Bakklandet Ramme & Kunst AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 5 134 000 | 4 649 000 | 4 559 000 | 5 268 000 | 2 933 000 | 2 723 000 |
|
|
| Annen driftsinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum driftsinntekter | 5 134 000 | 4 649 000 | 4 559 000 | 5 268 000 | 2 933 000 | 2 723 000 |
|
|
| Varekostnad | 1 881 000 | 1 631 000 | 1 724 000 | 2 749 000 | 986 000 | 808 000 |
|
|
| Beholdningsendringer | -69 000 | -146 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Lønnskostnader | 1 899 000 | 1 863 000 | 1 803 000 | 1 447 000 | 1 221 000 | 1 183 000 |
|
|
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 882 000 | 857 000 | 966 000 | 663 000 | 585 000 | 629 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 4 593 000 | 4 205 000 | 4 493 000 | 4 859 000 | 2 792 000 | 2 620 000 |
|
|
| Driftsresultat | 541 000 | 444 000 | 66 000 | 409 000 | 141 000 | 103 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen finansinntekt | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 2 000 | 2 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 33 000 | 32 000 | 26 000 | 27 000 | 12 000 | 15 000 |
|
|
| Netto finans | -31 000 | -30 000 | -26 000 | -27 000 | -12 000 | -15 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 510 000 | 414 000 | 40 000 | 381 000 | 129 000 | 88 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 119 000 | 100 000 | 13 000 | 84 000 | 29 000 | 20 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 391 000 | 314 000 | 27 000 | 297 000 | 100 000 | 68 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 391 000 | 314 000 | 27 000 | 297 000 | 100 000 | 68 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 391 000 | 314 000 | 27 000 | 297 000 | 100 000 | 68 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum anleggsmidler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 790 000 | 721 000 | 575 000 | 339 000 | 257 000 | 237 000 |
|
|
| Sum varelager | 790 000 | 721 000 | 575 000 | 339 000 | 257 000 | 237 000 |
|
|
| Kundefordringer | 599 000 | 450 000 | 499 000 | 475 000 | 277 000 | 234 000 |
|
|
| Andre fordringer | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 66 000 | 104 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 95 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 708 000 | 450 000 | 499 000 | 475 000 | 343 000 | 338 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 948 000 | 864 000 | 743 000 | 720 000 | 356 000 | 259 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 2 445 000 | 2 034 000 | 1 818 000 | 1 534 000 | 956 000 | 833 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 2 495 000 | 2 084 000 | 1 868 000 | 1 534 000 | 956 000 | 833 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 1 567 000 | 1 176 000 | 862 000 | 836 000 | 539 000 | 438 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 1 567 000 | 1 176 000 | 862 000 | 836 000 | 539 000 | 438 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 1 667 000 | 1 276 000 | 962 000 | 936 000 | 639 000 | 538 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum avsetninger til forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 107 000 | 96 000 | 307 000 | 153 000 | 83 000 | 51 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 119 000 | 100 000 | 13 000 | 85 000 | 29 000 | 20 000 |
|
|
| Skyldige offentlige utgifter | 393 000 | 348 000 | 428 000 | 247 000 | 111 000 | 132 000 |
|
|
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen kortsiktig gjeld | 209 000 | 264 000 | 157 000 | 113 000 | 94 000 | 92 000 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 828 000 | 808 000 | 905 000 | 598 000 | 317 000 | 295 000 |
|
|
| Sum gjeld | 828 000 | 808 000 | 905 000 | 598 000 | 317 000 | 295 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 2 495 000 | 2 084 000 | 1 868 000 | 1 534 000 | 956 000 | 833 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 23,7% | 22,6% | 3,9% | 32,8% | 15,8% | |||
| Resultat av driften i % | 10,5% | 9,6% | 1,4% | 7,8% | 4,8% | 3,8% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 2,2 | 2,4 | 2,7 | 4,2 | 3,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | 63,4% | 64,9% | 62,2% | 47,8% | 66,4% | 70,3% | ||
| Overskuddsgrad i % | 10,6% | 9,6% | 1,4% | 7,8% | 4,8% | 3,8% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 34,7% | 37,0% | 4,2% | 48,4% | 21,9% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 26,6% | 28,1% | 2,8% | 37,7% | 17,0% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | 2,7 | 2,5 | 2,5 | 3,6 | 2,4 | 2,3 | ||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 3,0 | 2,5 | 2,0 | 2,6 | 3,0 | 2,8 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 2,0 | 1,6 | 1,4 | 2,0 | 2,2 | 2,0 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 1,1 | 1,1 | 0,8 | 1,2 | 1,1 | 0,9 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | 2,4 | 2,3 | 3,0 | 8,1 | 3,8 | 3,4 | ||
| Lagertid i antall dager | 144,6 | 143,0 | 95,4 | 39,0 | 90,2 | |||
| Soliditetsanalyse | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Egenkapitalandel i % | 66,8% | 61,2% | 51,5% | 61,0% | 66,8% | 64,6% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 32,5% | 27,4% | 21,1% | 17,8% | 21,8% | 19,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,0% | 0,0% | 0,1% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | 204,7% | 170,0% | 158,6% | 276,1% | 248,6% | 227,0% | ||
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 33,2% | 38,8% | 48,4% | 39,0% | 33,2% | 35,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | 0,0% | ||
| Lederlønninger | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 156 000 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
