Backe Prosjekt nord AS
Regnskap
| Resultatregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Valutakode | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | NOK | ||
| Sum salgsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen driftsinntekt | 2 797 000 | 2 576 000 | 3 859 000 | 2 785 000 | 2 175 000 | 1 809 000 |
|
|
| Sum driftsinntekter | 2 797 000 | 2 576 000 | 3 859 000 | 2 785 000 | 2 175 000 | 1 809 000 |
|
|
| Varekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Beholdningsendringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Avskrivning varige driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskriving av driftsmidler/im. eiend. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre driftskostnader | 2 047 000 | 1 859 000 | 1 853 000 | 2 233 000 | 2 082 000 | 1 729 000 |
|
|
| Sum driftskostnader | 2 047 000 | 1 859 000 | 1 853 000 | 2 233 000 | 2 082 000 | 1 729 000 |
|
|
| Driftsresultat | 750 000 | 717 000 | 2 006 000 | 552 000 | 93 000 | 80 000 |
|
|
| Inntekt på investering i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Inntekt på invest. i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Renteinnt. fra foretak samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum annen renteinntekt | 379 000 | 395 000 | 299 000 | 109 000 | 11 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen finansinntekt | 9 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Sum finansinntekter | 388 000 | 395 000 | 299 000 | 109 000 | 11 000 | 20 000 |
|
|
| Sum annen rentekostnad | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Nedskriving finansielle omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Nedskrivn. av andre fin.omløpsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finanskostnader | 0 | 1 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Netto finans | 388 000 | 394 000 | 299 000 | 109 000 | 11 000 | 20 000 |
|
|
| Ordinært resultat før skattekostnad | 1 138 000 | 1 111 000 | 2 304 000 | 661 000 | 103 000 | 100 000 |
|
|
| Skattekostnad på ordinært resultat | 250 000 | 244 000 | 507 000 | 145 000 | 23 000 | 22 000 |
|
|
| Ordinært resultat | 888 000 | 867 000 | 1 797 000 | 516 000 | 81 000 | 78 000 |
|
|
| Ekstraordinære inntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ekstraordinære kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Netto ekstraordinære poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skattekostnad på ekstraordinært resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Årsresultat | 888 000 | 867 000 | 1 797 000 | 516 000 | 81 000 | 78 000 |
|
|
| Avsatt utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsernbidrag | 1 203 000 | 1 337 000 | 1 244 000 | 691 000 | 718 000 | 0 |
|
|
| Overføringer til/fra annen egenkapital | -315 000 | 44 000 | 553 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Balanseregnskap | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | Graf | |
| Eiendeler | ||||||||
| Forskning og utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Konsesjoner, patenter, lisenser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skattefordel | 1 507 000 | 1 419 000 | 1 286 000 | 1 442 000 | 1 392 000 | 1 213 000 |
|
|
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum immaterielle anleggsmidler | 1 507 000 | 1 419 000 | 1 286 000 | 1 442 000 | 1 392 000 | 1 213 000 |
|
|
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Driftsløsøre/inventar/verktøy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Aksjer/investeringer i datterselskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Invest. annet foretak i sm konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Lån tilknyttet selsk. og felles kontrollert virk. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjoner og andre langsiktige fordr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pensjonsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum anleggsmidler | 1 507 000 | 1 419 000 | 1 286 000 | 1 442 000 | 1 392 000 | 1 213 000 |
|
|
| Råvarer og innkjøpte halvfabrikata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Varer under tilvirkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ferdigvarer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum varelager | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kundefordringer | 166 000 | 90 000 | 121 000 | 201 000 | 46 000 | 37 000 |
|
|
| Andre fordringer | 110 000 | 185 000 | 69 000 | 91 000 | 57 000 | 66 000 |
|
|
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 000 |
|
|
| Krav på innbetaling av selskapskapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum fordringer | 276 000 | 275 000 | 190 000 | 291 000 | 103 000 | 402 000 |
|
|
| Aksjer og andeler i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre markedsbaserte finansielle instr. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre finansielle instrumenter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
|
| Kasse/bank/post | 8 998 000 | 8 652 000 | 8 562 000 | 6 960 000 | 6 367 000 | 5 170 000 |
|
|
| Sum omløpsmidler | 9 274 000 | 8 927 000 | 8 752 000 | 7 251 000 | 6 470 000 | 5 573 000 |
|
|
| Sum eiendeler | 10 781 000 | 10 346 000 | 10 038 000 | 8 693 000 | 7 862 000 | 6 785 000 |
|
|
| Egenkapital og gjeld | ||||||||
| Aksjekapital/selskapskapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
|
|
| Egne aksjer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Overkursfond | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
|
|
| Sum innskutt egenkapital | 1 174 000 | 1 174 000 | 1 174 000 | 1 174 000 | 1 174 000 | 1 174 000 |
|
|
| Fond for vurderingsforskjeller | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen egenkapital | 948 000 | 1 263 000 | 1 219 000 | 666 000 | 151 000 | 70 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum opptjent egenkapital | 948 000 | 1 263 000 | 1 219 000 | 666 000 | 151 000 | 70 000 |
|
|
| Minoritetsinteresser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum egenkapital | 2 122 000 | 2 437 000 | 2 393 000 | 1 840 000 | 1 325 000 | 1 244 000 |
|
|
| Gjeld | ||||||||
| Pensjonsforpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Andre avsetninger til forpliktelser | 6 852 000 | 6 448 000 | 5 845 000 | 6 554 000 | 6 329 000 | 5 512 000 |
|
|
| Sum avsetninger til forpliktelser | 6 852 000 | 6 448 000 | 5 845 000 | 6 554 000 | 6 329 000 | 5 512 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Obligasjonslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Pantegjeld/gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Ansvarlig lånekapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sum langsiktig gjeld | 6 852 000 | 6 448 000 | 5 845 000 | 6 554 000 | 6 329 000 | 5 512 000 |
|
|
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Sertifikatlån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Leverandørgjeld | 265 000 | 260 000 | 204 000 | 104 000 | 6 000 | 29 000 |
|
|
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Skyldige offentlige utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Utbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Kortsiktig konserngjeld | 1 542 000 | 1 200 000 | 1 596 000 | 195 000 | 202 000 | 0 |
|
|
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 000 | 0 |
|
|
| Sum kortsiktig gjeld | 1 807 000 | 1 460 000 | 1 800 000 | 299 000 | 209 000 | 29 000 |
|
|
| Sum gjeld | 8 659 000 | 7 908 000 | 7 645 000 | 6 853 000 | 6 538 000 | 5 541 000 |
|
|
| Sum egenkapital og gjeld | 10 781 000 | 10 346 000 | 10 038 000 | 8 693 000 | 7 862 000 | 6 785 000 |
|
|
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Lønnsomhetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Totalkapitalrentabilitet i % | 10,8% | 10,9% | 24,6% | 8,0% | 1,4% | |||
| Resultat av driften i % | 26,8% | 27,8% | 52,0% | 19,8% | 4,3% | 4,4% | ||
| Kapitalens omløpshastighet | 0,3 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,3 | |||
| Bruttofortjeneste i % | ||||||||
| Overskuddsgrad i % | 40,7% | 43,2% | 59,7% | 23,7% | 4,8% | 5,5% | ||
| Egenkapital rentabilitet før skatt i % | 49,9% | 46,0% | 108,9% | 41,8% | 8,0% | |||
| Egenkapital rentabilitet etter skatt i % | 39,0% | 35,9% | 84,9% | 32,6% | 6,3% | |||
| Omsetning per ansatt | ||||||||
| Omsetning per lønnskrone | ||||||||
| Vis færre detaljer | ||||||||
| Likviditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Likviditetsgrad 1 | 5,1 | 6,1 | 4,9 | 24,3 | 31,0 | 192,2 | ||
| Likviditetsgrad 2 | 5,1 | 6,1 | 4,9 | 24,3 | 31,0 | 192,2 | ||
| Likviditetsgrad 3 | 5,0 | 5,9 | 4,8 | 23,3 | 30,5 | 178,3 | ||
| Varelagerets omløpshastighet | ||||||||
| Lagertid i antall dager | ||||||||
| Soliditetsanalyse | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Egenkapitalandel i % | 19,7% | 23,6% | 23,8% | 21,2% | 16,9% | 18,3% | ||
| Egenkapitalandel av omsetning i % | 75,9% | 94,6% | 62,0% | 66,1% | 60,9% | 68,8% | ||
| Rentedekningsgrad i % | 1,3% | 1,2% | 1,3% | 1,1% | 1,0% | 1,0% | ||
| Finansieringsgrad i % | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | 0,2% | ||
| Langsiktig lagerfinansiering i % | ||||||||
| Gjeldsgrad | 4,1 | 3,2 | 3,2 | 3,7 | 4,9 | 4,5 | ||
| Kortsiktig gjeldsandel i % | 16,8% | 14,1% | 17,9% | 3,4% | 2,7% | 0,4% | ||
| Langsiktig gjeldsandel i % | 63,6% | 62,3% | 58,2% | 75,4% | 80,5% | 81,2% | ||
| Lederlønninger | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | ||
| Lønn daglig leder(e) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Revisors anmerkninger
Kontaktinformasjon hentes fra offentlige registre og er ikke kvalitetssikret av Regnskapstall.no. Regnskapstall og offentlig juridisk informasjon hentes fra Brønnøysundregistrene. All informasjon er lagt ut i henhold til norsk lovverk. Ved feil på økonomisk eller juridisk informasjon kontakt Dun & Bradstreet Norway AS. Betalingsanmerkninger, rating og pant leveres av Experian, ved spørsmål kontakt Experian. For spørsmål rundt visning av informasjon kontakt Regnskapstall.no kundeservice .
