Bankplassen Verdal AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 136 000 | 2 045 000 | 1 914 000 | 1 867 000 | 1 810 000 | 1 836 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 136 000 | 2 045 000 | 1 914 000 | 1 867 000 | 1 810 000 | 1 836 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 000 | 32 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 675 000 | 675 000 | 680 000 | 680 000 | 681 000 | 670 000 |
|
|
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 567 000 | 568 000 | 616 000 | 582 000 | 438 000 | 439 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 1 242 000 | 1 243 000 | 1 296 000 | 1 262 000 | 1 147 000 | 1 141 000 |
|
|
| Driftsresultat | 894 000 | 802 000 | 618 000 | 605 000 | 663 000 | 695 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 905 000 | 811 000 | 458 000 | 348 000 | 480 000 | 633 000 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 905 000 | 811 000 | 458 000 | 348 000 | 480 000 | 633 000 |
|
|
| Netto finans | -905 000 | -811 000 | -458 000 | -347 000 | -479 000 | -632 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -11 000 | -8 000 | 161 000 | 257 000 | 184 000 | 63 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | -2 000 | -2 000 | 35 000 | 57 000 | 41 000 | 14 000 |
|
|
| Ordinært resultat | -8 000 | -7 000 | 125 000 | 201 000 | 144 000 | 49 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -8 000 | -7 000 | 125 000 | 201 000 | 144 000 | 49 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 109 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -8 000 | -115 000 | 125 000 | 201 000 | 144 000 | 49 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 14 595 000 | 15 270 000 | 15 945 000 | 16 625 000 | 17 305 000 | 17 940 000 |
|
|
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 14 595 000 | 15 270 000 | 15 945 000 | 16 625 000 | 17 305 000 | 17 940 000 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 14 595 000 | 15 270 000 | 15 945 000 | 16 625 000 | 17 305 000 | 17 940 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 34 000 | 580 000 | 546 000 | 141 000 | 46 000 | 297 000 |
|
|
| Andre fordringer | 21 000 | 17 000 | 12 000 | 12 000 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 55 000 | 597 000 | 558 000 | 153 000 | 46 000 | 297 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 605 000 | 189 000 | 215 000 | 749 000 | 1 127 000 | 1 324 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 660 000 | 786 000 | 774 000 | 902 000 | 1 173 000 | 1 622 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 15 254 000 | 16 056 000 | 16 718 000 | 17 527 000 | 18 478 000 | 19 562 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 492 000 | 492 000 | 492 000 | 492 000 | 492 000 | 492 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 395 000 | 403 000 | 519 000 | 393 000 | 193 000 | 49 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 395 000 | 403 000 | 519 000 | 393 000 | 193 000 | 49 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 887 000 | 895 000 | 1 011 000 | 886 000 | 685 000 | 541 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 51 000 | 93 000 | 127 000 | 154 000 | 171 000 | 144 000 |
|
|
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 51 000 | 93 000 | 127 000 | 154 000 | 171 000 | 144 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 210 000 | 610 000 | 1 220 000 |
|
|
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 13 677 000 | 14 275 000 | 14 904 000 | 15 853 000 | 17 026 000 | 18 336 000 |
|
|
| Sum langsiktig gjeld | 13 728 000 | 14 368 000 | 15 031 000 | 16 007 000 | 17 197 000 | 18 480 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 677 000 | 14 275 000 | 14 904 000 | 15 643 000 | 16 416 000 | 17 116 000 |
|
|
| Leverandørgjeld | 88 000 | 73 000 | 63 000 | 52 000 | 84 000 | 58 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 39 000 | 1 000 | 62 000 | 74 000 | 13 000 | 0 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 31 000 | 35 000 | 33 000 | 29 000 | 35 000 | 31 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 139 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 480 000 | 545 000 | 519 000 | 480 000 | 464 000 | 451 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 638 000 | 793 000 | 677 000 | 635 000 | 596 000 | 540 000 |
|
|
| Sum gjeld | 14 366 000 | 15 161 000 | 15 708 000 | 16 642 000 | 17 793 000 | 19 020 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 15 254 000 | 16 056 000 | 16 718 000 | 17 527 000 | 18 478 000 | 19 562 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 5,7% | 4,9% | 3,6% | 3,4% | 3,5% | |||
| Resultat av driften i % | 41,9% | 39,2% | 32,3% | 32,4% | 36,6% | 37,9% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 41,9% | 39,2% | 32,3% | 32,5% | 36,7% | 37,9% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | -1,2% | -0,8% | 17,0% | 32,7% | 30,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | -0,9% | -0,7% | 13,2% | 25,6% | 23,5% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 2,0 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 1,0 | 1,0 | 1,1 | 1,4 | 2,0 | 3,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,9 | 0,2 | 0,3 | 1,2 | 1,9 | 2,5 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | |||||||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 5,8% | 5,6% | 6,0% | 5,1% | 3,7% | 2,8% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 41,5% | 43,8% | 52,8% | 47,5% | 37,8% | 29,5% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,1% | 1,1% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 1,0% | 0,9% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 16,2 | 16,9 | 15,5 | 18,8 | 26,0 | 35,2 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 4,2% | 4,9% | 4,0% | 3,6% | 3,2% | 2,8% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 90,0% | 89,5% | 89,9% | 91,3% | 93,1% | 94,5% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
