,3 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 11,1% | 9,9% | 17,5% | 17,5% | 18,0% | 17,1% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 34,7% | 42,9% | 41,0% | 40,9% | 45,3% | 52,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 1 458 000 | 1 200 000 | 1 116 000 | 1 018 000 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
