Baltex Health & Beauty AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 7 035 000 | 10 073 000 | 8 242 000 | 8 301 000 | 10 979 000 | 3 208 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | -1 973 000 | -1 442 000 | -1 456 000 | -1 689 000 | -2 238 000 | -662 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 5 062 000 | 8 631 000 | 6 786 000 | 6 612 000 | 8 741 000 | 2 546 000 |
|
|
| Varekostnad | 3 203 000 | 4 772 000 | 3 764 000 | 3 903 000 | 6 355 000 | 1 281 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 342 000 | 5 955 000 | 3 940 000 | 4 115 000 | 3 685 000 | 1 875 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 5 545 000 | 10 727 000 | 7 704 000 | 8 018 000 | 10 040 000 | 3 156 000 |
|
|
| Driftsresultat | -483 000 | -2 096 000 | -918 000 | -1 406 000 | -1 299 000 | -610 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 1 000 | 27 000 | 25 000 | 24 000 | 77 000 | 7 000 |
|
|
| Sum finansinntekter | 1 000 | 27 000 | 25 000 | 24 000 | 77 000 | 7 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 35 000 | 127 000 | 445 000 | 91 000 | 52 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -34 000 | -100 000 | -420 000 | -67 000 | 25 000 | -8 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | -517 000 | -2 196 000 | -1 338 000 | -1 472 000 | -1 274 000 | -618 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ordinært resultat | -517 000 | -2 196 000 | -1 338 000 | -1 472 000 | -1 274 000 | -618 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | -517 000 | -2 196 000 | -1 338 000 | -1 472 000 | -1 274 000 | -618 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -517 000 | -2 196 000 | -1 338 000 | -1 472 000 | -1 274 000 | -618 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 567 000 |
|
|
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 567 000 |
|
|
| Kundefordringer | 509 000 | 961 000 | 907 000 | 1 174 000 | 1 331 000 | 379 000 |
|
|
| Andre fordringer | 157 000 | 194 000 | 318 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 666 000 | 1 154 000 | 1 225 000 | 1 174 000 | 1 331 000 | 379 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 274 000 | 496 000 | 324 000 | 582 000 | 501 000 | 244 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 939 000 | 1 650 000 | 1 550 000 | 1 756 000 | 1 832 000 | 1 190 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 939 000 | 1 650 000 | 1 550 000 | 1 756 000 | 1 832 000 | 1 190 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 7 326 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 9 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | -7 436 000 | -6 919 000 | -4 723 000 | -3 385 000 | -1 913 000 | -618 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | -7 436 000 | -6 919 000 | -4 723 000 | -3 385 000 | -1 913 000 | -618 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | -110 000 | -6 889 000 | -4 693 000 | -3 355 000 | -1 883 000 | -609 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 1 049 000 | 4 359 000 | 1 836 000 | 2 249 000 | 1 308 000 | 640 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 107 000 | 0 | 94 000 | 446 000 | 113 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 4 073 000 | 4 407 000 | 2 407 000 | 0 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 361 000 | 1 960 000 | 1 046 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 049 000 | 8 539 000 | 6 243 000 | 5 111 000 | 3 714 000 | 1 799 000 |
|
|
| Sum gjeld | 1 049 000 | 8 539 000 | 6 243 000 | 5 111 000 | 3 714 000 | 1 799 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 939 000 | 1 650 000 | 1 550 000 | 1 756 000 | 1 832 000 | 1 190 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | -37,2% | -129,3% | -54,0% | -77,0% | -80,9% | |||
| Resultat av driften i % | -9,5% | -24,3% | -13,5% | -21,3% | -14,9% | -24,0% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 3,9 | 5,4 | 4,1 | 3,7 | 5,8 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 54,5% | 52,6% | 54,3% | 53,0% | 42,1% | 60,1% | ||
| Overskuddsgrad i % | -9,5% | -24,0% | -13,2% | -20,9% | -14,0% | -23,7% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 14,8% | 37,9% | 33,3% | 56,2% | 102,2% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 14,8% | 37,9% | 33,3% | 56,2% | 102,2% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,7 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 0,9 | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,5 | 0,3 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,3 | |||||||
| Lagertid i antall dager | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 16,1 | |||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | -11,7% | -417,5% | -302,8% | -191,1% | -102,8% | -51,2% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | -2,2% | -79,8% | -69,2% | -50,7% | -21,5% | -23,9% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | -107,4% | |||||||
| Gjeldsgrad | -9,5 | -1,2 | -1,3 | -1,5 | -2,0 | -3,0 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 111,7% | 517,5% | 402,8% | 291,1% | 202,7% | 151,2% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
