Barge Invest AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 318 204 000 | 168 557 000 | 159 139 000 | 155 179 000 | 142 639 000 | 135 225 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 21 315 000 | 13 055 000 | 16 015 000 | 16 126 000 | 13 490 000 | 13 526 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 339 519 000 | 181 613 000 | 175 154 000 | 171 305 000 | 156 129 000 | 148 751 000 |
|
|
| Varekostnad | 209 408 000 | 97 987 000 | 96 096 000 | 101 815 000 | 100 193 000 | 93 498 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 47 266 000 | 40 784 000 | 39 699 000 | 32 391 000 | 30 871 000 | 25 776 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 9 026 000 | 7 734 000 | 6 365 000 | 6 343 000 | 6 009 000 | 5 597 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 24 013 000 | 22 699 000 | 15 677 000 | 13 371 000 | 9 411 000 | 10 713 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 289 713 000 | 169 204 000 | 157 837 000 | 153 920 000 | 146 484 000 | 135 584 000 |
|
|
| Driftsresultat | 49 806 000 | 12 409 000 | 17 317 000 | 17 385 000 | 9 645 000 | 13 167 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 1 854 000 | 306 000 | 53 000 | 13 000 | 28 000 | 174 000 |
|
|
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 236 000 | 261 000 | 190 000 | 1 572 000 | 343 000 | 69 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 2 090 000 | 567 000 | 243 000 | 1 585 000 | 371 000 | 243 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 4 527 000 | 3 567 000 | 2 675 000 | 1 998 000 | 2 172 000 | 1 955 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 276 000 | 0 | 402 000 | 0 |
|
|
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 4 691 000 | 3 753 000 | 3 119 000 | 2 179 000 | 2 902 000 | 2 059 000 |
|
|
| Netto finans | -2 601 000 | -3 186 000 | -2 876 000 | -594 000 | -2 531 000 | -1 816 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 47 204 000 | 9 223 000 | 14 441 000 | 16 792 000 | 7 113 000 | 11 351 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 11 772 000 | 861 000 | 3 117 000 | 4 025 000 | 1 656 000 | 2 317 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 35 432 000 | 8 361 000 | 11 324 000 | 12 767 000 | 5 457 000 | 9 035 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 35 432 000 | 8 361 000 | 11 324 000 | 12 767 000 | 5 457 000 | 9 035 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 2 000 000 | 2 000 000 | 3 460 000 | 500 000 | 500 000 | 0 |
|
|
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 33 432 000 | 6 361 000 | 7 864 000 | 12 267 000 | 4 957 000 | 9 035 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 3 337 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 43 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 3 337 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 43 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 97 047 000 | 72 602 000 | 64 101 000 | 51 496 000 | 41 548 000 | 44 105 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 2 135 000 | 2 424 000 | 3 447 000 | 3 827 000 | 4 183 000 | 5 847 000 |
|
|
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 7 741 000 | 5 356 000 | 5 150 000 | 5 047 000 | 5 393 000 | 5 643 000 |
|
|
| Sum varige driftsmidler | 106 923 000 | 80 382 000 | 72 698 000 | 60 370 000 | 51 123 000 | 55 595 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 211 000 | 211 000 | 211 000 | 332 000 | 122 000 | 122 000 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 65 000 | 65 000 | 65 000 | 65 000 | 65 000 | 96 000 |
|
|
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 276 000 | 276 000 | 276 000 | 397 000 | 187 000 | 218 000 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 110 536 000 | 80 658 000 | 72 974 000 | 60 767 000 | 51 310 000 | 55 856 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 70 478 000 | 36 015 000 | 26 913 000 | 19 607 000 | 10 531 000 | 24 535 000 |
|
|
| Sum varelager | 70 478 000 | 36 015 000 | 26 913 000 | 19 607 000 | 10 531 000 | 24 535 000 |
|
|
| Kundefordringer | 24 697 000 | 54 528 000 | 44 829 000 | 46 566 000 | 20 966 000 | 17 751 000 |
|
|
| Andre fordringer | 7 751 000 | 5 639 000 | 5 266 000 | 8 192 000 | 4 554 000 | 4 266 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 32 448 000 | 60 167 000 | 50 095 000 | 54 758 000 | 25 520 000 | 22 017 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 56 633 000 | 48 956 000 | 20 185 000 | 40 172 000 | 16 903 000 | 17 950 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 159 559 000 | 145 137 000 | 97 193 000 | 114 537 000 | 52 954 000 | 64 502 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 270 095 000 | 225 795 000 | 170 167 000 | 175 304 000 | 104 264 000 | 120 358 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 | 583 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 99 077 000 | 65 645 000 | 59 284 000 | 51 420 000 | 39 181 000 | 34 225 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 99 077 000 | 65 645 000 | 59 284 000 | 51 420 000 | 39 181 000 | 34 225 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 99 660 000 | 66 229 000 | 59 868 000 | 52 004 000 | 39 765 000 | 34 808 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 3 213 000 | 4 213 000 | 1 097 000 | 1 613 000 | 0 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 3 213 000 | 4 213 000 | 1 097 000 | 1 613 000 | 0 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 7 080 000 | 1 317 000 | 0 | 2 350 000 | 2 699 000 | 93 000 |
|
|
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 52 875 000 | 51 094 000 | 46 986 000 | 33 919 000 | 30 764 000 | 37 564 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 52 875 000 | 54 307 000 | 51 199 000 | 35 016 000 | 32 377 000 | 37 564 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 26 131 000 | 21 877 000 | 17 913 000 | 6 866 000 | 7 973 000 | 5 869 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 15 959 000 | 19 859 000 | 9 373 000 | 23 372 000 | 9 467 000 | 12 677 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 18 322 000 | 1 862 000 | 0 | 4 541 000 | 0 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 3 147 000 | 2 787 000 | 2 169 000 | 2 407 000 | 2 346 000 | 6 394 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 73 052 000 | 79 435 000 | 47 558 000 | 55 614 000 | 17 611 000 | 28 821 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 117 560 000 | 105 260 000 | 59 100 000 | 88 284 000 | 32 123 000 | 47 985 000 |
|
|
| Sum gjeld | 170 435 000 | 159 567 000 | 110 299 000 | 123 300 000 | 64 500 000 | 85 549 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 270 095 000 | 225 795 000 | 170 167 000 | 175 304 000 | 104 264 000 | 120 358 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 20,9% | 6,6% | 10,2% | 13,6% | 8,9% | |||
| Resultat av driften i % | 14,7% | 6,8% | 9,9% | 10,1% | 6,2% | 8,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 1,4 | 0,9 | 1,0 | 1,2 | 1,4 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 34,2% | 41,9% | 39,6% | 34,4% | 29,8% | 30,9% | ||
| Overskuddsgrad i % | 15,3% | 7,1% | 10,0% | 11,1% | 6,4% | 9,0% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 56,9% | 14,6% | 25,8% | 36,6% | 19,1% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 42,7% | 13,3% | 20,2% | 27,8% | 14,6% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 7,2 | 4,5 | 4,4 | 5,3 | 5,1 | 5,8 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 1,3 | 1,6 | 1,3 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,8 | 1,0 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 0,8 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,4 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 3,0 | 2,7 | 3,6 | 5,2 | 9,5 | 3,8 | ||
| Lagertid i antall dager | 91,5 | 115,6 | 87,1 | 53,3 | 63,0 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Egenkapitalandel i % | 36,9% | 29,3% | 35,2% | 29,7% | 38,1% | 28,9% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 29,4% | 36,5% | 34,2% | 30,4% | 25,5% | 23,4% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 3,2% | 2,9% | 2,2% | 3,5% | 2,0% | 2,3% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,7% | 0,8% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 59,6% | 110,7% | 141,5% | 133,9% | 197,8% | 67,3% | ||
| Gjeldsgrad | 1,7 | 2,4 | 1,8 | 2,4 | 1,6 | 2,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 43,5% | 46,6% | 34,7% | 50,4% | 30,8% | 39,9% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 19,6% | 24,1% | 30,1% | 20,0% | 31,1% | 31,2% | ||
| Lederlønninger | 2024 (K) | 2023 (K) | 2022 (K) | 2021 (K) | 2020 (K) | 2019 (K) | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 971 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
